Mali ste problémy s tlakom v tehotenstve?

vemi23
3. aug 2022

Ahojte prosim vas mali ste aj vy problémy s tlakom v tehotenstve? Ja mam stale nizky tlak ale vacsinou sa drzi ten horny okolo 104 alebo 110 tak isto co sa tyka pulzu mam ho dost vysoky aj ked sa nenamaham. Samozrejme to budem konzultovat s lekarkou .

1angelika
3. aug 2022

aj ja som mala nízky až do pôrodu..ale žiadne ťažkosti som nemala,

liz_lemon
3. aug 2022

radsej nizky, ako vysoky

vemi23
autor
3. aug 2022

@liz_lemon ako ano ale ten pulz sa mi nepaci

lucia7933
3. aug 2022

a pred tehotenstvom si mala aky pulz?

liz_lemon
3. aug 2022

@vemi23 pulz je vysoky, ale v tehotenstve je to bezne, lebo tvoje srdce musi tahat ako keby za 2
Veľa budúcich mamičiek má obavy zo zrýchleného tepu počas tehotenstva. Ale mali by si uvedomiť, že ich srdce musí pracovať viac. Pumpuje krv v cievach pre vlastnú potrebu, ale aj pre potrebu plodu.

Placenta musí byť stále prekrvovaná. Dodáva plodu dôležitý kyslík a výživné látky. Bez kvalitného prekrvenia placenty by mohlo prísť k vývojovým vadám plodu alebo k jeho úmrtiu.

Presná frekvencia je individuálna. Nie je sa čoho obávať, ak nie sú pridružené iné ťažkosti. Samozrejme, istejšie je odborné vyšetrenie.

Ak máte pochybnosti, tak gynekológ alebo praktický lekár vás vie odporučiť na odborné interné alebo kardiologické vyšetrenie. https://zdravoteka.sk/priznaky/zrychleny-tep/

vemi23
autor
3. aug 2022

@lucia7933 vies ze ani neviem 🤦 ale myslim ze tiez bol vyssi ale nie az tak ako teraz

7lenka11
3. aug 2022

ja mám nízky, podobný ako ty.. a pulz mám od začiatku tehotenstva okolo 85, niekedy aj 95.. a teraz mi vyšlo zvýšené riziko preeklampsie, takže beriem preventívne aspirin protect

deti95060810
3. aug 2022

len nízky pri posledných dvoch tehu...ale to sa vôbec neriešilo max. ma poslala na WC lekárka poriadne sa napiť vody...

janka95
3. aug 2022

Treba piť veľa tekutín. A naozaj radšej nízky ako vysoký,ten je nebezpečný. Pulzy sú vyššie bežne. Pokiaľ sú dlhodobo nad 100 v kľude potom by som to riešila 🙂 ja mám 95 pulz normálny🙂

taktotedanie
4. aug 2022

Cim nizsi tlak tym to zatazuje srdce, ktore zacina bit rychlejsie a pulz sa zvysuje..
Ked sa tlak zvysi pulz by sa mal ustalit.. vela tekutin, neberte magnezium

vemi23
autor
4. aug 2022

@taktotedanie neberiem nic len pijem vodu

taktotedanie
4. aug 2022

@vemi23 tak asi malo, tiez mam nizsi, doktorka mi povedala 3 litre denne, cista voda alebo dojcenska ziadne mineralky/sladke vody

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre