Magnosolv a hnačka v 27. týždni

8. feb 2024

Ahojte som 27 tt doktor my predpísal magnosolv, ale mam s toho hrozne hnačky . Pila som aj magnerot a aj s toho . Už neviem čo mám robyt . A to ho nepijem naraz ale na dva krát a chlapec stoho celi deň. Baby poraďte.

pluss
8. feb 2024

mala som aj ja magnosolv ... ale vydržala som to a po 2 týždňoch mi hnačky prešli.... a hlavne som sa vždy riadne najedla

autor
8. feb 2024

@pluss myslíš ze telo si zvykne ?

anjelicek26
8. feb 2024

No ja som na to riesenie nenasla,proste ho neberiem, skusala som styri rozne druhy... potrebujem počas dňa normalne fungovať. Predčasne kontrakcie nemám a myslím,že by hnačka každý boží den robili skôr problem ako pomahali v takom pripade. Prečo ti ho lekár predpisal? Mne ho dal len preventívne,lebo pred rokmi som rodila predcasne...to je možno iné...

autor
8. feb 2024

@anjelicek26 tvrdnutie brucha , ved to ze mne nevadí až tak ta hnacka ale , bojím sa aby sa niečo nestalo vieš keď máš aj bolesti brucha pri hnačke.

anjelicek26
8. feb 2024

No ved práve,že hnačka drazdi maternicu ku stahom... takže to dobre pri takých problémoch urcite nie je. Riesenie nemám, toto tehu našťastie totálne kľudne,len železo a dko beriem... skus zavolať lekárovi,ze co s tým. Lebo takto aj schudneš a aj na maternicu to zle vplýva...

danielahamar
8. feb 2024

Skúste sa spýtať, či nemôžete to lypozomalne magnézium, to je pecka, lebo neviem ci ho môžu tehotné

rebekita45
8. feb 2024

Ja pijem magnosolv 1pohar/sacok cely den postupne si odpijam. A uz ked ho pijes, tak vzdy po jedle.. ale skus si to tak rozdeliť na cely den.

liviiiiii
8. feb 2024

Mňa tiež preháňalo doktorka mi povedala že si to mám robiť do pollitráka. Pretože keď si ho robíš do menšieho pohára ma také účinky. A to pijem 3 krát do dňa

tinka2233
8. feb 2024

Ahoj, všetky predpisane magnezia sú na základe oxidu horečnateho tj. telo ti z celej dávky vezme 4% zvyšok z teba doslova vyletí. Odporučam horčik - bisglycinat. Kľudne si o tom naštudujte na internete - píšem v dobrom ako chemik🙂

liviiiiii
8. feb 2024

@tinka2233 tak asi som divná pretože zo mňa nikdy nič nevyletí 😃 skôr mam opačný problém 😃

nikaeli
8. feb 2024

Zmeň magnézium, kúp si chelátovú alebo citrátovú formu, má iné vstrebávanie. Alebo si rozdeľ magnosolv na polovicu a vypi, keď trošku postojí a voda v pohári bude čírejšia.

lillyd
8. feb 2024

Treba znížiť dávku na nejaký cas a potom zvýšiť.. mne predpísal dr 6x denne mala som prehanky pár dni keď mi to došlo zr je to z Toho tak som znížila na 4 aaa až po nejakom čase som skúsila 6 a phooda. A teraz mám 6 tabletiek a 3 infuzky v nemocnici a prabeze nič mi to nerobí, ešte mám aj zápchy 😁😁😁

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre