Mali ste bolestivý vaječník od začiatku tehotenstva?

mikaela123
6. feb 2012

ahojte, chcela by som sa poradiť. Som na konci 6tt, už od začiatku ma občas pichá, občas bolí ľavý vaječník. U doktora som ešte nebola, takže tehotenstvo mám potvrdené iba z testov, ktoré krásne tmavli. Inak je všetko v poriadku, nešpiním ani nič iné.Hnevá ma táto bolesť, najpr ma to bolelo menej ale teraz mám pocit, že sa bolesť trošku stupňuje. Je to bolesť ako pri ovulácii, alebo ako keby som bola nachladnutá. Včera ma to napr. bolelo pol dňa v kuse. Niekedy mám pocit, ako keby ma tam niečo omýnalo. Občas cítim aj druhý vaječník, ale ten oveľa menej. K lekárovi som objednaná o týždeň. Bojím sa, aby to nebola cysta, alebo mimomat. tehotenstvo? Mali ste niektorá takéto bolesti a bolo všetko ok ?

katy1979
6. feb 2012

myslim ze sa nemas coho bat. ja som to mala v obidvoch tehu tie prve mesiace. tiez som sa stale bala ale aj doki ti potvrdi ze to je normalne.

cmeliatko
6. feb 2012

mna tiez bolel na zaciatku ale po cca 12 tt to preslo. doki mi hovoril ze to je preto, lebo este vajecnik tvoril hormony a pracoval, vtedy to mohlo kvazi boliet a mozes ho teda citit. ked sa vytvori placenta a je schopna uz vytvarat hormony sama, tak vajecniky zacnu oddychovat. tak mi to povedal doki no 🙂 pokial nemas nic ine, tak je to asi v poriadku. no ked pojdes dokimu, tak sa ho tiez radsej spytaj. mna bolel hlavne pravy, ale to aj preto lebo bol zvacseny a mala som na nom cysty..postupne uz popraskali 😉

hoogy
6. feb 2012

je to normalne prve mesiace lebo plod je vyzovovany zo zlteho telieska takze vajecnik pracuje naplno. ked sa vytvori placenta tak to zmizne. aj ked mna pichalo v lavom boku cele prve tehu dr. povedala ze je to v pohode

sonka88
19. nov 2012

Ahojky no ja mám taký istý problém som v 7 týždni a bolí ma laví vaječník k lekárke mám isť až na konci mesiaca, len mam strach či to nemôže byť mimomaternicové ale hádam nie. ale z vaších reakcií som pokojnejšia. len som mala cysty na vaječníkoch, ale už tam nie sú tak veľa šťastia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre