Lieky v tehotenstve

rbebe34
19. feb 2024

Ahojte baby
chcem sa opytat strasne ma vecer vzdy začne boliet hlava a chcem sa len opytat bravali ste lieky proti bolesti len je problem mame doma take že flektor ibalgin novalgin mig-400 t
A som v 4tt takže neviem bojim sa tých liekov
Dakujem vam za rady ❤️

trgypadl
19. feb 2024

Do 12 tyzdne by som sa hore uvedenym vyhla, treba skusit odsledovat pitny rezim, mentol, levandula olej na spanky, a ak je to naozaj extrem, tak paralen alebo konzultovat s lekarom

rbebe34
autor
19. feb 2024

@trgypadl dakujem lebo cely den dodržujem pitny rezim len dakedy to je horor

muchacici
19. feb 2024

@rbebe34 Určite nie, iba paracetamol, ale brala som aj atb, keď to bolo nutné

gejb
19. feb 2024

@rbebe34 len paralen

rbebe34
autor
19. feb 2024

@gejb dakujem lebo dakedy to je na nevydrzanie

diewcatqoo
19. feb 2024

Mozes lieky na baze Paracetamolu (Paralen). Ibuprofen (Ibalgin, Novalgin) vhodny nie je.

gabika295
19. feb 2024

@rbebe34 tak mňa bolela hlava keď som prestala z kávou. Ze však som tehu a ta nieje zdravá. Ale keď po páru dňoch hlava strasne bolela dala som si kávu a do pol h bolo po bolesti. A to som si tiež asi 2 krát dala len paralen iba ten sa môže. Skús. Ak si pijavala kávu a zrazu prestala isto to je stoho.

nikha2809
19. feb 2024

No a mne moja gynekologička povedala, že si kľudne môžem jeden Ibalgin dať od bolesti, že sa nič nestane, pretože keby som vedela aké svinstvo a chémiu obsahujú potraviny, to by som ani nemohla jesť.

rbebe34
autor
19. feb 2024

@gabika295 a dačo na bolest zubov lebo teraz kamaratku bolia a je v takom istom tyzdni ako ja

patuska00
19. feb 2024

Na bolesť zubov pomáha alpa mne pomohlo aj na bolesťi hlavy

rbebe34
autor
19. feb 2024

@patuska00 dakujeeem
A to si s nou len vyplachneš usta ?

tehotna40
19. feb 2024

Od bolesti len paralen. Jednorazovo môžeš užiť aj hore uvedené ale v prvom trimestri by som sa tomu vyhla a určite nie každý večer. Meraj si tlak, mňa bolievala hlava a nakoniec mi z krvy zistili zle nejaké prietoky ze mam zvýšené riziko preeklampsie beriem aspirin protect 100 skoro cele tehotenstvo. Veľa zdravia

@rbebe34 a zo zubami smer zubar, treba opraviť, prestanú bolieť 🙂

patuska00
19. feb 2024

@rbebe34 hej opláchneme aj môžeš na ďasná si pomasirovať mne pomohlo tiež som si myslela že zuby ma bolia ale to ďasná má bolelo v tehotenstve je to bežné

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre