Mäkký krčok v 30. týždni

31. máj 2024

Ahojte doktor mi zistil že mám mäkký krčok a dĺžka 3cm, lenže vôbec nič mi na to nepovedal ... je to normálne v takomto týždni ? Mám strach aby som neporodila predčasne keďže som len v 30 týždni tehotenstva.

simik131
31. máj 2024

Ahoj,nie, nie je to normálny nález. Kludovy režim, magnézium,žiadna námaha..vlastná skúsenosť.

autor
31. máj 2024

@simik131 vám v ktorom týždni zistili mäkký krčok ? Kedy ste porodila ?

simik131
31. máj 2024

V prvom tehotenstve v 29tt, ale to už horelo,už som bola na 1,5 prsta otvorená,nakoniec som rodila 38+2, druhé tehotenstvo od začiatku kludový režim, tam sa narodilo 35+3, ale zomrelo, a teraz tretie bábätko v 29tt tiež 3cm krcok a vydržala som do 37+1, ale paradoxne,krcok držal na hodnote 1,5cm, len princeznej sa chcelo takto skôr už prísť. Takže sa to dá úplne s prehľadom donosit,len treba mať naozaj kludovy režim. Ja som celé dni ležala, o najstaršie dieťa sa na striedačku staral manžel a moji rodičia

autor
31. máj 2024

@simik131 prečo zomrelo bábätko v druhom tehotenstve ak nevadí že sa pýtam ?

simik131
31. máj 2024

Plodová voda v rozklade,mala som silný zápal,ktorý si nevšimli. Bábätko malo opakovane zápal pľúc,skončilo na umelej plucnej ventilacii a zomrelo na zlyhanie pľúc.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre