Kyselina a pálenie žalúdka

dominiicka
5. jan 2023

Prosím o veľkú pomoc , alebo už neviem čo a ako ďalej. Asi len porodiť ..
Mám neskutočnu kyseliny , pálenie žalúdka.
To sa nedá už vydržať , ráno si dám len chleba s maslom , a kyselina na svete. Napijem sa vody, a kyselina.
Ja už mám až nechuť do jedla , aj na pitie proste lebo len kyselinu mám. Nespím celé noci , čo mám kyselinu , bolia ma nohy , kŕče v nich mám. Musím si ich ponaťahovať, natieram si ich alpou , jedna alpa mi vydrží možno týždeň. Mám diomax nejaký krém z lekárne kde je pagastan.
Dávam si ľad na nohy...a nič proste , nakoniec som sa prechádzala od pol noci do 3 rána v izbe 🤦 ...
Čo sa týka kyseliny , mám rennie nepomáha už vôbec , mala som aj gast. Voľačo ale to mi nepomáhalo ale že vôbec... Dám si sódu nič , surový zemiak nič, horčica , mlieko chleba sušienky fatra , všetko som skúšala a nič.Spavam v polosede , kde viac sedím , lebo tá kyselina je neskutočná.
Prosím už fakt o pomoc rady , lebo asi do pôrodu nebudem už nič jesť. PS. Som v 30tt 5den.
Ďakujem
...

kukulienka999
5. jan 2023

@dominiicka Ahoj, cisto môj prípad. Je to n nevydržanie… neviem, čo by nam pomohlo 10.1 mám kontrolu opýtam sa lekarky

lilienkah
5. jan 2023

Mne pomohlo len studené mlieko na litre piť 🙈 tablety mi nezabrali keď tak iba na pár minút

dominiicka
autor
5. jan 2023

Ja idem 11.1 do poradne , no do vtedy ma asi ....
Mne mlieko nepomáha vôbec , ... Ja som už skúšala z lekárne bars čo no bez úspechu
A bojím sa toho že do pôrodu budem hladovať , proste čo raz menej a menej jem.
Ležala som aj v nemocnici vyše týždňa kôli zápalu obličky, a tam mi povedali že len porodiť , iné mi nevedia poradiť 😭😭😭

ja_mama
5. jan 2023

Skus este mandle, tie su zasadite, mozno tiez nezaberu ale za vyskusanie nic nedas.

tanyan
5. jan 2023

Skúsila si zjesť malú lyžičku obyčajnej horčice? Mne to pri kyseline pomáhalo.
Pozri si aj potraviny vhodné pri protikvasinkovej diéte, ktorá sa používa pri prekyslení organizmu.

hyta
5. jan 2023

Skús zelený jačmeň, ten by údajne mal spoľahlivo pomôcť.

dominiicka
autor
5. jan 2023

Mandle som skúšala nič.
Horčica , to vôbec z toho mi je zle a ešte viac mám kyselinu.
Zelený jačmeň to je čo ?
To je niečo jak v pive či jako ? 😁

hyta
5. jan 2023

Zelený jačmeň kúpiš i v lekárni, prečítaj napr. www.drmax.sk/vitaminy-a-mineraly/podla-obsiahnu...

dominiicka
autor
5. jan 2023

@kukulienka999 prosím keď prídeš od doktora a niečo zistíš daj mi vedieť 🙏🙏🙏

dominiicka
autor
5. jan 2023

@hyta a ktorý je vlastne dobry? Lebo ich je nejak veľa ja že len jeden 🤭

karamelka1234
5. jan 2023

Ja som aktuálne 38tt a gynekológ mi predpísal helicid na trávenie a menej kyseliny v žalúdku.. nehovorím ze 100% mi pomohol ale dokážem fungovať hlavne v noci aspoň trochu pospať

maris5
5. jan 2023

Kup si Helicid, pise sa ze mozu aj tehotne. Rano nalacno, par dni a malo by sa ti ulavit.

hyta
6. jan 2023

@dominiicka Je ich dosť veľa, skús sa poradiť v lekárni, u nás Dr. Max sú dosť ochotní poradiť.

lilope
6. jan 2023

@dominiicka vitaj v mojom klube. Nezaberá mi absolútne nič, žiadne zaručené tipy a triky. Niekedy je to naozaj hrozné, no moje skúsenosti s kyselinou, záhou a bolesťou chrbta boli už pred tehotenstvom podobné, i keď nie tak časté a bolestivé, zvykla som si to vytrpieť, žiaľ nič čo som vyskúšala, nepomohlo. 😔

dominiicka
autor
7. jan 2023

Helicid si teda dam predpísať keď pôjdem ku gyn ....
Len tie bolesti nôh sú neskutocne , nemôžem spávať , trhá má ťa bolesť, už neviem čo od dobroty aby to poľaviloah 😭😭😭😭

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre