Mám vytrhnutý zub a pocit zápachu a hnisu

cicuskam3
11. nov 2012

V stredu mi trhali zub petoze ma zacal velmi boliet mala som tam velku dieru a bol uz hnily,takze sa nedal uz zachranit. Neboli ma to ale este to mam citlive a mam taky pocit ako keby som tam mala hnis a smrdi mi to. Uz druhy den si to vyplachujem repikom. Co je na to este dobre? Dakujem

xlucia
11. nov 2012

@cicuskam3 cmulat septisan

cicuskam3
autor
11. nov 2012

@xlucia a to kde kupim asi v lekarni vsak?

veriiii
11. nov 2012

podla mna vyplachovat zriedenym stopanginom,mozno sa ti tam dostal kusok jedla,alebo tym,ze zub bol chory, ti mali dat preventivne antibiotika,a kedy mas kontrolu?

cicuskam3
autor
11. nov 2012

Ja co mam svojho zubara tak ten nemal cas a mal ho az za dva dni takze to nic a v nasom meste ma nikto zobrat nechcel lebo oni maju svojich pacientov a maju toho velmi vela tak mi zubarku vybavila moja krstna mimo mesta a na kontrolu mi nekazala prist. V stredu mi ho vytrhla a ten hnis som zacala citit v piatok. Kedze som tehotna tak mi dala iba jednu injekciu tak som to aj fajn citila a sedela dom u nej asi tristvrte hodku lebo sa jej lamal a kedze ma to neboli tak nechcem aby sa mi to zasa rozdrazdilo preto sa pytam co by pomohlo no ale ked nic nezaberie tak posledna moznost bude zubar :(

povuma
11. nov 2012

@cicuskam3 repík je slabý, kup si corsodyl
http://www.mojalekaren.sk/corsodyl-0-1-stm-liq-...
to že ti ti hnisá, je normálne, skus riadne vyplachy po každom jedle...ak sa ti to aj tak zhorší, k zubarovi, ale ten corsodyl pomáha

xlucia
11. nov 2012

@cicuskam3 ano v lekarni. on ma priamo aj v popise ze desinfikuje ustnu dutinu aj po zakrokoch u zubara. ale opatrne ked si tehu

cicuskam3
autor
11. nov 2012

oki pojdem zajtra do lekarne dakujem vam za rady 🙂

surviver
11. nov 2012

treba ranu znova vyčistit,zrejme sa tam dostala potrava,alebo su tam zbytky hnisu..ak sa to nevyčisti,tak to bude takto "hnit" ešte dlho,vyplachy su napomocne,ale určite sa to rychlejšie zahoji ak sa rana reviduje,spravi sa nova krvna zrazenina a rychlejšie sa to zahoji...zajdite radšej k lekarovi 😉
@cicuskam3

cicuskam3
autor
11. nov 2012

@surviver ja viem a som si toho vedoma ale po tom co som si vytrpela tak zubar bude ta posledna moznost verim ze mi to prejde 🙂

surviver
11. nov 2012

@cicuskam3 tak je to na vas,len aby ste potom nelutovali...určite by sa to zahojilo skor...tak si sama zvažte či budete čakat kym zaberie vyplach,alebo to urychlite 😉

anjelicek26
11. nov 2012

@povuma - to moze aj v tehu? Ja som si nie ista 😖

cicuskam3
autor
11. nov 2012

ja viem ze budem lutovat 🙂 ale tak co uz so mnou ja radsej pockam ale aj tak vdaka za radu 🙂

povuma
11. nov 2012

@anjelicek26 ano može, aj pri zvyšenom krvacani dasien v tehotenstve
http://www.uelisky.cz/letaky/0674_2.jpg
príp.ešte tantum verde 🙂

anjelicek26
11. nov 2012

@povuma - ok super 🙂 No dasna krvacaju aj mne, ale to bude tym, ze mam zasa malo zeleza 😖

janinah
11. nov 2012

len vyplachuj repíkom príp. nejakým prípravkom z lekárne,diera po zube s ahojí takým povlakom,tak si to nepomýľ s nejakým hnisaním a nešprtaj do rany,ak by to začalo bolieť alebo by si mala zvýš.teplotu,tak potom až uvažuj o komplikácii,zatiaľ je to ok

povuma
11. nov 2012

@anjelicek26 ja som v tehotenstve mala velmi krvacave dasna- jeden z príznakov tehu 😒 , v lekarni maju rozne pasty, určite ti nejaká pomože 😉

surviver
11. nov 2012

@anjelicek26 dasna krvacaju v tehu koli zmenam hormonalnom profile,ale nie je to pravidlo u všetkych tehuliek 😉

anjelicek26
11. nov 2012

@surviver - no mne krvacaju celkom dost 😖 Skocim zajtra do lekarne radsej .

surviver
11. nov 2012

@anjelicek26 a pred tehotenstvom nekrvacali až teraz? dobra je aj zubna pasta lacalut activ....ale všetky tieto pripravky pomahaju až ked je odstraneny zubny kamen,lebo ten je najhlavnejsia lokalna pričina zapalu a krvacania dasien...

anjelicek26
11. nov 2012

@surviver - no zubny kamen mam o dva tyzdne termin... len ci to nebude hodne krvava zalezitost 😖

surviver
11. nov 2012

@anjelicek26 no isto to bude "krvak" ale uvidite,že ked sa kamen odstrani ,tak aj dasna sa upravia a bude to lepšie 🙂 aj ked tehu žial dasnam moc nepomaha 😠 ..... a preto sa počas tehu treba o zubky starat ovela viac ,aby nam ešte dlho služili

cicuskam3
autor
11. nov 2012

@janinah neboli ma to len je to este take citlive ved sa mi tam aj pekne dlho vrtala 🙂 a dakujem a ani teplotu nemam len to pekne smrdi :(

cikyta
12. nov 2012

@cicuskam3
@anjelicek26 corsodyl je výborný a može sa aj v tehotenstve s ním vyplachovať.....je to môj "najlepší kámoš 😀" a kludne si kup šalviove kvapky,alebo šalviový sprej florsalmin a aj tým.....

denissa666
5. jún 2013

Zdravim🙂 asi pred troma tyzdnami (v sobotu) mi na pohotovosti vytrhol zubar dolnu stolicku.mala som tam zapal a moja zubarka mi ho stale liecila a davala mi tam vlozky.o dva dni po vytrhnuti som mala ist zase k nej.dala mi ATB proti zapalu.lieky som dobrala aj to prestalo boliet no z toho dasna mi stale trci nieco vyzera to ako obvaz a neviem ci mam ist s tym zase k zubarke alebo co stym mam robit.ma niekto taku skusenost?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre