Má silný kašeľ v 6. týždni vplyv na dieťatko?

debora
10. máj 2013

prosim vas som v 6tt a mam strasne silny kasel,nemoze to mat vplyv na dietatko?zazili ste uz nejaku chorobu v tehotenstve?a ako to dopadlo?

liuba84
10. máj 2013

ahoj, ja som ochorela v 1.trimestri mala som ťažkú laringitídu a to mi prešlo do zápalu priedušnice, liečili mi to homeovoxom a stodalom a do nosa pinosol, a na tu priedušnicu som mala taký sprej čo sa vdychoval ale uz neviem názov (to bolo na predpis), liečilo sa to dlho ale bez následkov 😉 , takže sa nemusíš báť ale radšej si zbehni k obvodnému, prajem rýchle uzdravenie

darinkazv
10. máj 2013

ja som mala v 1. trimestri črevnú chrípku s horúčkami, v 2. trimestri som musela kvôli hemofilovi na pľúcach brať dvoje ATB po dobu 1 mesiaca. a malinká je čiperné zdravé dieťatko. len si dávaj pozor pri tom kašli, lebo tam sa môže uvoľniť hlienová zátka na krčku. ja som kvôli tomu chodila na gyndu každý týždeň na kontrolu.

zuzulica
10. máj 2013

Neboj,nemalo by to malému ublížiť.Ja som bola 2x chorá,1.v 11tt a 2x v 21tt a všetko je ok.Môžeš si dať stodal sirup a ak by si mala teplotu paralen môžeš.Ak ti do dlhšie nebude prechádzať behni k lekárovi,teraz je aj sezóna alergií.Prajem skoré uzdravenie 😉

mawka
10. máj 2013

antihistaminika, kortikoidy, antibiotika, paralen a vsetko dopadlo dobre 🙂 a to bolo v prvom trimestri, ktory je najviac rizikovy, tiez som sa bala, ale v pohode.

andrejka1974
10. máj 2013

ahoj ja som v kazdom tehotenstve mala tehotensky kasel, neviem cim to bolo spojene, ci mi deti tak tlacili na branicu neviem zacalo to hned na zaciatku a skoncilo porodom , nik mi nepomohol, len hedelixovy sirup som brala, ked bolo fakt zle, neboj sa vsetko bude ok u mna ako prislo tak odislo, vsak sa zo mna uz vsetci smiali, ze som ako tuberak 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

cerez
10. máj 2013

Pokiaľ je človek poprechladaný, vie si aj po domácky pomôcť. Ale ak už ide o silný kašeľ a si tehotná, mal by o tom vedieť tvoj lekár. Nariadi cielenú liečbu a bude po probléme. Ja som už niekde spomenula že tiež som mala silný kašeľ okolo 20 tt, brala som stodal, bioparox - fuj, ale účinný. Mala som zápal priedušnice. Silný kašeľ mi spôsoboval čoraz častejšie sťahy.

fopka
12. máj 2013

ahoj, ja som asi v 6. alebo 8. tyzdni, uz sa nepamatam, velmi ochorela. Ležala som 5 dni v horučkach, a aby toho nebolo malo, druhy den ma seklo v krizach, takže som bola uplne imobilna, nedokazala som ísť ani na vecko. Bol to strasny stav ... Prvé tri dni som nic nebrala, lebo som sa bala, kedze ani moj lekar ani v lekarni mi nic neodporucali, dokonca ani homeopatika. No po troch dnoch, ked sa stav nemenil, som zacala brat paracetamol - paralen aspon na ustupenie horuciek, lebo mi prislo, ze asi tiez to nie je dobre byt v takom stave a tak dlho. Ulava prisla na piaty den, uplne doliecenie trvalo este dalsi tyzden. Odvtedy ale som nebola ani raz prechladnuta ani nic podobne. Ak ale ide o silny kasel, isla by som asi k lekarovi

minnie55
12. máj 2013

Ja som dostala v 1. trimestri silnú chrípku s vysokými horúčkami. Žiaľ, o dieťatko sme vtedy prišli 😢 Určite to však nebude tvoj prípad, v tomto období nie je chrípka pravdepodobná, prajem skoré uzdravenie 🙂

emilyz
12. máj 2013

cele tehotenstvo som chora, nachladena a kaslem, s malymi prestavkami - myslim, ze je to momentalnou polohou maternice, lebo v podstate nic nezabera - myslim a verim, ze to nebude mat vplyv - drzim palce 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre