Mali ste, alebo máte vysoký tlak pred/počas tehotenstva?

adriana7510
29. máj 2012

Ahojte tehuľky a mamičky. Od 18 sa liečim na vysoký krvný tlak. Kedže som tehu lekárka mi lieky vysadila, lebo nechcela aby som ich brala. Po mesiaci mi však musela nasadiť dopegyt, pretože tlak sa mi neúmerne dvíhal, hlavne spodný. Takže teraz tehuľkujem na liekoch. Máte s tým niektorá skúsenosť? Ako sa v takomto prípade rodí? Rada by som rodila normálne, len neviem čo to bude možné a môj manžel má z toho dosť veľké obavy samozrejme nejdem sa hrať na hrdinku, určite aj ich mám.

littledevil
29. máj 2012

Ahoj, ja som brala dopegyt a porod bol v pohode, len ma castejsie kontrolovali. Drzim palce. 🙂

severankasr
29. máj 2012

ano, ja som tlakarka, aj pred tehu, aj pocas tehu, bez liekov som tri roky, tlak je vysoky, hlavne spodny, rodila som 17 hodin, kazde dve hodiny tabletka od tlaku pod jazyk, nemohli mi dat ziadnu vyvolavacku nijak urychlit porod kvoli tlaku, len mi davali tie tabletky pod jazyk, tlak som mala stale spodny okolo 115, bohuzial nizsie, sa im to nepodarilo s tymi tabletkami, nakoniec mi kvoli takemu vysokemu tlaku a dlhotrvajucemu porodu robili sekciu, pre mna to bolo vyslobodenie....

vivusika
29. máj 2012

ja som tiež brala dopegyt + magnezium, pôrod som mala plánovaným cisarskym a v pohode. Svoje lieky od tlaku som začala užívať až keď mal malý asi 8 mesiacov, pretože som kojila. Potom som kojila ďalej, len to už povedala dr., že malý už papá aj iné, nie len materské mliečko a že priesak liekov do mliečka je úplne minimálny 😉 Držím palce 🙂

syslica
29. máj 2012

Ahoj, pozri aj tu: https://www.modrykonik.sk/forum/choroby-a-komplikacie/mam-vysoky-tlak-aky-porod-ma-caka/ prípadne si daj do vyhľadávača na Koníku vysoký tlak... nájde kopec tém 😉
Ja mám zrejme esenciálnu hypertenziu a syndróm bieleho plášťa, rodila som dvakrát vaginálne, prvýkrát o tom tlaku lekári vedeli, pôrod vyvolávali, lebo som bola po termíne a neskutočne ma stresovali neustálym sledovaním, čo môj tlak ešte zvyšovalo. Druhýkrát som sa "nepriznala" (t.j. hodnoty do poradne som nosila vlastné, namerané doma v pokoji) všetci mi dali svätý pokoj, nikto nič neriešil a dopadlo to skvele. Držím palce aj tebe, hlavne sa nestresuj!
A Dopegyt je v tehu bezpečné antihypertenzívum... akurát je po ňom trochu viac depresií...

bubinko83
29. júl 2012

@adriana7510 ahoj ako sa ti vodi s tym tlakom? Je všetko ok? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre