Liek na upokojenie počas pôrodu

ivusha_pco
3. nov 2023

Ahojte. 🙂 Pri predchádzajúcom pôrode som prežívala panický záchvat, vôbec som nevedela správne dýchať. Tým pádom sa pôrod predlžoval a syn mal po narodení nízke apgar skóre. Bonding sa nekonal, pretože ho museli na novorodeneckom oddelení prvé hodiny života pozorovať. Išlo o vyvolávaný, veľmi bolestivý pôrod pomocou prostaglandínov, neskôr mi pichli aj umelý oxytocín. Epidurálka mi nezabrala a bola som z tej bolesti úplne ohromená.

Viete prosím niekto, aký liek na upokojenie by bol pre mňa vhodný na podanie počas druhého pôrodu? Čo sa za týmto účelom zvykne ženám pri pôrode podávať? Vedeli by ste mi poradiť konkrétnu značku / účinnú látku? Ďakujem pekne!

gelifil
3. nov 2023

To nie je o jednorazovej tabletke....chce to dlhu pripravu

cimage
3. nov 2023

Skor sa pripravit na porod, aby ta nic nezaskodilo a nemala si zas zachvat. Na porod sa treba pripravit hlavne psychicky, lebo cely porod je v hlave.

lunademonica
3. nov 2023

@ivusha_pco porad sa s nejakou psychiatrickou, znamej dala po znamosti nieco, z coho sa cely porod chichotala, ale neviem co... Tiez by ma to zaujimalo

babulkomale
3. nov 2023

@ivusha_pco pravdepodobne by ti pomohlo, keby si nechala svoje telo pracovat prirodzene. Pretoze je mudre, vie co ma robit a keby si presla nejakou pripravou napriklad s dulou, a nedala do seba pchat chemiu, ktora viac skodi ako pomaha.
Riesit porod chemicky, rozhodit celu rovnovahu a potom sa cudovat ze to boli a ze mam paniku, je vcelku hlupe.

any_soj
5. nov 2023

@ivusha_pco možno dolsin...

iwesska
5. nov 2023

Ukludnujuce lieky sa na porod nedavaju. Rodila som 2x s PP - oba skoncili sekciou pri vedomi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre