Magnézium v tehotenstve

beatrice1111
11. nov 2021

Ahojte doteraz som brala 1 tabletu denne (som v 26tt), doktor mi predpísal 250mg magnezium, no len mám pocit že mi začína tvrdnut brusko, mám zvýšiť dávku magnezia?

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luluska1234
11. nov 2021

@beatrice1111 ja som 32tt do 30tt som brala 3x1tbl magnerot po 30tt som to začala znižovať..teraz som na 1x1tbl prípadne podľa potreby 2x1tbl..🙂 takže kľudne keď vám predpísal berte..mne ani nepredpisal začala som sama od seba brať..brucho mi nikdy netvrdlo 🙏

lenuska9999
11. nov 2021

@beatrice1111 ja som v tehu brala oveľa vyššie dávky magnézia. Ten Magnosolv ma tuším skoro 600mg a ten som brala dva krát, plus keď niečo, že som skončila na pohotovosti, tam pustili ešte infuzku magenziovu. Neboj sa nemôžeš sa tym predávkovat a ani babu ublížiť.

fleur1111
12. nov 2021

@beatrice1111 beriem 3x1 tbl a som 34tt.

vanda323
12. nov 2021

@beatrice1111 Mne raz moja doktorka povedala že predávkovať magnezkom v tehotenstve sa nedá. Ja som brala pri treťom dieťati konskú dávku lebo mi hrozné tvrdili brucho . Ráno 2x obed 2x a večer 2x. .....takže takto.

queen_el
12. nov 2021

1 tabletka nie je vela, mozes zvysit, mne v 23tt ked som mala bolesti intenzivne odporucli dokonca 3x2 magnerotu, potom som znizila na 3x1

michaela404
15. aug 2024

@vanda323 aké magnezium

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre