Má udržiavanie tehotenstva vplyv na dieťa?

kukuricka008
21. aug 2019

Ahoj, chcem sa spytat tych zien, ktore presli v 1.trimestri udrziavanim tehotenstva progesteronom(duphastonom) a mali hroziaci potrat..ak to dopadlo stastne a dietatko ste donosili bolo zdrave? mam trochu obavy ze ci nebyva naozaj nejaky padny dovod kedy telo odmieta plod a teda udrziavanie bude viest k udrzaniu babatka ktore bude mat neskor nejake zdravotne problemy alebo telo dokaze odmietat aj uplne zdravy plod z nejakych inych pricin...viem ze je to neprijemna tema tak dopredu dakujem za odpovede.

ikonica
21. aug 2019

Niekedy proti plodu nepriatelsky posobi imunita... Aj voci zdravemu..... Inokedy je problem v krvi - tvoria sa mikrotromby, ktore zabranuju v spravnom vyzivovani plodu...

bubli21
21. aug 2019

@kukuricka008 ahoj ja som si tym presla a mala som nenormalne davky ...momentalne som v 25tt a hrozi mi predcasny porod...ale cakame zdrave dievcatko ❤ a z najhorsieho sme vonku

veronice
21. aug 2019

Na duphastone som bola od 7tt do dakeho 21tt. Mala som hematom a s krvacanim som bola 3x na pohotovosti z toho 2x aj hospitalizovana.. zajtra ma malinka 7 mesiacov a je to zdrave a stastne dievcatko 🙂

bobo1983
21. aug 2019

Okolo 6t som zacala krvacat. Zrovna som bola v sprche so svojimi synmi, ked ma starsi upozornil, ze aha mami krvicka. Boli to akoby take vlasocnice. verdikt: hematom a hroziaci potrat...doktor predpisal lieky, brala som ich do 12t...chcel ma dat pn, ale odmietla som so slovami...ked sa ma plod udrzat, tak sa udrzi...a udrzal sa...prave manzel uspava nasu mesacnu Hubenku🥰 drzim palce

kataka10
21. aug 2019

Myslim si ze Dufaston je skor na posilnenie maternice nie proti potratu v pripade poskodeneho plodu.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
uzanka16
21. aug 2019

Ja som bola na duphastone hneď ako som zistila že som tehu,tehotná a krvácala som ako pri MŠ,skončila som na 2 mesiace v nemocnici.Dost dlho som brala tie lieky a mám zdravého 2 ročného chlapčeka.

demetria
21. aug 2019

V ucebnici lekarskej genetiky som kedysi davno citala, ze pokial sa tehotenstvo s hroziacim potratom v prvom timestro podari udrzat, statisticky je tam rovnaky vyskyt genetickych ochoreni ako u tehotenstiev, kde potrat v prvom trimestri nehrozil.

nikolapie
21. aug 2019

Ja som mala od 7tt do 13tt nasadený progesteron. V 21tt sa mi začal skracovať krčok a zase mám nasadený progesteron a som už v 27tt, budem ho už musieť mať dokonca tehu. Ja tiež dúfam, že bude všetko v poriadku a doktor ma viac než raz ubezpečoval, že je bezpečný v tehu. 🤷🏽‍♀️

7ammy7
21. aug 2019

Brala som duphaston, bola som PN a mala kľud na lôžku lebo plod bol zle uchyteny a lekárka mala strach aby sa nespustilo krvacanie. malý sa narodil 3 dní pred termínom úplne v poriadku, zdravý a krásny 😉 má 2,5 roka a je úplne normálny, dokonca o hlavu prevyšuje rovesníkov a celkovo je silnejší (imunita) a ozaj išlo len o náhodu a nie nejakú selekciu

d_anica
21. aug 2019

Ja som brala duphaston kvôli vrodenej deformácii maternice a teda vyššiemu riziku potratu. Prvé tehotenstvo som aj trochu krvácala okolo 10 tt., ale nakoniec bolo všetko v poriadku, syn už bude mať 8r. Druhé tehotenstvo som nekrvácala, ale dieťatko asi nebolo zdravé, pretože v 11 tt. mi diagnostikovali zamĺknutý potrat. Držím palce nech všetko dobre dopadne.

jarnajar
21. aug 2019

Brala som od 7. do 26. týždňa, všetko OK. Ak je plod vážne geneticky poškodený, tak duphaston nepomôže. Ten len dopĺňa progesteron, ktorý by si prirodzene mala mať, ale pre niečo je podozrenie, že ho máš menej, preto berieš lieky.

ikonica
21. aug 2019

Dufik sa berie aj v pripade nedostatku progesteronu... Ten je potrebny pre vytvorenie pohostinneho prostredia v maternici na uhniezdenie a je dolezity v prvom trimestri, kym ulohu zlteho telieska a progesteronu nim vylucovaneho nepreberie placenta... Teda aj pre jeho nedostatok v zaciatkoch tehu moze nastat potrat aj zdraveho plodu...

tana85
21. aug 2019

pri oboch sm brala utrogestan do konca 1.trimestra a potom si pichala fraxiparine. obe deti su uplne ok, zdrave. podla tvojej teorie by sa postihnute deti ani nemali rodit lebo telo ich “vyluci”, a predsa sa rodia. funguje to aj opacne. to nic v zlom.

lula313
21. aug 2019

V našej terminovke ho brala každá druha baba a všetky deticky sa narodili zdrave, až na možno 5 babatiek, čo však nemali vážne postihnutia(razstep, DS a pod. a to bolo možno z 500 babatiek)

martinasz13
22. aug 2019

Ja som mala 1.trimester rizikový hrozilo mi že sa bábo neudrží.. Duphaston som brala od cca 8tt do 18tt kvôli krvácaniu.. bola som aj na pohotovosti cca 4x všetko bolo v poriadku a poslali ma domov.. lenže krvácanie neprestalo nebolo to veľa ale vystrašilo ma to riadne.. tak mi dr pichol do zadku nejakú injekciu na zastavenie krvácania ktorá stála 20€ a odvtedy som prestala krvácať a užívala si tehotenstvo.. všetko bolo v poriadku až na to že dcérka bola už zvedavá a vypýtala sa von v 32tt (žiadne komplikácie neboli apgar skóre mala 7/9 a klop klop ani teraz nie sú).. práve má 8,5 mesiaca a spokojne si chrní v postieľke 😍

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre