Menštruačné bolesti a tvrdnutie brucha v 37. týždni

eliss94
4. sep 2021

Ahojte baby … už 3 dni mám počas dňa, ale aj noci hocikedy ( nie však v pravidelných intervaloch - zato pomerne často ) akoby predmenštruačne bolesti ( bolesť podbruska + bolesť v krížoch ) do toho mi dosť často tvrdne brucho , ale ak je Zrovná mäkké tak malá sa hybe podľa mna až extrémne 🤷🏽‍♀️ Zas je ale pravda , že mi veľmi chuti sladké …
Chcem sa vás opýtať - môžem očakávať , že je to príprava na pôrod a ten príde v najblsizich dňoch , alebo toto môže trvať ešte aj 3 týždne ? 🤧 neni to Zrovná najpríjemnejšie a dosť má to obmedzuje aj počas dňa 🥺
Ďakujem Vám za odpoved - vaše skúsenosti 🙏🏼

nikpa
4. sep 2021

@eliss94 zrejme poslickovia. Treba veľa oddychovať a brat Magnerot, minimálne 3krat denne ak ti tvrdne brucho.

eliss94
autor
4. sep 2021

@nikpa mám to predsa len potláčať ? Veď už v tomto týždni môžem rodiť …

leniel
4. sep 2021

poslíčkovia - nepravidelné kontrakcie. Ja by som už magnézium v tomto tt nebrala (ale ideálne skonzultuj so svojím lekárom) , treba predýchať. A koľko to bude trvať nevedno, môže to znamenať aj jedno aj druhé, môžu ustať aj na viac dní, alebo aj prejsť do pravidelných.

eliss94
autor
4. sep 2021

@leniel ďakujem 🙏🏼

bagre
4. sep 2021

kým to prejde, sú to poslíčkovia, keď sa k tomu niečo pridá, tak idete do finále... môže to trvať 2 týždne a môže sa to na 2 týždne aj ukľudniť zase, uvidíš čo povie doktor v poradni.

deniskap
4. sep 2021

@nikpa magnézium už určite nebrať, ešte budeš nakoniec prenášať. Poslíčkovia 3 týždne pred pôrodom sú bežné. Môže to znamenať, že čoskoro porodíš, ale ani nemusíš. Buď už však pripravená na všetko

zuzuliennka1
4. sep 2021

ja som rodila 37+3, takze to uz pokojne mozu byt poslickovia a priprava na porod, moze prist o tyzden, o dva ale aj o dva dni

eliss94
autor
4. sep 2021

@zuzuliennka1 👌 dúfam, že čím skôr … už nevladzem

eliss94
autor
4. sep 2021

@deniskap ďakujem !

veronice
4. sep 2021

@eliss94 tak tak, magnezko uz urcite nie. Ja som porodila do 36 hodin od zaciatku bolesti ake popisujes ale bola som uz 40+4tt. Cize uz sa len priprav a sleduj co sa bude diat 🙂

tehotna40
4. sep 2021

Od 35tt by sa magnezko nemalo, len ak povie lekár baby. Nič len oddychuj, mne pomáhala fit lopta v týchto stavoch, a tepla sprcha, ale nie moc horúca, taka príjemná krúžiť na brušku. Veľa zdravia a rýchly porod prajem

eliss94
autor
4. sep 2021

@veronice ďakujem ti ❤️

eliss94
autor
4. sep 2021

@tehotna40 áno, aj mne pomáha sprcha , ale to by som tam musela byt pól dňa a pól noci 🥺😂 ďakujem ti moc ! Ak som správne pochopila tak aj ty si ešte v očakávaní - prajem tiež veľa síl , rýchly a spokojny pôrod

nikpa
4. sep 2021

@eliss94 prvé tehu som brala až do pôrodu, bol síce planovane predčasny kvôli zdravotnemu stavu ale ešte večer pred pôrodom mi sestrička normálne dala Magnerot že si mám dať. A druhý pôrod som mala vysadiť v 39tt ale ani som to nakoniec nestihla, pôrod prišiel skôr a tiež som teda brala až do pôrodu. Ja som bez toho magnézia nevedela existovať posledné týždne, mala som silné kŕče, Dr. povedal, že mám brať až do toho 39tt 🤷 no ako chces, 37tt už by mal byť OK ale ja by som to predsa ešte aspoň týžden potiahla.

zuzi0911
4. sep 2021

Magnézium už nie. Ja som akosi ho jedla skoro do konca lebo bud som to nezaregistroval, alebo mi dr nepovedal a teda pôrod, jednak som prenášala a jednak som sa neotvarala niekoľko hodín extrémnych bolesti... Takže pozor na to....

lorin29
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petrisa213
5. sep 2021

Áno tak ako baby píšu, magnezko už nebrať, spomaľuje pôrodnu činnosť. Toto co píšeš môžu byť poslickovia. Už len sledovať co sa bude diať ďalej. Ja som mala poslickov od 36tt skoro každú druhú noc a nakoniec som ešte 10 dní prenasala 🙈

eliss94
autor
5. sep 2021

@petrisa213 oooo to si má moc nepotešila 🤭 ale ďakujem za info 🙂

ankare
5. sep 2021

Horčík už určite neber. Držím palce, nech to už máš za sebou.

eliss94
autor
5. sep 2021

@ankare 🙏🏼❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre