Mám 24 hodinovú nevoľnosť. Čo mi pomôže?

lamadea
19. máj 2014

Je mi zle v kuse, nepomáhajú sucháre, častejšie jedenie po malých dávkach, nepomáha zázvor ani nič pod. Je mi z toho už na nič a lekárka mi nechce nič predpísať, vraj bude ešte horšie ... ☹

kika1441
19. máj 2014

hlavne pi vela vody. Vela stastia.

grenka
19. máj 2014

Popytaj si torecan cipky do konecnika alebo v lekarni lizatka..mne takto bolo v druhom tehu prelezala som ho.do 13 tyz...a kuchynu som obchadzala 😀

yollanda
19. máj 2014

mne ani torecan ani lizatka nepomohli.... az som sa vygrcala z podoby, potom mi bolo dobre

mircalla
19. máj 2014

Veru aj mne.....a migreny take, ze aj 2 dni a bolest ako srobovak do hlavy

sharmana
19. máj 2014

Niečo zásadité ako Fatra, trošku Coca coly (nie 2 litre samozrejme). Ja som jedávala macesy keď som mala kyselinu. Asi len vydržať a nejesť potraviny, ktoré kyselinu ešte aj tvoria. Držím palce.

satanka1
19. máj 2014

pukance sú dobré na kyselinu

milota164
19. máj 2014

mne na kyselinu pomohli rennie zuvacie tablety

zuna89
19. máj 2014

ahoj ja som tiež mávala do 14tt takééé nevoľnosti, že ani moja mama neverila a zalamovala rukami, že budem vracať ešte aj v deň pôrodu. Vracavala som 30 - 35x denne. Všetko, aj čistú vodu aj kojenecku vodu a keď už nebolo čo tak zo mňa šla kyselina. Dr. mi tiež nechcel nič predpísať, že je to normálne. A to ja som sa aj v noci budila na vracanie. Jediná vec čo ma za tých pár týždňov držala od kolapsu, dehydratacie a umretia od hladu (fakt išlo von všetko) bola cola. To jediné som v sebe udržala. Schudla som za ten čas 9kg. Tí čo nevedeli, že som tehotná si mysleli, že mám nejakú chorobu keď ma stretli. Ale ako píše yollanda vygrcať sa z podoby a potom bude lepšie. Ale pi veľa tekutín, ak si na to ako ja a aj tak vieš, že to v sebe neudržíš, apoň to pôjde ľahšie von... Teraz som v 25tt a ešte tak raz - dvakrát do týždňa navštívim porcelán. Ale už je to pre mňa nič...

jerryjanka
19. máj 2014

nepoteším ťa - mne nepomohlo nič vôbec - prve tehotenstvo - 6 mesiacov dennodenne som vracala, druhe tehotenstvo celych 9 mesiacov... musi sa to len vydržať aj ked je to fakt otras
tiež som 11 kil v tehotenstve za prvych 6 mesiacov schudla - prve tehotenstvo som rodila s minus 6 kilami druhe rovnaka vaha ako pred otehu

michaela80
19. máj 2014

Len vydrzat..ja som v 7 tyzdni uz bola hospitalizovana lebo uz ani vodu som v sebe neudrzalo....kazda vona i pomyslenie na jedlo bolo utrpenie...zachod bol moj vecny partak.....trvalo to do prvych pohybov..

lanczi
19. máj 2014

Mne pomohla kofola a to dobry liter za den,len ten jediny mi dokazal pomoct,tiež som bola zufala,treba vydrzat .

junovka
19. máj 2014

hlavne vela pit, ak budes takto aj nadalej vyhladaj lekara, je pravdepodobne, ze ta odporucia na hospitalizaciu na infuzky.Poznala som jednu babu v nemocke, chudera mesiac takto zvracala, stale bola napojena na infuzkach, strasne schudla,

annie13
19. máj 2014

aj ja som si tak vytrepela obidve tehotenstva a veru zvracala som aj v den porodu, pre mna boli tehotenstva najlepsie diety, len som chudla, niekolko krat na infuziach v nemocnici, kedze som nemohla nic zjest, vsetko mi vadilo, drz sa

pomahali mi cervene jablka kysle

lizatka, zazvor, capiky veru nic nepomohlo

a tiez mi niekto poradil kofolu a veru najhorsia rada zvracat kofolu tie bubliny je strasna vec aj nosom mi sla

shania31
19. máj 2014

Ja som to mala podobne cca 8 tt-14 tt to bolo u mna najhorsie, ja som ani vodu nedokazala uz pit, nechutila mi, napinalo ma z nej. A nepomahalo nic- ani mensie porcie jedla a castejsie, ani zazvorove lizatka, ani piskotky, nic. V 12 tt som sa "odvazila" dat si Coca-Colu a ta mi aspon na chvilu ulavila a do 16 tt som si davala tak obden po 2 dcl.
Prvy trimester som dost aj schudla, uz mi hrozila hospitalizacia a infuzie, ale nastastie sa to uz potom zacalo upravovat.

standu
19. máj 2014

Ako ti uz vyssie pisali, mne tiez pomahala len kola. original. nemla som nejake silne nevolnosti a trvalo to len tyzden tak drzim palce aby to rychlo preslo...co si my zeny nepretrpime...

jika80
19. máj 2014

Ja som mala to isté - od 6. do 18.tt vracanie aj 20x za deň, schudla som 11kg, nepomahal torecan, zázvor, nič. Celý čas som len prelezala. Treba zatat zuby a vydržať

monika2606
19. máj 2014

@lamadea ahoj mne bolo tiež dosť zle, potom som prišla na to že mi robí dobre kyslé a to lízatká a nejaké kyslé cukríky...úplne obyčajné, nič z lekárne, alebo voda s citronom. A ešte skôr ako som vstala s postele som musela zjesť zopár piškotiek

84verca84
19. máj 2014

Mne nezabralo nic, ale vobec nic. Nic som v sebe neudrzala. Trvalo to 3 tyzfne, strata hmotnosti 15 kg. Doktor mi tiez tvrdil, ze je to normalne. Nechcem ta strasit, ale ja som skoncila v nemovnici. Po tom, co som vtacala kazde 3 minuty celych 24 hodin. Manzrl ma hned rano odviezol. Primar sa zhrozil, ze kde som bola doteraz. Dieta v 16 tt zodpovedalo dietatu v 8tt. Zilu mi nenasli, nakolko som bola dehidrovana. Necakaj a chod!!! Neohrozuj dieta a seba. Hned po prvej infuzii to bolo lepsie. Viem ze som dva dni len spala. Tri dni infuzky a vsetko ok. Uz som vobec nevracala. A budes sa citit ovela lepsie. Aj to male to potrebuje. Vsrtko berie z teba. Ziviny aj energiu. Sk to nemas ty, nema to ani dieta. Drzim palce 😉

nanika79
19. máj 2014

Od 7. do 14. týždňa som išla "skapať" - zvracala som síce minimálne, ale tie "poopičné" stavy boli neznesiteľné ... nepomáhalo mi nič ani cola ani tých milión odporúčaných vecí. Z Torecanu som bola ako nafetovaná a po prečítaní príbalového letáku som si ho viackrát ani nedala 😖 Potom som objavila Cocculine - je to homeopatikum, to zabralo /noo aspoň na tých 70% 😀 / A keď mi doktor konečne v 12 tt zobral krv, zistilo sa, že mám veľmi málo železa. Predpísal mi Ferro-Folgammu a mne po pár dňoch konečne prestalo byť zle ... 😉 vydrž ...

zuzub
19. máj 2014

mne nepomohlo absolútne nič až keď ma doki v 5 mesiaci poslal do nemocky navýživy potom sa to zlepšilo.....ale vyskúšaj ten torecan čípky, držím silno palce je to hrozné ,ale neboj prejde to! 😉

turistka
19. máj 2014

asi ta nepotesim, ale mne nepomohlo absolutne nic, ani torecanove injekcie. isla som rodit o 1kg lahsia ako ked som zacala byt tehotna, intenzivne vracanie do 7 mesiaca, nemohla som vobec - podotykam vobec chodit do obchodu, pretoze sa mi hned dvihol zaludok, ked sa doma varilo, bola som zavreta v zavretej izbe pri otvorenom okne, mohla som jest len suche rozky a vyvar a aj to az od 5 mesiaca....
@lamadea

tova
20. máj 2014

zazvor, cukrik, surovy , vseliaky...

mon29
20. máj 2014

Skus kamilkovy caj..

ichbinich
20. máj 2014

Obavam sa, ze musis hlavne pretrpiet ☹
Skusat dalej, co ti robi ako-tak dobre. Mozes skusit aj akupunkturu, aj ked mne velmi nepomohla, "iba" trochu na unavu.
Ja som nastastie musela vracat iba raz, ale zle mi bolo stale. Rano som sa nutila zjest aspon kusok zemle. Obed siel ako-tak, vecera zase katastrofa.
Prve tyzdne som bola na bielom pecive a instatnych babatkovskych kasiach, z tych mi zle nebolo.
Pripadne kvapky Paspertin (tak sa volaju tu v Rakusku), tie potlacaju ten zvracajuci reflex. Ja som si ich nastastie musela dat iba asi 2 krat. Nejak som to pretrpela.
Potom ta 24 hodinova nevonost presla do nepretrziteho palenia zahy :-/ Na to mi pomahali tie Rennie.
Ale ak to je take zle, ze vracias zo vsetkeho, chod radsej k lekarovi a prinajhorsom do nemocnice.

iwka018
20. máj 2014

Ahojky mne tiez stále byvalo zle a mala som celodenne nevolnosti asi az do 23 tt. A co je horsie tak ma napinalo cely den. Som aj v nemocnici bola, davali mi infuzie a torecan ale to tiez moc nepomahalo. Dr. mi povedala ze musim iba vydrzat. Teraz som v 26tt a je to lepsie no vobec sa necitim tak dobre ako predtym. Je pravda ze este aj teraz vraciam obcas. Vadi mi aj maso a podobne veci. Ale tak malička je zdrava tak sa aspon z toho tesim. Ja som prve mesiace doslova prelezala v posteli a jedla som iba susienky aj to poleziacky lebo inak by som musela utekat na wc. A hlava sa mi točila ako na kolotoci. Prajem ti aby sa ti polepsilo musis iba vydrzat. A ako baby pisali biele pecivo je tiez fajn ja som cele dni jedla iba to a susienky. Drzim paste 😉

snazilka1983
20. máj 2014

toto iste som mala do konca 4 mesiaca a nepomahalo mi fakt nic. len pretrpiet. potom to preslo a teraz som zacala 6 mes a zacina to zas ☹

katkavv
20. máj 2014

@lamadea mne bolo tiez poriadne zle, ale nevracala som ... pomohlo mi pitie cestveho matoveho caju, zlepsenie nebolo 100% ale mohla som aspon fungovat ;) nic ine nezaberalo, skusala som vsetko, este mozno tie sumienky bystrinka a pod. mi trosku ulavili ...

babulka82
20. máj 2014

Mne pomohol porod 😀 Ale nie srandujem! No mam v živej pamäti tieto hnusne nevolnosti na ktore mi nepomahalo vobec nič ,možno to trošku zmiernil matovy čaj ten mi ako tak pomohol ,ale všetko prešlo okolo 20tt.Dovtedy som všetko vygrcala a cely den mi bolo zle,najhoršie ot byvalo večer.

marelyne
30. nov 2018

Ahojte Ja som v 7 týždni je to druhe tehotenstvo a je to strasne uz nevladzem neudržím vsebe nic každú chvíľu ma napína citim sa slabá a stale unavena. Prvé tehotenstvo bolo uplne ine toto som neprežívala len dufam ze to prejde 😞

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre