Mám problémy v tehotenstve

angieves
27. máj 2021

Ahojte, odkedy som tehotná som sa tu zaregistrovala a čítam si diskusie. Väčšinou každá mamička do 20 týždňa cítila pohyby, ale samozrejme viem, že každá žena je ina atď.... Dnes som bola aj na kontrole u gynekológa a povedala som mu, že nič necítim a mam z toho stres, no on mi povedal, že všetko je v poriadku a každá žena je ina. Čakám svoje prvé bábätko a dúfam, že bude všetko v poriadku. Ďalej som mu povedala, že ma občas picha ako keby vo vagine na začiatku, skontroloval ma a povedal, že je to v poriadku, no aj tak mam stres, nikdy som také pocity nemala. Potom napríklad chcela som dnes popliet záhradku a vydržala som asi 10 minút, pretože pri každom postavení ma presne tam bolelo a tlačilo, kde mi dneska pozeral dieťatko.Priateľ si myslí, že si vymýšľam, nechce sa mi robiť povie.. Ale nieje to tak. A ešte niekedy mávam také hrozné návaly tepla, nižší tlak, čo som nikdy nemavala a hrozne sa mi začne krútiť hlava a okolo mňa všetko plávať a strácam ako keby zem pod nohami... Vždy sa na chvíľku vtedy opriem. Neobzeram sa dosť, nepozorujem, ani nie som nejaká bábovka, len chcem vedieť, či aj vy ste mali podobné komplikácie.... Ďakujem 🙂

kkovacovak
27. máj 2021

@angieves áno mala aj mám a je to normálne 🙂 pokiaľ dr hovorí že je všetko ok tak sa neboj. Pichanie a tlak v bruchu znamená že sa naťahuje maternica. Niekto to cíti silnejšie, niekto menej. Pri pohybe, vstavaní, sadaní. Väčšinou keď zmeníš polohu alebo si ľahneš tak bolesť odíde. Ak je to moc nepríjemné tak doplň magnézium. Ja tiež nič nevydržím dlho robiť. Aj keď žehlím alebo umývam podlahu tak si musím medzitým sadnúť 🤦‍♀️ Točenie hlavy a tlak môže byť z toho že telo musí pumpovať viac krvi a všeobecne má väčší záber. Návaly tepla sú tiež bežná vec. Neboj sa každá tehotná je iná s každá to inak prežíva 🙂 Vždy to ale spomeň dr nech viena ako si na tom 😉

danieladugard
27. máj 2021

Ahoj, čakám dvojčatá a pohyby som prvýkrát cítila 24tt. 🙂 len toľko. Drz sa.

surama
27. máj 2021

@angieves Hmm no ono cele tehotenstvo budes mat uplne ine pocity, ktore si doteraz nezazila. V tele ti rastie novy clovek, takze tych nepoznanych situacii je vela. Ja som si uz davno odsledovala, ze ked dlho chodim, tak ma potom bolia krize, nemozem sa dlho namahat, aj pocas varenia si aj 5x sadnem. Ked si telo potrebuje oddychnut, tak mu treba dopriat. Nefunguje to tak, ze tehotenstvo zbehne a ty ani nevies, ze si bola tehotna. Hlavne, je, ze ti lekar povedal, ze je vsetko ok. Ja som v 25.tt a uz sa maly tolko otaca, ze nemozem ani hokej kludne pozerat :D Do 20.tt ani neviem ci som poriadne nejake pohyby citila...postupne sa to menilo a teraz si uz asi robi party s organmi :D

oblecenie99
27. máj 2021

@angieves Na takéto pichanie zdola sa pamätám aj ja, cca v rovnakom týždni, preto som obmedzila domáce práce, a pod. ale potom to prešlo. Pravda ale je, že som celkovo nevládala v tehotenstve už pomerne skoro a pritom som bola vždy tenká, zdravé stravovanie, a veľa športovala, beh, plávanie, cvičenie a aj tak som bola v tehu hotová 🙂 Ak lekár povedal, že je všetko v poriadku, tak nie je sa čoho báť. Nič nebude "normálne", si tehotná, je to pre teba nepoznany stav, aj pre tvoje telo, je prirodzené, že sa aj zlaknes a sa bojíš, ale sústred sa na slová lekára 😉

mabenn
27. máj 2021

@angieves priateľovi po papuli, všetko ostatné je v poriadku ..

angieves
autor
27. máj 2021

Ďakujem Vám veľmi pekne za pomoc ♥️♥️

matkahelka
27. máj 2021

@angieves ja som pri prvom tehu nevedela, ze som tehotna. doslova. behala som ako srnka, nic mi nebolo, sice som pribrala ako hroch, ale inak az do porodu tazka pohoda. teraz som tehu opat, hotovy armagedon. vsetko ma boli- podbrusko, hlava, krize, prsia. po 5.schodoch som udychana, stale som unavena. ja ked teraz citam niekde, ze tehotenstvo nie je choroba, chce sa mi plakat- lebo ja sa citim aktualne horsie ako chora

nikpa
27. máj 2021

@angieves nenazvala by som to problémy ale klasické tehotenské pocity. Ten nekomfort sa bude zhoršovať ako bude bábätko rásť. Treba len vydržať.

hennyinnsbruck
27. máj 2021

To nie sú žiadne komplikacie😉 ono raz boli tam raz onam, ono to môže byť ešte horšie keď babo bude väčšie (nemusí) ale tvoj priateľ je trochu.. No... 🙄🙄🙄

angieves
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre