Menštruačné kŕče v 26. týždni

lneviemmeno
2. nov 2023

Ahojte, som prvorodicka v 26tt. Uz styri dni pocitujem neskutocne menstruacne krce, neprejdu po par minutach ale po par hodinach. Prvy den co mi to zacalo (v pondelok) som isla po 4 hodinach intenzivnych krcoch na pohotovost, vtedy tie krce ale boli po etapach (15min boli, potom presli a takto dokola), ale boli ozaj silne, ze az na vracanie mi bolo. Doktor ma popozeral, mala som vsetko v poriadku, krcok 4,6cm, pristroj na kontrakcie nezaznamenal nic. Nakazal mi uzivat magnezium, kedze ten som kvoli nizkemu tlaku predtym nebrala. Uzivam 4 tabletky denne, mozno je to kratka doba ale presli 3 dni a krce neustupuju, opat mi teraz zacali a trvaju 2 hodiny a su naozaj silne.. Cele tehotenstvo mam bezproblemove, dokonca stale pracujem 12 tky denne, nocne, ale toto ma naozaj uz strasi.. Poradnu mam az o 18 dni, co mi odporucite, z coho to moze byt?
Dakujem za kazdu radu❤️

luckajozko21
2. nov 2023

Ja by som znovu sla na pohotovost alebo by som okamzite volala svojej gyn.

anjelicek26
2. nov 2023

Ked pristroj nic nezaznamenal a mas tak dlhy krcok, je otazne, odkial tie bolesti idu... nejde to od obliciek? Mne mala pritlacala nozickou v tej oblasti a skriabala som steny, lebo sa v oblickach hromadil moc... strasne to bolelo, mala som pocit, ze rodim... vseobecne ale tie 12-ky a nocne by som ako tehotna fakt nerobila...

lneviemmeno
autor
2. nov 2023

@anjelicek26 naozaj netusim, ci nieco maly vyvadza alebo preco zrazu toto prislo. typicke menstruacne krce ked nevladzem nic tak ma boli podbrusko.. 😕 zial tie 12tky musim, pracujem v nemocnici na oddeleni, vedia mi dat aj 8micky ale denne sluzby su casto ovela fyzicky narocnejsie a + dochadzam 60km cize aj financne by som tolko cestovat nezvladla kazdy den... akurat dnes musim na nocnu, dufam ze ma to prejde lebo ledva chodim pri takejto bolesti

trgypadl
2. nov 2023

@lneviemmeno ahoj, bola som v rovnakej situacii, aj praca rovnaka. Zial od polovicky tehu som musela ostat doma, ja som sa zacala aj otvarat, niekedy su tie 12 ky dost, drzim palce

lneviemmeno
autor
2. nov 2023

@trgypadl zial, takmer prist o polovicu platu je moja motivacia😕lebo ano uz teraz si vsimam, ze mi ubuda energia, minule som sa musela nadrapovat s postelou a tak ma brucho bolelo, ze neviem ako to potiahnem neskor, je nas malo tak velakrat musim aj fyzicky narocne veci robit

anjelicek26
2. nov 2023

Uprimne toto ti za to nestoji, ked ledva chodis... chapem, ze polka platu je vela, ale... patris do postele s nohami hore...

trgypadl
2. nov 2023

@lneviemmeno zial zvaz si prinos, mne za to ani peniazky nestali, a na PN to az tak financne zle nie je a este mas aj tehu prispevok

lneviemmeno
autor
2. nov 2023

@anjelicek26 pritom som sa len vcera vratila do sluzby, bola som doma na dovolenke 16 dni z toho 8 na PN kvoli chripke. Choroba odisla ale prislo toto.

@trgypadl tehotensky prispevok zial nemam kedze som zamestnana len od februara tohto roku, nevyslo mi tych 260 dni😕

erickatt
2. nov 2023

@lneviemmeno skus ist zas rafsej na pohotovost. Je to svinstvo, ze musis takto ,,muklovat" kvoli prachom.

trgypadl
2. nov 2023

@lneviemmeno to ma mrzi, ze si nesplnila podmienky na tehu prispevok, ale mala by si viac oddychovat, a hlavne ak budu pretrvavat bolesti ukaz sa svojmu gyn skor

ruzovakrava
2. nov 2023

@lneviemmeno moje zlatko, v 26tt ako sestra na oddelení je najvyšší čas ísť na PN. Nie je najmenší dôvod sa nadrapovať s posteľami a pacientmi keď máš tieto problémy a ako sama píšeš si aj unavená. Nehovoriac o nočných, neblbni. Do týždňa sa ustália aj kŕče. Môžeš mi veriť, sama som na tom bola rovnako.

lneviemmeno
autor
2. nov 2023

@erickatt
@trgypadl
@ruzovakrava
ano, kazdy mi aj v praci hovori, ze sa cuduju, ze stale pracujem a bez obmedzeni, pretoze kazda jedna sestra u nas isla hned od zaciatku na PN alebo aspon na 8micky. Aj teraz ked som prisla boli sokovani, ze cakali, ze uz ostanem doma, ze ved sa mi to neoplati. 😕 Zajtra rano po nocnej asi skocim ku gynekologovi, je v tej istej nemocnici ako ja.. dufam, ze ma vezme, kedze on objednava vsetkych ale zas poradna az ku koncu mesiaca je dost daleko.. 😕 lebo predsa ja si myslim, ze na pohotovosti si nedaju az tak zalezat ako moj lekar, ktory ma pozna

trgypadl
2. nov 2023

@lneviemmeno drzim palce nech ste ok

floki1994
2. nov 2023

@lneviemmeno ja byt tebou idem zas na pohotovost a nasledne sa dala uz vypisat...z vlastnej skusenosti ti hovorim nechci porodit skor...s predcasniatkami je to narocne extremne ..

ruzovakrava
2. nov 2023

@lneviemmeno jednoznačne sa daj vypísať, určite s tým nebude problém. PN ti predsa vyjde finančne +- rovnako ako keď si v službách. Ale to je vedľajšie, žiadne peniaze sveta nestoja za zdravotné problémy. Držím palce nech ste obaja v poriadku.

ankare
2. nov 2023

@lneviemmeno ja byť Tebou, už dávno som PN. Nič nestojí za zdravé a donosene dieťatko.

luteam
2. nov 2023

@lneviemmeno neviem na ako odd robis a chapem, ze peniaze su dolezite, ale aj tak si myslim, ze dost riskujes svoje zdravie aj zivot babtka. Ved to nie je len o fyzickej narocnosti ale aj rozne chemikalie infekcie biologicky material a pod...ja som odisla z odd radsej

lneviemmeno
autor
2. nov 2023

mna hlavne zabija to skore vstavanie. my sa striedame rano o 6:00, ja uz 4:00 vstavam kedze to mam hodinu do prace. po nocnej ma cely den boli hlava a zle mi je, lebo ano viem si trochu pospat na nocnej ale je to onicom. cize ja som pernamentne unavena..

lneviemmeno
autor
2. nov 2023

rozmyslam mozno takto.. este mam 5 sluzieb, potom idem na dovolenku 6 dnovu, ze by som este odrobila do dovolenky a po dovolenke sa vypisat na PN. ak ma teda on vypise kvoli praci🤷🏻‍♀️ tak ci tak mi vychadzal nastup na MD od 15.12, kedze som chcela ist 8 tyzdnov pred takze by som len nejaky mesiac stratila

dadka128
2. nov 2023

@lneviemmeno urcite znovu na pohotovst a zvazit co je pre teba viac dolezite .. v tomto pripade by som sa dala vypisat na PN

lillyd
3. nov 2023

@lneviemmeno ohrozujes Dieta koli peniazom??? Neblázni, ostan doma pre boha.. už len to že jeseň chripkove obdobie v nemocnici by som tehotná nerobila áni keby má nič neboli.. a ako písala jedna z komentujucich že to môže byt oblička tak snáď všetci vieme kde je oblička to boli v krížovej oblasti úplne napravo alebo nalavo a nie brucho. Brucho tá boli z toho že sa namahas, keby si pár dni doma polezis v klude s vylozenymi nohami plus magnezium ver mi, že by ti tie bolesti prešli. A PN nie je 1/2 z platu, PN je 55% z hrubej mzdy a z hrubej mzdy ti aj tak idu dole ešte odvody , hovoríš že ešte aj precestujes do roboty tkaze odpocitaj si cestovné náklady a si skoro na tom istom ale hlavne v klude a babatko je v bezpečí !!!!!!

lneviemmeno
autor
3. nov 2023

Ahojte, bola som u svojho gyn. Vsetko je nastastie stale v poriadku, babatko je vraj hlavickou dole ale ze to nezasahuje a je to v norme a nema byt dovod preco ma to boli. Zevraj z gyn hladiska nemam mat preco bolesti.. ale on ani nechapal co su to menstruacne krce a furt hovoril ze mozno kvoli jedlu🤦🏻‍♀️tak viem ako boli zaludok a toto je skor v podbrusi a ine. Ze mam hladat pricinu inde... Tak ano som rada, ze babatko je okej ale sam mi povedal, ze nemam sa fyzicky namahat, ze viac byt v klude a sediet ako behat hore dole. Lenze to sa pri mojej praci neda... o pn nic nepovedal, len ze tie bolesti mam pretrpiet. Tak este 5 sluzieb vydrzim, potom mam dovolenku a potom poradnu a ked ma teda nevypise on, tak pojdem k obvodnej a u nej som si ista ze ma da. Inak dnes som po nocnej a som tak rozbita, hlava ma boli ze uff😢😢

tersanas
3. nov 2023

@lneviemmeno držím ti palce, ale toto správanie bohužiaľ nepochopím.. aj si sa svojho gyn pýtala na PN alebo si čakala, že ju navrhne on? Už mám jedno predcasniatko a vo výrazne lepšom týždni ako si teraz ty a aj tak to bolo extrémne náročné na všetko, takéto bolesti a menštruačné kŕče v 26tt sú veľmi nebezpečné..
Ja som teraz opäť tehotná a síce som pracovala iba v škôlke, ale časté sople a kopu krát naťahovanie sa s 3r deťmi v šatni, umyvarke alebo behanie za nimi na dvore mi za toto nestálo, moja dr nenavrhla sama PN, ale som sa jej spýtala sama, že bývam unavená, zle mi je a keď počula, že robím v škôlke a choroby, tak hneď PN, a aj napriek tomu je predčasný pôrod pre mňa veľký strašiak... aj keď máš iba 5-6sluzieb, nestálo by mi to za to.. drž sa

zuzi0911
3. nov 2023

Ja som toto mávala z čriev ...brutálna zápcha a črevá trpeli ...

lneviemmeno
autor
3. nov 2023

@tersanas este som nenavrhla, naozaj mi je najlepsie este vydrzat 5 sluzieb, su to 2x sobota + nedela co je lepsi klud a len jedna sluzba cez tyzden, tam odmietnem robit vsetko tazke... pretoze potom mam dovolenku 10 dni, pekne zaplatenu, nemam obmedzene vychadzky, chcem si aspon zacat kupovat vybavicku lebo nemam nic :/ a potom po dovolenke by som sla na PN od 20.11 cca.. na poradni sa ho na nu opytam asi narovinu, len mne je to take blbe vyzerat akokeby len zneuzivam system 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre