Menší plod v 32. týždni tehotenstva

3. máj 2021

Ahojte. Prosím vás o radu alebo aspoň o vašu skúsenosť. Som v 32 týždni. Problém je vo váhe môjho bábätka. Váhu má cca 1366g. Tá bola meraná v piatok. Na príjme lebo ma hospitalizovali. Urobili mi vyšetrenia. Každý deň monitor, ktorý bol dobrý. Dostávala som magnézium v infuziach aj v tabletkách. Plus som dobrala 4 dávku kortikoidov na Dozretie pľúc keby nahodov. Prietoky mám tiež dobré. Jediné kde je chyba je že dieťa je maličké. Strašia ma s diagnózou hypoxia plodu. Dnes som šla s nemocnice domov nakoľko ležať môžem aj doma a na kontrolné sono budem chodiť. Bojím sa aby dieťatko nebolo nejaké choré. Dá sa nejako docieliť aby lepšie priberalo ? S mužovej strany sú gény na malé detičky.aj prvá dcérka sa narodila s váhou 2650g. Lekárka v nemocnici má strašila že mám malé brucho lenže ja nedokážem ovplyvniť veľkosť bruska. Som s toho na nervy..ak máte niekto podobnú skúsenosť dajte mi pros vedieť

diaalex
3. máj 2021

Keď mas predispozície na malé bábätká, tak sa tým nezaoberaj 😉

dominikaakinimod
3. máj 2021

Ahoj ja som bola na tom rovnako o dva týždne menší plod ako mal byť... Ale vsetko v poriadku ... Trávila som mesiac v nemocnici - infúzie , monitor bola som nahnevaná ked uz som bola len na tabletkách ze som ich mohla aj doma jest.... Dnes dakujem pánu bohu ze som tam ostala- jedno ráno som isla na monitor a malej začali padat ozvy skončilo to akutnou sc . 34 tyzden -1780g
Tymto ta nechcem strašiť - mozno to pride skorej ale malinke bábätka su velky bojovníci ❤

autor
3. máj 2021

@dominikaakinimod ja som šla dnes domov na vlastnú žiadosť tak nesiem všetky riziká aj keď som možno spravila hlúposť. Len doma mám ročnú dcérku a tak dlho bez nej by som nedala. Dúfam že bude všetko v poriadku..

michellia
3. máj 2021

No to, ze si podpisala reverz nebolo zrovna rozumne riesenie. Aby si to neskor nelutovala :(

e1i
3. máj 2021

je fajn ze kortikoidy si vybrala.ak by bolo treba tak pojde babo skor. ja som mala malu v 29tt narodenu a mala 1370 g(odhad podla sona v ten den bol 1400 g)takze ani sa moc nemylilo, nie vzdy je babatku najlepsie v maternici. ja som bola rada ze robili hned sekciu. v okoli mame pripad kedy cakali a vedeli ze dieta je mensie a teraz ma nasledky.mam doma tiez tuto malu,uz ma 19 mesiacov ale ak budeme mat druhe tak by som neriskovala jeho zdravie. michellia ma pravdu. zrejme si podpisala negativny reverz( ak s tym dr nesuhlasil) a preberas vsetko na seba.

dominikaakinimod
3. máj 2021

Viem že s tak malou dcérkou je náročné ostať mimo nej ale mysli aj na nenarodené babatko- skomplikovať sa vsetko moze s minúty na minútu ja som tiez mala prietoky fajn a zrazu bum....
Prajem vela zdravíčka vsetko dobre dopadne 😊

fiafia
3. máj 2021

Nechcem byť za zlú ale podpísať reverz v takejto situácií bolo mininalne nezodpovedné. Chápem ročné dieťatko doma no určite je on dobre postarané kým dieťatko v brušku ťažko odkontrolujes doma. Takúto zodpovednosť by som na seba ja nevzala

modrymotyl8
3. máj 2021

ja som mala podobné problémy a babo sa mi narodilo maličké berieš aj injekcie fraxiparin?

bebotka
3. máj 2021

Tak bojíš sa o bábatko a odídeš z nemocnice na reverz, to nejde veľmi dokopy. to bábatko nepriberá z nejakého dôvodu a je lepšie keď si pod kontrolou. oni tie monitory nerobia len tak pre nič, za nič a žiadny gynekolog ti to denne robiť nebude a v tých infúziách si určite nemala len magnezium, ale aj výživu pre to malé. len aby si neľutovala aj ja som ležala v nemocnici a malá mi mala doma osem mesiacov a ani som len nemala istotu, či to malé vo mne vydrží, ty už máš kvázi hotové dieťatko v sebe a riskuješ

elementissa
3. máj 2021

Ja som bola v 32.tt hospitalizovana, lebo sa mi zacal spustat porod a tiez mal maly iba nejakych 1300g. Ale nehovorili nic, riesili kontrakcie. Narodil sa 36+5, 2450g, 47cm, pol popuceny a mal aj zltacku po narodeni (no nemusel byt pod lampou), ked sme odchadzali z nemocnice, mal 2200g. Teraz ma 19 mesiacov, kusok cez 9kg, 80cm (teda o pol hlavy az hlavu mensi ako rovesnici), ale vsetci nam hovoria, ze je extremne mudry. Je to krasne, zdrave dieta, odkedy sa narodil, nemal nikdy teplotu, sopel, nic. Ziadne reakcie po ockovaniach, ziadne vresky pri zuboch, celu noc spi od 4,5mes.

Ale ja som sa nastastie nestretla s tymto typom prorockych doktorov, ktori dieta hned odsudia na x diagnoz, lebo im nesedi do tabulky. Ani ked sa narodil nad nim nikto nebedakal. Ked pocuvam story od rodicov jeho rovesnikov, krori su podobne malicki a chuducki, ako ich hnali na xyz vysetreni, stale dietatu len hladali neexistujuce choroby... Som rada, ze nas doktor je racionalny typ- pozrel na mna, na muza, mykol plecom, ze tucny nema byt po kom a narastie v puberte. Vyriesene. Predpokladam, ze ked uz teraz tvojmu dietatu prisudzuju diagnozy, tak ked sa narodi, budes utekat z jednej ordinacie do druhej a pchat ho pilulkami, aby boli doktori spokojni. Gaussovka plati, okolo 50% deti spada do priemeru, 25% je pod, 25% je nad. Nikdy v tom priemere nebudu vsetci a neviem, kto prisiel s myslienkou, ze by mali. Hlavne sa nestresuj, to ti uskodi viac. Babo bude male a narastie, ked pride jeho cas.

sara07
3. máj 2021

presne aj mna tymto tyrali doslova
nemalo ani jedno 3100 čo je ideál
vieš ako to oni riešia tu vahu ,zoberu vahy deti a urobia premier tak ako píše babenka hore
no uprimne ano su štíhlejší všetci traja lenže u nás nemaju akosi po kom byť širší ked pozerám fotky ked mali babky prababky atd 30 rokov
no čo priprav sa že ta budu chciet nechat kym ti dieta nepriberie na 3100 ideál vahu a tiež nebude mi chciet jest, lyžičkou ho budete nahanat no nie je pravda , ledva to oči rozlepi a už to pyta jest, a teda zjedia aj viac ako ja normálne , rozhodne netrpia že by nejedli
po 7 dnoch ma museli pustit, chodila som na važenia na kontroly častejšie k pediatrovi, priberal, pribera bodka
bude sa ti lahšie rodit , zase porodit rovno 5 kg je tiež etrém , to zase matku tyraju inym štylom
ja si myslím že to beru moc tabulkovo, grafovo a priemeruju a vedecky
hypotrofia to je vlastne že nemá vhodnu vahu, bude chudši no však sa zagulati

sara07
3. máj 2021

@elementissa no to by aj mna zaujímalo, lebo ako do 50% sme nespadali a už to riešili
zvlaštne že kym neboli pc a sona , nikto nič neriešil však nevedeli nemali čo riešit, teraz to fakt už ženu doslova do extrému

patus_2
3. máj 2021

Nie každé bábätko je rovnaké, nie každé je tabuľkové. Jednoducho môže byť bábätko menšie. Ak máte vyšetrenia ok a budete chodiť na ďalšie určite častejšie kontroly tak to bude všetko fajn. Nenechajte sa rozhodiť a užívajte tehotenstvo.

lejluska
4. máj 2021

Aj ja som mala také malé detičky... Prvý syn sa narodil v 40tt s váhou 2840g a 48cm - už vtedy mi napísali, že plod je príliš ľahký na svoj gestačny vek...
Druhý syn mal najviac z mojich detí 2900g a 49cm narodený v 39tt..
V októbri sa mi narodil tretí syn v 37tt a vážil iba 2240g a 46cm...nikto to nejak neriešil keďže tiež mám takých krpcov... hlavne, že je zdravý 🙂 Aj u teba bude určite všetko v poriadku 🙂🙏❤️ Nie každý má veľké detičky...😉 Držím palce, nech všetko dobre dopadne 🙂

luciamiklova
4. máj 2021

Aj moja bola 3 týždne pozadu, prietoky v poriadku, všetko v poriadku, 3 x som bola uz svojho gynekológa, ktorý ma ničím nestrašil len ma nakoniec poslal do nemocnice, že radšej an premeranie lebo mu to stále vychádza málo, v den kontroly v nemocnici ma tam rovno nechali, dali záťažový test a v 37+3 sa malá narodila akútnou sekciou s váhou 2490g (všetci namerali 2100g) a 46cm. Bola malinká, neprisala sa na prsník, nevládala ťahať mlieko, mala žltačku a síce kvôli polohe v bruchu sme cvičili vojtovku ale inak je úplne OK, menšia síce je stále ale nekôžem povedať zje skoro všetko, rozpráva až ma hlava bolí niekedy, pamätá si aj čo netreba. A na kontrole po roku mi povedala dr.že čo posielali na rozbor placentu tak aj tá bola v poriadku 🤷‍♀️ tak prečo sa to stalo netuším a verím že aj u teba bude nakoniec všetko v poriadku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre