Mám žlčníkové kamene a som v 5. týždni tehotenstva

emma323
27. jún 2021

Dievčatá, dobrý deň prajem. Tento rok mi zistili žlčníkové kamene, vraj ich tam mám veľa. Bohužiaľ neoperovali má, proste že boli pozastavené operácie kvôli korone. Som v 5 týždni tehotenstva. A dnes som zjedla fakt trošku kuraťa. No tak mi je teraz zle že sa mi až ťažko dýcha . Je mi zima, mám zrýchlený tep. Dá sa prežiť tehu s kameňmi? Sú kamene nebezpečné?

pininka1
27. jún 2021

Budes si musiet davat velky pozor na stravu. Nic tazke. Ale inak v tomto tyzdni ti moze byt zle aj z tehotenstva, nie zo zlcnika. Mne napr nikdy nebolo zle rano, ale az od obeda. Mam kamene a zazila som v dvoch tehotenstvach tazke zlcnikove zachvaty, pre jeden az do nemocnice som isla. Ale skor to bolo sposobene tym ze mi dieta tlacilo na zlcnik. Preslo to bez operacie.

malinovka333
27. jún 2021

@pininka1 co preslo bez operacie,

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pininka1
27. jún 2021

@malinovka333 tie zachvaty, aj po porode, davam si fakt pozor na stravu a zachvat som davno nemala.

redana
27. jún 2021

musis si davat pozor cele tehu na stravu..moja sestra mala takto zachvaty aj 3x do tyzdna..postupne sa bala uz aj napit vody..po porode bola na operacii a ma pokoj..

zontik
27. jún 2021

@emma323 nechcem ťa strašiť, ale je to nebezpečné.ja som chytila záchvat po pôrode, vycestoval mi kameň, ale už v tehotenstve som ho mala, len mne bolo zo všetkého zle, takže som mala diétu stále.ale potom mi dr.povedal, že som mala obrovské šťastie, že som nedostala záchvat počas tehu.mohla som prísť aj o bábo, a ktovie, čo by bolo so mnou.takže byť tebou, radšej idem ku dr.dajú ti infúziu od bolesti.držím palce, aby ste to zvládli😉

emma323
autor
27. jún 2021

@zontik no mne doktor povedal že tie kamene tam musím mať už dlhodobo. Aj také 2 roky. Trošku ma to prešlo, tie bolesti, ale aj tak bolí, zajtra ak Boh dá pôjdem k lekarkey obvodnej, ale ako budú ďalej postupovať?

emma323
autor
27. jún 2021

@redana no mne doktor povedal že tie kamene tam musim mať aj také 2 roky, že ich je veeeeelmi veľa. Škoda že má nemohli operovať skôr teraz som tehotná, a ktovie ako to dopadne, veľmi sa bojim

emma323
autor
27. jún 2021

@hettinka Ďakujem za reakciu, trošku to prechádza ale boli to

emma323
autor
27. jún 2021

@viestta Ahoj, doktor mi povedal že tie kamene tam musím mať už aj 2 roky, Škoda že má skôr neoperovali, teraz som tehotná a ktovie ako budu postupovat

emma323
autor
27. jún 2021

@pininka1 Ahoj, ďakujem ti za reakciu, trošku to prechádza, no boli to. Ale ja som len na začiatku tehu taký 5 týždeň takže mne bábo ešte asi nikde netlaci

malinovka333
27. jún 2021

@pininka1 a ked mas kamene nemas to riesit? ci naco mas cakat? lebo oni len tak nezmoiznu same od seba, a nepoznam dr ktory by ich tam chcel nechat

zontik
27. jún 2021

@emma323 neviem veru.keď čakáš bábo, asi operáciu nebudeš chcieť, skús teda nejaké bylinky.mňa poslali na chirurgiu, a z krvi mi zistili, že mám hrozne zvýšený tuším bilirubín.na základe toho ma hneď do nemocnice bral, že je to život ohrozujúci stav, ale to už som bola po pôrode, a kojila som, takže bez liekov, ale keď sa zdalo, že budem aj posteľ hrýzť, už mi bolo všetko jedno, len nech mi pomôžu.operáciu som odmietla, lebo som nechcela malú odstaviť, ale po dvoch mesiacoch už nebolo na výber.

malinovka333
27. jún 2021

@emma323sprav si kamilkovy alebo matovy caj,

pininka1
28. jún 2021

@malinovka333 ja neradim nic take ze to nema riesit, ja som pisala o sebe. Ja som mala jeden kamen, aj ten prirasteny k stene, je uplne nieco ine ked ma kamenov viac. Samozrejme ze to treba riesit a musi byt sledovana. Ale prvorada je uprava stravy.

malinovka333
28. jún 2021

@pininka1 a ten kamen uz nemas?

pininka1
28. jún 2021

@malinovka333 neviem, nebola som dlhsie na ultrazvuku

jawinka
28. jún 2021

Ja mam kamene teda drobné a plny zlcnik uz 10 rokov v prvom tehu aom mala zachvat raz s 2 ks čokolády... V druhom tehu som mala, mozno aj 10 a glavne ku koncu tehu ked mi uz mala tlačila... V kuse mi bolo zle aj keď som davala pozor na stravu den pred sekciou o pol noxi som mala zachvat a jedla som kusok chleba s maslom levo som bola fakt hladná a prisiel zachvat a ked mala vysla von od vtedy ani jeden zachvat a ma 3,5 roka a na operácii som nebola

malinovka333
28. jún 2021

@jawinka skor ci neskor pojdes.nechcem ta strasit ale znama mala 20r kamen.kazdy jej hov.nech si ho da vybrat ale ona nie a dostala taky zachvat a zapal ze ju hned brali.takze tie ktore tu pisu hrdinsky ze maju kamen a nic im nie je tak potom ak vas nieco chyti tak si spomente na moje slove.kamene vam len tak nezmiznu a mozu podrazdit zlcnik a mozete skoncit velmi zle.

jawinka
28. jún 2021

@malinovka333 ja som to nenapisala Hrdinsky som si vedomá xo sa moze stat a vytrpela som ai dosť uz zo tlcnikom od 18...

malinovka333
28. jún 2021

@jawinka len pises ze mas zlcnik plny drobnyvh kamenov, a asi nevies co mozu sposobit, mozu upchat zlcovod, tu ti nepomoze dieta,preto nechapem ze to neriesis a takto riskujes, lebo skor ci neskor si ho budes musiet dat vybrat

emma323
autor
28. jún 2021

@zontik a cítila si sa zle? Myslím keď si mala zvýšený ten bilurbin

zontik
28. jún 2021

@emma323 tak nebolo mi dobre, bola som po cisarskom, z ktoreho som sa veľmi dlho zotavovala, zvracala som, hnačkovala,zvysena teplota, koliky uz poznas, takze vyšťavená zo všetkého, fakt som sa bála už aj vody napiť, bo som vedela, že nejako pôjde von😟. Lieky od bolesti mi dali Ibalgin, ale kedze som kojila, nechcela som ich užívať, len v nevyhnutnom prípade, ale to pomohlo na pol hodiny, a zas tie hrozne bolesti

zontik
28. jún 2021

A zabudla.som dodat, ako mi kameň presiel do žlčovodov, už som mala aj bielka žlté, aj farbu som chytala, preto urgentne do nemocnice

jawinka
29. jún 2021

@malinovka333 viem ze raz skončím pod nožom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre