Mali ste pri zvýšenom tlaku prirodzený porod?

jessi06
18. máj 2024

Ahojte počula som že keď je vyšší tlak tak sa robí cisársky je to tak? Ja som mala 2 dní zvýšeny. Teraz koli tomu som na sledovani v nemocnici. Dnes už tlak lepší 133 na 92.

lelia
18. máj 2024

@jessi06 mam dve deti, mala som vysoky tlak, ktory mi uz dole nezisiel a obdiva prirodzeny porod.

kleopatra114
18. máj 2024

Prirodzený.

barbie00
18. máj 2024

Asi záleží od stavu. Mna v deň termínu prijali do nemocnice s tým, že na druhý deň vyvolávajú pôrod keďže ma kvôli tlaku nemôže nechať prenášať. Vyvolávali celý deň, večer nastali nejaké komplikácie a skončilo to akutnou sekciou. Ale snažili sa o to, aby som rodila prirodzene od začiatku. Takže z mojej strany, nie, vysoký tlak nemusí hneď znamenať sekciu.

bublinka1426
18. máj 2024

@jessi06 2 dni naozaj nic neznamenaju, chodis na kontroly, sleduju ta.

barus26
18. máj 2024

@jessi06 nie nie je to tak. Ja som mala tlak vysoký,na konci preeklamsiu a keby nemam inú indikáciu tak idem rodiť prirodzene

jessi06
autor
18. máj 2024

@bublinka1426 no meram si doma, a keď sa mi tak zvýšil tak hneď som volala gyn a odporučil ma do nemocnice

andreakotesova
18. máj 2024

Týždeň pred prvým pôrodom som bola v nemocnici a na termín mi dcéru vyvolali. Potom po 2 rokoch syna uz automaticky vyvolali na termín.

jessi06
autor
18. máj 2024

@andreakotesova brala si aj lieky na tlak?

katica06
18. máj 2024

@jessi06 u mňa dva prirodzene pôrody, s vysokým tlakom, užívala som lieky od gynekológa

andreakotesova
18. máj 2024

@jessi06 nebrala som lieky.

veronikaszabova
18. máj 2024

@jessi06 mala som sekciu. Ale ja som mala extremne vysoky. Bezne som mala pri lezani 160/110. Pocas sekcie mi vyskocil nad 200. Este cca mesiac po porode som brala lieky na tlak, nez sa stabilizoval.

jessi06
autor
18. máj 2024

@veronikaszabova fuha to je dosť.

jessi06
autor
18. máj 2024

@andreakotesova tak si ho nemala taky vysoký

andreakotesova
18. máj 2024

@jessi06 bežne som mala 140-142 na 91-92

bebotka
18. máj 2024

@jessi06 ja som pri posledných dvoch deťoch ležala s tlakom v nemocnici, mala som mierne zvýšené aj bielkoviny. Tlak sa mi mierne upravil infuziami magnézia, ale ja sa liečim na tlak aj bežné a užívam lieky. V tehotenstve mi dali dopegyt, ale nejaký extra účinok nemal. Oba pôrody som mala priridzene.

nevenka
18. máj 2024

@jessi06 2 deti s tlakom 160/100 prirodzene. Tlak mi rapidne vyskocil asi v 36 tt., brala som 6x denne Dopegyt a aj tak na poradni vyskocil na 160/100, jedno dieta som rodila v 39 tt., dalsie v 38tt., vyvolavali porod. Pri poslednom mi robili oxytocinovy test, ci zvladnem ja aj mala prirodzeny porod, ale vysiel dobre a porodila som rychlo. Slo o tretie a stvrte dieta. To tretie - cisty cas porodu 45 minut. Tlak mi potom hned klesol. Vysadili mi Dopegyt a to bola chyba, potom na dalsi den 170/110, nasadzovali mi znova lieky. Po poslednom porode tyzden po, mi muz volal zachranku. Pri 6 Dopegytoch denne som mala 185/125, dali mi magnezium, ked som mala 150/100, ze to uz je dobre a odisli. Volala som potom kardiologovi a zmenil mi lieky. Na mna Dopegyt ucinkoval velmi slabo, uspaval mna aj dieta. Preto zvazovali sekciu, lebo mala bola spava, klesali ozvy. Ale na oxy sa prebrala, aj po glukoze, takze primar rozhodol, ze ideme na to prirodzene, lebo ja rodim rychlo a lahko, uz ked mi prasknu vodu.
Da sa rodit prirodzene, pri takom tlaku ako mas, uplna pohoda podla mna.

nevenka
18. máj 2024

@bebotka no ved to, ze ten Dopegyt je taky slaby...

nevenka
18. máj 2024

A lieky na tlak beriem uz stale. A stale mam vykyvy. Ja som nemala preeklampsiu, len ten tlak. Ale mam to po mamke, ona uz po 35 brala na tlak lieky. Ja mam 41.

jessi06
autor
18. máj 2024

@nevenka lebo by som chcela prirodzene, no tak mala si to veselé. Tiež uvažuju na tom lieku co si písala no ak mi ešte vybehne tlak na 140. Ake si mala príznaky z toho tlaku? Na mňa príde teplo začnú sa mi potiť ruky dekolt a je mi teplo

orangiiina
18. máj 2024

@jessi06 posledne dva mesiace 2x vysoký tlak, brala som Dopegyt a 2x prirodzený pôrod. Mala som aj 160, ale Dopegyt zaberal. Po pôrode sa tiež berie a postupne sa dávky znižujú.

jessi06
autor
18. máj 2024

@orangiiina tak som zvedavá ako to budem mat ja

bublinka1426
18. máj 2024

@jessi06 normalne budes rodit. ak nebudes mat extremy. mala som cele teho vyssi 140/90 a dali ma normalne.

jessi06
autor
18. máj 2024

@bublinka1426 a pohoda? jaj tak no radšej by som tak ako cisárskym uvidíme'.

bublinka1426
18. máj 2024

@jessi06 ano.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre