Malý zaostáva o 2 týždne. Máte skúsenosti?

ada510
21. jún 2013

Ahojte dnes som bola na prietokoch a malý váži 1620g vraj vahovo zaostáva o 2 týždne ale dĺžkou zodpovedá máte s tým skúsenosti? Dozenieme to? Ďakujem

petka3331
21. jún 2013

Určite to doženiete. A treba brať do úvahy aj to, že ide iba o váhový odhad. Mne dva týždne pred pôrodom povedali, že maličká zaostáva o tri týždne, vtedy bol ich váhový odhad 2500 g. Povedali mi, že asi neprospieva a že možno bude treba vyvolať pôrod. Nakoniec sa narodila úplne normálne a mala 3660 g. Za dva týždne toľko nemohla pribrať, takže fakt ide iba o odhad.

sense
21. jún 2013

tie hmotnosti podla utz nie su presne rataj este odchylku asi 10%, mne tvrdili ze moja mala je malinka podla vahy a narodila sa ako 2800g, a odhad bol v 38tt na 2600g, a posledne tyzdne aj tak babatka v brusku priberaju najrychlejsie....

monhla
21. jún 2013

Moje zaostávali o 2 týždne obe - dokonca mi posunuli termín pôrodu o týždeň. Obe sa však narodili ešte skôr a obe mali "tabuľkové" miery. Pri prvej som sa tým celé tehu trochu trápila - pri druhej som už mala z toho srandu. Moje baby sa asi chceli predvádzať ako modelky 😀 😀 😀

vierka0
21. jún 2013

otazne je, aka je hodnota prietokov, neviem ako ti merali "dlzku", pretoze v takom tyzdni sa dlzka dietata nemeria, meria sa hlavicka, stehenna kost a obvod bruska, vahovy odhad je dost dolezity.. mne v 29tt zistili zaostavanie v raste 2 tyzdne z dovodu zlych prietokov, mala sa nakoniec musela narodit skor kvoli neprospievaniu (v 34tt planovanou sekciou) kvoli zlym prietokom..takze v zasade nie je dolezite absolutna hodnota odhadovanej vahy ale jej vyvoj v dalsich tyzdnoch, ci dieta rastie dalej, alebo stagnuje, a hlavne, ci su hodnoty prietokov v poriadku alebo nie..drzim palce..

andreamachova
21. jún 2013

To závisi aj od toho vkolkatom mesiaci tehotenstva ste.Prečo sa neporadíte so svojím lekárom,on by vám mal vedieť poradiť najlepšie.Ale hlavne vtakýchto teplách je to normálne.Nespapáte tolko ako po iné dni.Ono sa to urovná.Môj krtko ked sa narodil vážil 2,150 a nebol ani vinkubátore.Prišiel na svet stakým krikom že aj lekári sa rozhodli že inkubátor je zbytočný.Hlavne sa nestresujte,bude to vporiadku.Pekný den.Spozdravom Andrea

prdkoo
21. jún 2013

mi mame ze velkost bruska j o 2 tt mensia a ostatnym zas vecsie o tyz.teda v 37 mal brusko n 35tt.ale vahou ide ako ma mal 2888 g a za tyz.pribral 210 g

nikuska265
21. jún 2013

tie hmotnosti čo "namerajú" sú fakt iba odhadové, vôbec sa nemusíš obávať. ja som mala síce opak, mňa strašili, že dcérka je priveľká, 2 týždne pred pôrodom mi povedali, že má 3600 g , narodila sa s váhou 3000g a 49cm, takže sa pri tej váhe, dosť sekli (našťastie v mojom prípade 🙂 )

atrami
21. jún 2013

Pri mojich prietokoch vraj 2200 g, odhadovaná porodná hmotnosť 3000g, malý mal 4250 g a 54 cm.

marcelatje
21. jún 2013

Deň pred pôrodom mi robili prietoky, sekli sa o kilo a pol.......... 🙄 🙄 🙄 🙄

azbestica
21. jún 2013

aaaale prosim ta hadam svoje dietatko nechces zaskatulkovat do nejakych tabuliek doktorov.....je presne taky velky aky ma byt 😉

luciferka080
21. jún 2013

Mne ani jedno dieta nebolo podla tabuliek. Vzdy bolo ine ako malo byt na dany tyzden. Alebo malo vacsinu rozmerov (co mera stehennu kost a neviem co vsetko este) napr 3 tyzdne pozadu a jeden rozmer zase "v norme". A nic im neni ani jednej. Tabulky su priemer!!! A ten musi pochadzat aj z cisel vyssich aj nizsich tj. ze musia byt aj deti mensie aj vacsie aby vznikol dany priemer. Nenapisala si ktory si tt. Myslim ze to je podstatnejsie v prvych tyzdnoch, no po 3. mesiaci by som to vooooooobec neriesila.

aadulik2110
21. jún 2013

ahoj, ja som bola v 32tt na prietokoch a vtedy mal malý 1870g..... pred pôrodom mi odhadli váhu na 3900g a malý sa narodil s pôrodnou váhou 4050g.... takže nie je to až tak veľmi "presné"

dari226
21. jún 2013

ked na nasledujucej kontrole zase narastie tak by nemal byt problem a ked len 2 tyzdne tak to tiez neni az take hrozne ved oni idu od poslednej menstruacie a nevedia presne den kedy ste babo splodili

nikusssik
21. jún 2013

dôležitejšie je určite, či sú prietoky a funkcia placenty v poriadku a či bábo bude ďalej prospievať...mne zaostávala o 3 tt a musela sa narodiť skôr, lebo som mala zlú placentu...keby rástla tým tempom s funkčnou placentou, tak by síce zaostávala asi stále, ale to znamená, že by sa narodila približne 2800 g... už je na svete, mne sa výpočtami hmotnosti trafili úplne presne 🙂

veronikam
21. jún 2013

Ja by som sa tym vobec nezaoberala. Nerob si starosti. Mne povedal lekar na sone, ze maly ma velke brucho a ze sa mam pripravit na velke dieta a bla bla bla. Myslela som si z budem rodit cvalda aspon 4 kiloveho a maly sa narodil a mal 3400 gramov a 51 cm 😉 .

something
21. jún 2013

Nas maly ma o 2tyz. vacsiu hlavicku a nakoniec bolo vsetko v poriadku. Vaha sa je plus minus 300g

pingu1
21. jún 2013

neries to!!!
mne v 33tt povedali, ze ma mala 3600 g a narodila sa 2900g.. to je fakt plus, minus.....

raa2
21. jún 2013

Moja mala tiez taku vahu v tomto tyzdni tehotenstva a doktor povedal len tolko ze bude drobnejsia, narodila sa v 38+2 a vahu mala 2540. Takze podla mna je vsetko v poriadku, len doktor to nejako blbo interpretoval...ja som sa este bala toho ze tie sona ukazuju +- 500 gramov, tak som sa pytala ze co ak ma o 500 gramov menej, tak mi povedal ze to urcite nema. Ja by som si na tvojom mieste starosti nerobila, ak ostatne bolo vsetko v poriadku.

usiko
21. jún 2013

sono klame, aj o 300g, tusimnejake precenta hore dole, nerobila by som si starosti...mne v 36tt povedali ze babo ma cez 3000g a mala sa narodila v 38+3 s vahou 2750g....

zlobinka
21. jún 2013

mne na kazdom sone povedali,ze zaostavame o 2 tyzdne, den pred porodom mi robili sono a povedali,ze mala bude mat maximalne 3kg a narodila sa 3670g..takze za jeden den asi 670g nepribrala...niekomu tie vysledky zo sona sedia niekomu nie....ja som sa tiez stale stresovala a chvalabohu som sa bala zbytocne...hlavu hore...

euka210
22. jún 2013

tak bude chudsi, esta ma cas to dohnat 🙂

monika15
22. jún 2013

Vies co... nemusi to byt pravda... Ja som bola na sono v piatok a mi odhadli ze 3.5kg... v stredu bol porod 4.8kg....

janicka11
22. jún 2013

rste urcito to dobehne uvidis..

jankaja
22. jún 2013

neter takto zaostávala, odchýlku zistili niekedy v januári, narodila sa 13.3.. Odchýlka sa postupne zväčšovala, sestru nakoniec kvôli tomuto zaostávaniu hospitalizovali asi 2 týždne pred pôrodom, prietoky boli stále hraničné, tak čakali, ako bude bábätko rásť. Neter sa nakoniec narodila s hmotnosťou 2000 g a dĺžkou 50 cm. Po pôrode bola pár dní v inkubátore kvôli udržaniu telesnej hmotnosti, schudla na 1800 g. Z pôrodnice ich pustili asi o 10 dní, keď znovu dosiahla váhu 2000 g. Boli potom viac sledovaní. Neter bola a aj je zdravotne v úplnom poriadku. Teraz má 5 rokov.
Pred rokom a pol sestra porodila syna, ten vážil 4010 g.
Počas tehotenstva s neterou sestra pracovala až do konca februára, boli tam aj iné faktory, ktoré u nej mohli vyvolávať napätie a stres, nechcem to moc rozpisovať. Pri synovi už to bolo OK, v 4. mesiaci tehotenstva sa hodila na PN (kvôli dochádzaniu do práce, ktoré bolo pre ňu namáhavé a komplikované) a celé to bolo pre ňu psychicky oveľa ľahšie. Osobne si myslím, že aj toto zohralo veľkú úlohu v tom, že synovec sa narodil s dvojnásobnou pôrodnou váhou.

luciaq
22. jún 2013

vobec sa tym netrap a neries to. mne pri oboch detoch posuval termin porodu lekar o dva tyzdne,lebo boli mensi. syn mal 54cm a 2710g a dobehol tie mega deti co sa teraz rodia. porod aspon nebol brutal a dcerka bola tiez mala a dobieha to. hlavne klud a nestresuj sa. co su to dva tyzdne v zivote cloveka? nic .tak hlavu hore a tes sa na krasne babatko

gazgaz
22. jún 2013

v 30 tyzdni mi doktor povedal, ze zaostavame o 4 tyzdne, dokonca mi napisal diagnozu IUGR..sla som k inemu dokorovi, ten to vyvratil...2 dni pred porodom-odhadovana vaha 2600 g, skutocna 3230 g. Tie ultrazvuky este nie su ani zdaleka take presne.Nic sa neboj...

indira
22. jún 2013

mne povedali ze moja dcerka ma malo kil a po narodeni mala 3660 g co je dost pekne na dievca takze sa netrap ja som sa kvoli tomu trapila ,lebo raz my povedaliviac inokedy menej ,potom som nemohla spavat ,,,,ked sa my narodila a odvazili ju padol my kamen zo srdca zbytocne som sa trapila ,,,,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre