Liek na bolesť hrdla v 1. trimestri

zlatanka
25. feb 2014

Prosím vás čo si môžem dať na bolesť hrdla v 1 trimestri?ďakujem

luba28
25. feb 2014

@zlatanka skus kloktat so solou,alebo homeovox su take pastilky na cmulanie,ktore sa mozu

zlatanka
autor
25. feb 2014

@luba28 paralen asi nemôžem či?

luba28
25. feb 2014

@zlatanka paralen je asi jedina tabletka,ktoru mozes,.. 🙂

melleanor
25. feb 2014

@zlatanka septisan je vhodny ako lokálne antiseptikum aj pre tehotné a dojčiace ženy. Strepfen sa môže dávať tiež v prvých 2 trimestroch po porade s lekárom.

anulik88
25. feb 2014

Mne moja lekarka paralen a panadol zakazala... Vraj je plod poskodzujuci...

sweetangel20
25. feb 2014

@zlatanka Jediné čo ti môže dať, je bioparox. mala som ho pri prvom tehu a aj pri druhom. ale aj to len v nutnom prípade

melleanor
25. feb 2014

@luba28 @zlatanka NIE Paralen!!! Pozor, paracetamol sa nemá podávať v prvom trimestri, pretože prechádza cez placentárnu bariéru!!! To je jedna z prvých vecí čo sa uči na farmakológií na farmácií. Na začiatku gravidity sa môže kyselina acetylsalicylová, nie paralen, na konci je to opačne

melleanor
25. feb 2014

@sweetangel20 bioparox jedine ak by išlo o bakteriálnu infekciu, nie na vírusové. Bioparox je antibiotikum, nemôže sa dávať len tak... aj keď je bez lekárskeho predpisu

luba28
25. feb 2014

@melleanor aaach vazne?? a ja som si ho davala,ale chvalabohu nic sa nam nestalo,...dakujem za upozornenie,... 🙂

sweetangel20
25. feb 2014

@melleanor no veď áno, ja to chápem, kedy sa dáva 😉 radšej by som zbehla k dr, tá by jej poradila najlepšie

luba28
25. feb 2014

@zlatanka ospravedlnujem sa,... 😝

melleanor
25. feb 2014

@luba28 Tehotenstvo je špecifické na podávanie liekov. Veľa liekov sa z jasných objektívnych a etických dôvodov vo fáze klinických štúdií netestuje na tehotných a preto sa v príbalových letákoch píše, že sa neodporúčajú tehotným. Aby sa nezopakovala tragédia s talidomidom...

melleanor
25. feb 2014

@zlatanka Ale ten septisan je na 100% vhodný aj pre tehotné 🙂

mirkava
25. feb 2014

@zlatanka septisan a kloktať so slanou vodou každé dve hodiny

mirkava
25. feb 2014

@zlatanka a ešte Homeogene 9

siska53
25. feb 2014

@zlatanka suhlas s @mirkava
ale ked,sa zhorsi stav,sup k dr.

euka210
25. feb 2014

kloktat a Septofort moze, da sa kloktat i ustnou vodou Corsodyl, dezinfikuje a mozu (tu slabsiu) i tehotne. Homeopatika su vyhodene peniaze....preto sa mozu v tehu, lebo liecivej latky obsahuju minimum

aniko82
25. feb 2014

V prvom trimestri lieky s obshom paracetamolu nie su njvhodnejsie ( paralen, panadol), lepsie je napr ibalgin 200 (ak mamicke nehrozi krvacanie a nie je KI) i ked 1 tabletka pravdepodobne neuskodi...v 2. a 3. Trimetri je najlpsie uzivat paracetmol, ibuprofen aj acylpyryn su vtedy kontrandikovane...pocas celeho tehu su KI vsetky kmbinovane pripravky a horuce napoje (therflu, coldrex, paralen grip, nurofen stopgrip a pod) pre obsah fenylegrinu a pod. uc. latok. ..... Pokial ide len o bolesti hrdla- septisan tbl na cmulanie, cukriky halls, anticol; pripadne bioparox, homeopatika homeogne; v pripade teploty paralen al. Ibuprofen (ako som vyssie pisala); s bylinkami tiez opatrne, niektorym sa radsej treba vyhybat, treba si ich overit....ak sa stav do par dni zhorsi, pribudne horucka, urcite k lekarovi🙂 niektore antibiotika su stale bezpecnejsie ako nevyliecena infekcia🙂

lubbie
26. feb 2014

@zlatanka Ahoj, aj ja som to riesila pocas tehu 🙂) Mozes FLORSALMIN kvapky na kloktanie alebo tiez spray. Je to salviova tinktura, obsahuje nieco etanolu (20 %), je to este pripustne. Florsalmin je fakt vynikajuci, ja si ho vzdy davam pri skrabani v krku, hlavne na noc, do druheho dna to prejde. A este mozes pit salviovy caj 2 krat denne.

blienka
26. feb 2014

No ja som dnes tiež vstala s boľavým hrdlom, na nervy, natlačila som si 2 strúčky cesnaku na chlieb s maslom, to robím vždy, keď som chorá, a asi si zbehnem ešte pre ten Bioparox, to je fakt bez predpisu? Čo sa pamatám, tak posledne, keď som ho brala, tak bol ešte na predpis, ale to je už veľmi dávno. 😒

gabikkas
26. feb 2014

@zlatanka poskusaj najskor prirodne metody...kloktanie salviou, slanou vodou, naparovanie nad kamilkami, cesnak, vsetko co bolo spominane plus ovocie, kde je vela vitaminu C....a velmi pomaha aj horuca voda do lavora, sol a vymocit poriadne nohy a dat potom ponozky a sup do postele 🙂 vacsinou choroby zacinaju od noh...

yollanda
26. feb 2014

propolki, alebo kloktat slanu vodu

stanislavao
26. feb 2014

@zlatanka kloktat slanou vodou - to vam urcite neuskodi a zarucene pomoze.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre