Menej plodovej vody - oligohydramnión

nel33
28. apr 2021

Ahojte chcela by som sa spýtať, či máte niektorá skúsenosti s touto diagnózou?... Som 28tt a doktorka mi napísala do tehu knižky, že mám oligohydramnion, keď som sa jej pýtala, čo sa môže stať , že uvidíme. Prietoky aj bábäto, je ževraj v poriadku. Budem vďačná za každú skúsenosť.

jaja20
28. apr 2021

Nechcem ťa strašiť,ale odporúčam ti veľmi pozorne to sledovať a chodiť na prehliadky,lebo akurát minulý mesiac umrelo mojim známym dieťatko kôli tomu, že mala málo plodovej vody a nevyvinuli sa mu chudiatku obličky...😳😢

nel33
autor
28. apr 2021

@jaja20 to mi je veľmi ľúto😔... No mne lekárka povedala, že obličky aj ostatné orgány má vyvinuté a zodpovedajú danému týždňu. Tiež vravela, že bábátko má naplnený mechúrik a pije aj vylučuje vodu, len že asi menej ciká. Prietoky mám tiež v poriadku, len tej vody je tam menej. Tak by som skôr chcela vedieť, ako dopadli iné maminy s touto diagnózou.🙂

mima1
28. apr 2021

Ja som mala malo plodovky ale zistili mi to az na konci skoro. Otacali mi maleho v nemocnici a potom mi zistili aj malo plodovky. Neodtekala ale. Kazdy treti den som musela chodit na kontrolu. No vsetko bolo ok

jaja20
28. apr 2021

@nel33 Tak to máš naozaj šťastie. Jej to doktorka počas tehotenstva nezistila,až keď sa maličký narodil. Rodila v Bratislave, potom ho previezli na špecializované oddelenie do BB,ale po 2 mesiacoch bohužiaľ...

nel33
autor
28. apr 2021

@jaja20 to sa čudujem, že im to nezistila ani na morfologickom. Lebo mne pozerala a merala všetky orgány v 24 tt aj teraz v 28 tt. Tak uvidíme

moniczka31
28. apr 2021

@nel33 Od 24+0 mi odtiekla plodová voda,ostalo veľmi málo.diagnoza ťažký oligohydramnion.Nemali ani z čoho urobiť odber plodovej vody.Dcera narodená 30+0 plánovanou sekciou.Má 11rokov.Narodena v Prahe.

Píšem moju skúsenosť,každý prípad je iný.

lius
28. apr 2021

Ja som mala hranicne nizke mnozstvo plodovej vody, podla 2 gynelogov nezavisle od seba sa s tym nedalo nic robit, len to sledovat. Ked som si googlila aj na zahranicnych strankach o vplyve pitneho rezimu na mnozstvo plodovej vody, tak som zistila, ze dehydratacia moze mat za nasledok pokles jej mnozstva. A tak som sa rozhodla, ze vyskusam dodrzat pitny rezim, zhruba to bolo 3,5 litra na den cistej vody, po 10 dnoch som sla na kontrolu a vsetko bolo uplne v poriadku.
Ty si na tom ako s pitim cistej vody?

nel33
autor
28. apr 2021

@lius Tiež som si niekde našla, že to niektorým ženám pomohlo, tak si teraz dávam nato pozor a snažím sa viac piť a uvidím či to pomôže a tebe to zistili v ktorom cca týždni? Mne v 24tt vravela, že to mám na hrane normy a teraz v 28 mi vravela, že tam plodovú vodu mám ale je jej menej a zapísala mi do knižky že mám olihohydramnion. Povedala že čo sa týka malej je zatiaľ všetko ok a budeme to častejšie sledovať. Vravela, že zatiaľ mám byť v kľude a ak by sa jej niečo nezdalo to začneme riešiť, len čo keď všade čítam hrozné scenáre a potom sa bojím.

lius
28. apr 2021

@nel33 mne to zistili na velkom sone v 3. trimestri, cize nejak okolo 7. mesiaca, uz si nepamatam, lebo to bolo pocas 1. tehotenstva a potom pocas 2. tehotenstva som si dala sakramentsky pozor na to, kolko vody vypijem a problem som s tym uz nikdy nemala, tak drzim palce, nech to pomoze

leniel
28. apr 2021

tiež som mala koncom tehu málo. a ešte aj dvojcievny pupočník. Ale všetko v poriadku, akurát keď mi pichli vodu, nič . ziadna nevytiekla. kusok vody vraj vysiel az s babom.

nel33
autor
29. apr 2021

@leniel a v ktorom týždni ti to cca zistili?

leniel
29. apr 2021

@nel33 nepamatam, asi v 30tom na tom posledom velkom utz

nel33
autor
29. apr 2021

@leniel a bábätko si porodila v termíne? Ležala si aj v nemocnici, či si bola len viac sledovaná?

leniel
29. apr 2021

@nel33 chodila som na merania prietokov casto, potom kazdy druhy den posledne 2 tyzdne. Mala sa narodila az v 41 tyzdni😉

nel33
autor
29. apr 2021

@leniel jej ani nevieš ako si ma potešila, lebo niektoré príspevky keď som čítala som sa dosť zľakla. Dúfam, že aj ja to dobojujem s dobrým koncom 🙂.

viki938
1. máj 2021

@nel33 ja som mala tiez v 30. tyzdni oligohydramnion, placentu III. stupna, nasadili mi fraxiparin, mesiac som lezala v nemocnici, sledovali syna kedze som mala aj hranicne prietoky, nakoniec sa nam narodil v 38.tyzdni zdravy krasny. Nebojte sa, len treba pit velmi vela vody, a sledovat pohyby plodu, kym su v norme vsetko je v poriadku! 🤗

nel33
autor
3. máj 2021

@viki938 super to som rada. Ja mám prietoky a ostatné veci ok, len tej vody je tam menej. 🙂

vavuska1907
12. máj 2021

@nel33
@viki938
@leniel
@lius ahojte baby, videli ste aj na brušku, že ho mate menšie? Ked vam zistili menej plodovej vody ? Alebo ste to zistili iba z ultrazvuku?

leniel
12. máj 2021

@vavuska1907 nemala som velke brucho, prisla na to dr.na utz, ja som fakt nemala ziadny problem s tym, ze jej bolo menej.

nel33
autor
12. máj 2021

@vavuska1907 mne to tiež zistila lekárka z ultrazvuku. Velkosť bruška s tým podľa mňa nesúvisí.

lius
12. máj 2021

@vavuska1907 nemyslim si, ze mnozstvo vody zavisi od velkosti brucha....mala som obrovske brucho, ale to pripisujem diastaze

nikaeli
12. máj 2021

@nel33 aj ja som mala túto dg, jediný problém bol v tom, že sa dcéra nemohla točiť ako vrtuľa (čo robil syn) a po celý čas si sedela v brušku ako madam, takže sa narodila sekciou.. dnes má už 14 a je z nej typická puberťáčka 💕 neboj sa dopredu, ver tomu, že je drobček v poriadku 😉

nel33
autor
13. máj 2021

@nikaeli no to mne sa tam vrtí o sto šesť a mám pocit, že cítim úplne každý pohyb 😊 až ma to niekedy zabolí 😀...

pietrula
21. okt 2023

@nel33 ahoj, ako ti to dopadlo?

nel33
autor
22. jan 2024

@pietrula Ahoj, dlhšie som tu nebola a až teraz som si všimla tvoju správu, takže možno máš už po pôrode, ak nie tak u mňa všetko dobre dopadlo rodila som 37+1 a malá bola úplne v poriadku.😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre