Máte skúsenosť s 2cievnym pupočníkom ?

michaela771
17. nov 2019

Ahojte. Som v 29. týždni a mame 2cievny pupočník mali ste niektora tiez toto v tehotenstve? Ako prebiehalo tehotenstvo ku koncu? Bolo babatko po narodeni v poriadku? Malo to neskor nejake nadledky? Dakujem.. Mava to len 1% zien a ku vela clankom som sa moc nedostala lebo sa o tom moc nehovori.. Chcela by som teda odpoved od nejakej ktora to osobne zazila.. Este raz dakujem mam z toho trochu stres.

lauritka00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lyrra
17. nov 2019

@michaela771 mala som, pri synovi, ku koncu tehotenstva sa preventivne castejsie kontrolovali prietoky, inak nic. Narodil sa v termine, prirodzene a zdravy😊 urcite motoricke problemy, ktore ako babatko mal, lekari pripisovali tazkemu porodu, s dvojcievnym pupocnikom ich nespajali. Dnes ma takmer 12 rokov a je ok. Drzim palce😊

michaela771
autor
17. nov 2019

@lauritka00 Ďakujem a inač nič iné? Obaja sú úplne zdravý?

michaela771
autor
17. nov 2019

@lyrra Tak potom super a ďakujem 🙂

katarinav2018
18. nov 2019

@michaela771 Dobrý deň. Ja som pri synčekovi mala 2 cievny pupočník. Zistil mi to MUDr. Grochal a mala som to červeným perom aj v tehotenskej knižke. Vsetko ostatné bolo v poriadku. Malému to na výživu a vývoj stačilo. Častejšie mi kontrolovali prietoky. Akurát sa musíte ku koncu tehotenstva viac šetriť. Keď som bola v 9 mesiaci, tak nám menilo okná. Ten stres a dávanie všetkého do poriadku mi nerobil dobre. V 36 týždni mi zistila ženská doktorka, že mám málo plodovej vody a nepriechodné prietoky. Poslala ma do nemocnice na vyvolávanie pôrodu. Z nemocnice ma poslali domov a hospitalizovali za 2 týždne, keď tam moja doktorka volala. Pôrod mi vyvolávali 4 dni. Malý za celý čas nebol už vyzivovany. Rodila som 11 dní pred termínom, keď už malý strácal ozvi akutnou sekciou. Pôrodná váha bola 2280g a 46cm. Mal zhoršený apgarove skóre. Museli ho dať aj na kyslík. Kvôli pôrodu sme museli absolvovať všetky vyšetrenia, ako u predčasne narodeného bábätká. Nútili nás cvičiť Vojtovu metódu, čo som odmietla a vlastne postupom času som zrušila všetkých lekarov. Lekári ma strašili, aký bude... Prepúšťaciu správu z nemocnice som ani nedocitala, lebo som revala. Chvalabohu je malý úplne v poriadku. Rovesníkov nie dobehol, ale predbehol. Je veľmi šikovný a úplne zdravý.
Ak Vám môžem poradiť, tak sa hlavne viac šetrite. Pokiaľ budete mať dostatok plodovej vody a priechodné prietoky, tak sa nebojte. Ak nastane nejaký problém, tak sa nedajte odbiť a trvajte na svojom. Ja som bola prvorodička a verila som lekárom. Teraz čakáme druhe a už sa nedám. Pekný den

leamax
9. dec 2019

jedno z nasich dvojiciek malo tiez dvojcievny pupocnik. zistil nam to v 20tt na morfologickom utz dr.Cunderlik. pytala som sa, ake to moze mat rizika, vraj by mohol mat nieco so srdieckom...alebo len bude mensi ako bracek. poriadne ho skontrolovali a, vdaka Bohu, bol a je uplne zdravy a v poriadku 🙂 nakoniec sa narodili v 33+4 akutnou sekciou. ale nie, ze by mali oni problemy, ale kvoli hellp syndromu u mna. pri porodoe sa zistilo, ze zrovna tento mal uz krvavu plodovu vodu, ale neviem, preco. a ku podivu bol on to vacsie babatko oproti bracekovi 🙂
ked ti dr povedali, ze je v poriadku, tak sa tym snaz nestresovat. urcite ta pre istotu budu viac sledovat. neboj, vsetko bude v poriadku 🙂

veronika297
20. dec 2019

@michaela771 keď som čakala syna tiež mal dvojcievny pupočník..strašili ma celé tehotenstvo predcasnym pôrodom a že bude mať nižšou váhu...nooo ani jedno sa nekonalo.
Prenášala som 2 týždne a keď sa narodil mal 3950 g a 53 cm..takže žiadne iné bábo..
Ale chodila som častejšie na ultrazvuku kde pozerali čo je všetko ok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre