Mali ste Covid-19 počas tehotenstva?

22. okt 2021

Čau baby všade okolo mňa sú covid pozitívny ľudia, manžel v robote ma asi 5 pozit, brat kolegov no hrozne veľa mam strach keďže som tehu. Mal niekto tuto pliagu v tehu?

andrejocka36
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
biem22
22. okt 2021

Mala som, každý deň úplne iný priznak, ale nič hrozne, mala som ho aj predtým a to bolo horšie o veľa ..

vanda323
22. okt 2021

Ahoj ja mám covid a som tehotná...kľudne sa pytaj čo ťa zaujíma

vanda323
22. okt 2021

@biem22 Aj si zvracala?

biem22
22. okt 2021

@vanda323 nie to nie, jeden deň som mala teplotu, ďalší na bolela hlava, ďalší som bola mega unavená, ďalší deň som kašľa, ďalší deň som mala nádchu a tak 🤷🏽‍♀️😶.

miankass
22. okt 2021

Sakra skóre uzdravenie baby

autor
22. okt 2021

@vanda323 aký máte priebeh? Ktorý ste TT?

ivka21
22. okt 2021

Ja som mala v 7 mesiaci mňa skriabalo v krku, mala som upchaty nos ale bez nádchy, nechutenstvo veľká únava a nemala som čuch. A toto 2 týždne ono to na chvíľu prejde a znova sa vráti.

damianakos
22. okt 2021

Ja som bola v 36tt keď som bola pozitívna. Mala som tri dni vysoké horúčky,veľmi ma bolelo nohy,nechutenstvo. Cca po týždni to odznelo a už som len kaslala,stratila som čuch a chuť,ktorý sa mi vracal asi tri mesiace

anica
22. okt 2021

Odpovede budú iba teoretické, každý má iný priebeh...závisí to od viac vecí, ale platí že tehotná žena je viac ohrozená ako netehotna v tom istom veku. Pokiaľ je to možné, vyhýbaj sa kontaktom

vanda323
22. okt 2021

Tak prvé 3 dní hrôza, celé prelezane v posteli....mala som pocit že mi hori telo z dnu. Pri Tom teplota nebola ani 38. Alebo 38. Kašeľ, únava bolesť nôh.... rúk. Zimnica. Deň čo deň mi je už vďaka Bohu 🙏 lepšie ale zimnica sa objavila ešte aj dnes. Hnačky, nechutenstvo....a mala som dosť vysoký pulz pri teplote ale keď som si dala Paralen a potoka sa pulz klesal.

lenka7875
22. okt 2021

Ja som mala covid keď som bola na konci šiesteho mesiaca. Začalo to bolenim hrdla. Potom bolesťami hlavy ale takými že som revala od bolesti. Skúšala som obklady masaže všetko možne nepimáhalo nič. No a samozrejme som do seba nemohla a nechcela pchať lieky a potom som bola neskutočne unavená bola som schopná stále spať.. Stratila som iba čuch ale ten sa mi asi do týždňa vrátil.

aurorastone
22. okt 2021

Ja tiež v 6 mesiaci... Dvoje ATB vybrané.. 3 dni teplota skoro 39

lienka9
22. okt 2021

Ja som mala v 12tt.napis ak mas nejaku otazku

autor
23. okt 2021

Kontaktom sa dá ťažko vyhýbať keď muž somnou býva 😁😁😁 vidím ze je to teda individuálne a mali ste prvý krát covid v tehu ci ste mali už niekedy pred tehotenstvom?

vanda323
23. okt 2021

@ivka21 Ahoj, akurát v inej téme mi píšu dievčatá, vraj mi musí doktorka predpísať fraxiparin je to pravda? Aj ty si ho brala? Po Covide?

vanda323
23. okt 2021

@lenka7875 Ahoj v inej téme mi dievčatá píšu že mi musí doktorka predpísať fraxiparin aj ty si ho brala po Covide?

lenka7875
23. okt 2021

@vanda323 nie nebrala. Naštastie som sa dostala z covidu asi do troch týždnov. Musela som mať atb lebo tie bolesti hlavy boli šialené a potom po atb bolesti hlavy odišli

lenusa20
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vanda323
23. okt 2021

@lenka7875 Som rada že si to zvladla

vanda323
23. okt 2021

@lenusa20 Ahoj je mi ľúto že si prišla o mimi 😔 Ja som v 23 ty tehotenstva, už mi je vďaka Bohu lepšie dnes mám akurát celý deň hnacku, stále spím som veľmi unavena

lenusa20
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka7875
23. okt 2021

@vanda323 ďakujem . Môžeš mať vela pozitívnych okolo seba a dostať ho nemusíš. Môj manžel ho priniesol z práce mal presne tie isté príznaky ako ja a na všetkých testoch bol negatívny. A test na protilátky mal vysoký ako po prekonaní covidu. Takže bol roznášač. Nakazil mňa moju mamu svokrovcov a brata a on ho vôbec nedostal...

ankare
23. okt 2021

@lenka7875 je očkovany?

ankare
23. okt 2021

@lenusa20 ♥️♥️♥️

lenka7875
24. okt 2021

@ankare vtedy ešte nebol

ankare
24. okt 2021

@lenka7875 ja tomu ale nerozumiem. Ma príznaky, je infekcny a test ho nezachyti? Ako je to možné?

gabriella1210
25. okt 2021

Ahoj, ja som mala Covid teraz v 36tt, som zaočkovaná a mala som hlavne chripkové príznaky a nádchu, tá ma trápila najviac a stále trvá, ale už miernejšia, najmä upchatý nos. Tehotné ženy to zvládajú ťažšie, ešte popri tých všetkých tehu komplikáciách … čím vo vyššom štádiu si, tým je to menej nebezpečné pre bábätko, najhorší je určite 1. trimester.

albinkagaborova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre