Mám vraj nízko položenú placentu, no na pohotovosti to popreli.

dzanak1
5. sep 2019

Dievčatá ahojte. Po tom ako mi lekár oznámil, že mám nízko placentu a nič k tomu nepovedal bližšie som sa vystresovala a napísala mu či teda možem normálne fungovať ako doteraz odpísal ze hej ale opatrne nechápem prečo mi to nepovedal priamo na poradni ale musela som to z neho ťahať. Z tých stresov a čítania hororových scenárov o masívnom krvácaní som dostala tlaky do bruska a išla pre istotu na pohotovosť nech ma pozrú. Tam zas pani doktorka nie moc príjemná povedala ze ked idem na pohotovosť musim zostať aj na hospitalizáciu tak som pozerala že určite nie, že je to pre mňa velky stres a pokial to nie je nevyhnutne zostávam doma. Povedala ze dobre na vlastnú zodpovednosť ze mam bolesti ona mi odporúča hospitalizáciu. Vyšetrila ma vsetko v poriadku Branka zavretá, krčok Ok ale co ma zarazilo pozerala ze aká placenta dolu ked ju mam na prednej strane ze co mi to lekár povedal tak teraz komu veriť. A potom som este pozerala na lekársku správu a tam CERVIX 28mm ku tomu mi nic nepovedala. Ako som sa tu dočítala je to nízka hodnota. Ale keby to bolo asi vážne verím ze by ma nenechala len tak odísť co si o tom myslite ? Doteraz som nevedela ani akú mam dĺžku krčka nakoľko do tehotenskej knižky mi moj lekár fakt nezapisuje skoro ni a vyšetruje ma len sonom cez brucho. Fakt som teraz v strese ci si dávať nejaký pozor mat kludovy rezim alebo fungovať normálne ako doteraz. Som zarazena z prístupu lekára ktorého som považovala za skvelého odborníka platím u neho každú jednu poradňu 15€ a som tam skoro každé 2-3 týždne. A neviem ani základne info o priebehu svojho tehotenstva kym by som sa nespytala ako mam uloženú placentu ani neviem

klaudia_kaja
5. sep 2019

A v ktorom si tt ? 2,8mm nie je až také hrozné, od 2,5mm väčšinou býva kludový režim, ale aj tu záleží od tuhosti krčka, nie len dĺžky... Placenta môže zmeniť polohu, nikde nie je povedané, že tak ostane celé tehotenstvo.. a co sa týka "strašidelných článkov" a o krvácaní načo je to dobre čítať?? Čo sa má stať stane sa... Gynekológ by ti mal povedať pravdu a ty sa tiež môžeš pýtať, na google nájdeš zopár primitívnych článkov, a tu na konovi nájdeš čo? To isté... Takže myslím si ze pri dĺžke krčku 2,8mm a placente v predu sa nič nestane. Skús sa viac šetriť, to sa má robiť celé tehotenstvo.

nickpick
5. sep 2019

@dzanak1 toto browsovanie a hladanie informacii ti k psychickej pohode urcite nepomoze, stopni to, priprav si otazky do buducej poradne a spytaj sa ho na vsetko cim si si nie ista, poznam takuto situaciu z vlastnej skusenosti, mne moja doktorka na poslednej poradni zahlasila, ze mala ma zrejme kratku pupocnu snuru, lebo nevedela zmerat prietoky, zhodou okolnosti som den predtym bola na vstupnej prehliadke v nemocnici kde chcem rodit a tamojsi lekar nic take nepovedal a prietoky normalne zmeral, tiez som bola z tychto 2 roznych pristupov mimo a zacala som hladat informacie na nete, jedine som sa vystresovala a v noci nespala, potom som to hodila za hlavu, nasi lekari sa este musia naucit komunikovat s pacientami, zial pri tych 5 minutach co maju na 1 pacienta to asi niekedy nie je mozne (popri tom vysetruju a dobu do compu), treba sa proste pytat a pytat... za to nic nedas

dzanak1
autor
5. sep 2019

@klaudia_kaja som 20tt a 5d. U lekára som bola predvčerom a v nemocke mi povedali včera o tej placente a doktora povedala ze nie je možné aby sa vytiahla za den. Tak ma to zaskočilo tak ako aj dĺžka krčku ale ku tomu nepovedala nic.

katty2012
5. sep 2019

@dzanak1 ked nedoverujes svojmu lekarovi, zmen ho... ved nezverim svoje zdravie do ruk niekoho, komu neverim. vela ludi kritizuje svojich lekarov a pritom k nim nadalej chodia, tomu nerozumiem. ta dlzka krcka je uplne v norme, placenta podla vsetkeho tiez, takze vsetko v pohode okrem tvojich myslienok ..tie jedine ublizuju tebe, aj babatku

cickamon
5. sep 2019

@klaudia_kaja placenta moze zmenit polohu ale nie zo dna na den, a ked je ulozena dole ci nizko, doktor by mal informovat o kludovom rezime, ja sama mam placenta praevia (nastastie uz lahsi stupen) a od 14tt do 23tt sa posunula o 3 cm vyssie ze uz aspon neprekryva krcok ale je cca 2 cm nad brankou a stale aj ked nie uz prisny, ale kludovy rezim nariadeny mam + ziadne dvihanie tazkych veci, dlhe prechadzky a pod.
@dzanak1 na tvojom mieste ked nevies na com si a ktory doktor ma pravdu, mas este cas sa objednat na morfologicky uzt niekde k odbornikom, aj ked si zaplatis budes vediet vsetko o tehotenstve aj babatku dopodrobna

dzanak1
autor
5. sep 2019

@cickamon už som sa objednala idem tam za týždeň a pol. Dufam, ze dovtedy bude vsetko Ok lebo sa zbláznim. A ešte by som doplnila že pani doktorka mi do záveru napísala ab imminens in gr m V čiže hroziaci potrat v 5 mesiaci. Akože o tomto sa nezmienila ani pol slova len to že mam bolesti Resp prišla som s bolesťami ze vtedy sa zostava v nemocnii a moze sa mi nieco stať ale po kontrole ze je vsetko Ok ze sme Vas trosku vystrašilo s tou hospitalizaciou a usmev na tvari. Viem ze nejaku diagnózu napisat do papierov musela ale toto ? Keby mi hrozil potrat neverím tomu ze ma pusti len tak domov. Som z toho totalne v strese.

cickamon
5. sep 2019

@dzanak1 pozri hlavne nestresuj a aspon ten tyzden do morfologickeho utz si daj kludovy rezim a hotovo...ci pri nizkko polozenej placente ci pri skratenom krcku ho doporucuju ale zeny nechavaju doma a nehospitalizuju pokial sa neobjavi krvacanie ci otvaranie... ono ked prides na pohotovost v 90%-tach pripadov odporucia hospitalizaciu a pozorovanie...mne odporucii aj pri nevolnostiach ale tiez som si len dala pichnut infuzie a utekala domov na reverz k malej dcerke, ved keby bolesti neprestavali ci silneli urcite ti doktorka povedala ze sa mas okamzite vratit do nemocnice...

franci70
5. sep 2019

@dzanak1 ja dom mala cervix 1,5 od 25tt dotiahla som to do 34tt.samozrejme kludovy rezim a prve tyzdne dom bola hospitalizovana.drzim palce, ak nefoverujes doktorovi radsej zmen

olafienko
5. sep 2019

@dzanak1 ale nestresuj ak si tehotna na pohotovosti diagnozu hroziaci potrat napisu vzdy.uplne vzdy.to ma aj upozornila dr nech z toho nestresujem🙂

bambulka1105
5. sep 2019

@dzanak1 tak ako napisali baby predomnou,.. hlavne nestresuj a nalad sa na kludovy rezim,... ja som teraz cca v 23tt a od zaciatku mam nizsie placentu,.. postupne hoci pomaly sa zdviha,... ale stale to neni ono,.. moja lekarka mi povedala kludovy rezim,,. vyhybat sa stresu,.,. nedvihat tazke veci,... abstinencia od pohlavneho styku, aby nedoslo ku krvacaniu,.. pripad potratu,, k tomu som prekonala este boreliozu,... takze neboj vsetko zladnes,..my zeny sme redsa silne 🙂,, ale ked ti povedia, ze je lepsia hospitalizacia,.. niekedy to netreba brat na lahku vahu,.. asi vedia preco to robia,.. drz sa hlavne pozitivne myslienky zbieraj,..popripade skus zmenit gynekologa, ak sa ti nepozdava jeho jednanie a konanie,.. neviem ja chodim do poradni a neplatim za ne,, nie je to divne kazdykrat platit 15e?...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre