Mám obrátenú maternicu a bolia ma kríže

pupavienocka
24. apr 2013

Mám obrátenú maternicu a už od začiatku tehotenstva ma neuveriteľne bolia kríže. Máte niektorá z vás podobné problémy a súvisí bolesť krížou s obrátenou maternicou?

esti77
24. apr 2013

Ahoj pupavienocka, ja mám tiež obrátenú maternicu, a keď si pozrieš môj fotoblog, myslím, že to nejako neovplyvňovalo moje tehotenstvá 😀 . Ale teraz vážne, dr. mi povedala, že to ozaj nemá vplyv na tehulkovstvo, ale musím povedať, že kríže ma boleli o stošesť. Dr. mi kázala ležať na brušku koľko mi miminko dovolí (ležaním na brušku sa vraj zvykne maternica vrátiť do pôvodnej polohy - to mám tiež od Dr.), a veru som to aj využívala, aj keď musím podotknúž, že je to moja nr.1 poloha pri spánku. Inú nepoznám 😅.
Moja skúsenosť : spánok na brušku, a samozrejme pri bolestiach masáže od drahého, keď nebol momentálne k mání, fit lopta 🙂 . Veľa zdravia Tebe aj miminku... 😉

pupavienocka
autor
24. apr 2013

ďakujem za rozsiahlu odpoveď 🙂

inka070707
24. apr 2013

@esti77 ja som si praveze myslela, ze spat na bruchu sa nema, ze to nerobi dobre babatku... alebo kym nie je brusko, v prvych mesiacoch sa moze? tiez lubim spat na bruchu 🙂

esti77
24. apr 2013

@inka070707 inka, mne práveže povedala dr., že spaním na bruchu sa obráti. Nikdy som sa nad tým nezaťažovala, pretože v mojich tehu časoch som si zisťovala infošky o tomto "probléme" a došla som na to, že to problém nie je. Ja som spala na brušku (na bábätku 😅 ) do konca posledného tehulkovstva. Pravdupovediac, dietky mi vždy dali najavo, keď im nebolo dobre, keď bolo, spala som jedna radosť a tie krííže - úľava ako hrom 😀 . Držte sa babenky 🙂

jamabe
24. apr 2013

@pupavienocka Aj ja mám ten problém a kríže ma boleli celé tehu. A tiež mi Dr. kázala na začiatku tehotenstva sem-tam si ľahnúť na brucho. Ale kríže bolia aj ženy s normálne otočenou maternicou... Mne pomáhala fitlopta, tiež masáže a robiť mačací chrbát. 🙂

vvia
24. apr 2013

ja mam tiez naopak maternicu 🙂 a spala som na brusku kym sa dalo a dalo sa teda dlho 😀 no ja som inac zaspat nevedela lebo vzdy spim na bruchu takze mne to aj padlo vhod

libertine
24. apr 2013

ja mam tiez otocenu maternicu. aj dr ma upozornovala,ze mozem mat bolesti krizov a v podbrusku kvoli tomu, aj som mala, v oboch tehotenstvach. ale inac ziadne komplikacie kvoli tomu.

karin1234
24. apr 2013

@esti77
@inka070707
@jamabe
@vvia čau baby mne to doktor hovoril na prehliadke po sestonedeli,ze mam obratenu maternicu, mala som strasne bolesti krizov nedalo sa to vydrzať, no a hovoril mi,zevraj je vtedy problem otehotniet, mali ste s tym nejake problemy?

buba08
24. apr 2013

ahojte, aj ja mam obratenu maternicu, mna casto bolievaju krize hlavne pri menzese a tiez sa chcem opytat, ci ste rychlo otehotneli, lebo mne dr. povedal, ze pri otocenej maternici je tazke otehotniet

inka070707
24. apr 2013

@karin1234 asi musia spermijky dlhsiu cestu absolvovat 😀 ja som si robila ovu testy, sledovala ovulu, obaja sme absolvovali vysetrenia, ci je vsetko ok a bolo, podla mna toto treba odsledovat, a potom sa zadari 😉

inka070707
24. apr 2013

@buba08 podla mna ta len zbytocne vystrasil, vela zien v poho otehotnie netusiac, ze maju otocenu maternicu 😉 vyssie popisujem, co my sme absolvovali, netreba nic zanedbat..

karin1234
24. apr 2013

@inka070707 asi zase preháňa ten moj gyndoš 😀

inka070707
24. apr 2013

@karin1234 pozeram, ze jedno baby uz mas a druhe sa vraj zadaria rychlejsie 🙂

miku1
24. apr 2013

@buba08 Tiež mám obrátenú maternicu a bolesti v krížoch od začiatku tehotenstva, či už toho prvého alebo teraz druhého. Čo sa týka otehotnenia - tak prvú dcérku sme urobili doslova na prvý šup, a tú druhú hneď počas prvých plodných dní, ktoré som mala 🙂 Takže žiadne stresy si z toho nerob, a dopredu si nelám hlavu tým, že môžeš mať pri otehotnení problém.

vvia
25. apr 2013

@karin1234 my sme toho mali viac ja som po ivf

spynkaa
25. apr 2013

Od začiatku tehu až do teraz- 19. týžden. Hlavne ked cez deń niečo robím. napr. ked upratujem tak ma bolia kríže 2x viac a niekedy sa neviem v posteli ani otočit. 😖

esti77
25. apr 2013

@miku1 súhlas 🙂 , nemyslím, že obrátená maternica je prekážka k otehotneniu 😕 . Myslím, že tá nastane vtedy, keď Vám dr. povie, že ju máte obrátenú a že bude s otehotnením problém, pretože ju máte obrátenú 🙄 .

jamabe
25. apr 2013

@karin1234 S tým otehotnením to je asi individuálne. Aj mne moja dr. vravela, že bývajú problémy, ona je taká zlatá, že mi kreslila obrázok, prečo je ťažšie otehotnieť v klasickej misionárskej polohe. Tak sme na to šli pekne podľa jej nákresu 😉 a zadarilo sa na 1x. A potom som si to presne isté prečítala v mamičkovskom časopise.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre