Mám zlé vysledky zo štítnej žľazy. Ovplyvní to bábo?

erika1111
20. jún 2011

ahoj.ma niekto skusenost .mam zle vysledky zo stitnej zlazy a som v 15tt.bojim sa aby babo nebolo nejako poskodene.:(

heln
20. jún 2011

škoda, že si dala otázku a nie fórum, ale možno je na túto tému už otvorené aj fórum.
je to dosť nejednoznačná otázka, že zle výsledky zo štítnej žľazy......... aké výsledky, ktorá hodnota bola zlá?
pravdepodobne T3, T4 - to sú hormóny ŠŽ,
ani nepíšeš ako Ti na to prišli, že máš zlé výsledky, kto Ťa tam poslal (na endokrinológiu), či si tam už bola a a či Ti niečo predpísali.
Niektoré ženy majú celoživotnú diagnózu na ŠZ, pri niektorých sa znížená alebo zvýšená funkcia objaví len počas tehotenstva.
Ak si bola na endokrinológii, lekár Ti mal všetko vysvetliť, ak Ti predpísal lieky - tyroxín, hormón ŠŽ, malo by vyť všetko v poriadku a dieťatko tiež. len to treba sledovať.

gazovicka
20. jún 2011

neboj, pojdes k endokrinologovi a ten ti da spravne lieky.... poznam veeeela tehuliek, ktore mali zle vysledky, dokonca velmi zle, dostali lieky a vsetko je v poriadku... netreba ziadnu paniku... len to treba liecit

tinara23
20. jún 2011

@erika1111 skús sa opýtať aj tu, je tam kopa kočiek, ktoré majú problém so štítnou žľazou : https://www.modrykonik.sk/forum/zdravotne-problemy/problemy-so-stitnou-zlazou-a-snazilkovanie/

gabika84
20. jún 2011

ahoj, neboj nic. aj ja som mala zle vysledky- znizena funkcia. poslali ma na endokrinologiu, zobrali krv, nasadili lieky (thyroxin- berie sa kazdy den rano na lacno). druha kontrola po dvoch mesiacoch uz bola ovela lepsia. TSH kleslo na prijatelnu hodnotu. lieky beriem od 4 mesiaca, chodim na kontrolu raz za 2 mesiace. babo je v poriadku, ziadne vyvojove vady, ani nic podobne, a o necelych 50 dni uz budeme spolu 🙂

natty07
20. jún 2011

mne v 14. tyzdni tiez vysli zle vysledky stitnej zlazy, bola som na vysetreni v Lubochni a tam nic nezistili, vsetko je v norme, dokonca aj vysledky krvi boli OK. Ale tiez som sa obavala a dopadlo to super, ani lieky nemusim brat a na kontrolu idem az po porode.

kattyy3
8. nov 2014

Ahoj, ja som dva krat potratila a v centre asistovanej reprodukcie sa snazia prist na pricinu. A vcera mi lekarka oznamila ze mi vysli zla vysledky vraj nejaka hodnota ma byt do 5 a ja mam 10 tak som ostala sokovana bo by sme chceli zacat skusat ale nechcem riskovat dalsi potrat. Poslala ma na endokrynologiu a mam strach. V zivote nikto nikdy v rodine s tym nemal problemy a ani ja nie, preventivka bola urobena pred pol rokom a vsetko ok. Nechapem

sense
8. nov 2014

uz pred tehu som mala problemy so stitnou zlazou a brala som hormony sice len male davky 25 ale brala, otehotnela som , davky zvysili na 50, potom az na 75 , tehu sice nebolo bezproblemov aj mala mala nejake problemy ale nie v dosledku stitnejj zlazy....thyroxin tabletky som brala este aj polroka po porode 50 a neskor 25 potom sa to upravilo ako tak a s tym ze lekar to nechal len na sledovanie ....

beatrice1607
8. nov 2014

Problemy so stitnou mi zistili cca v 7tt. Problem bol dlhodoby- nelieceny. Hned mi nasadili liecbu, beriem euthyrox 75. Na babo to nemalo ziadny negativny vplyv. Dnes ma 5 mesiacov. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre