Krvácanie v prvých týždňoch tehotenstva

dejna1812
14. jan 2016

Dobrý deň. Mám 20 rokov a dva roky žijem u nás doma s priateľom. Keďže sme sa nechránili tak sa stalo že mi vyšlo zopár pozitívnych tehu testov. Aj keď sme to neplánovali,všetko by bolo v poriadku keby sa tak strašne nebojím. Menzes mi mešká približne 2tyždne(neviem presne lebo posledný pól rok si to nezapisujem). Namiesto neho som mala slabé krvácanie a spinenie,potom to prestalo a za pár dni sa mi to slabucke krvácanie vrátilo a mám ho dodnes. Bola som u svojho gynekológa a povedal mi že to nevadí,spravil mi sono cez posvu a povedal že tam vidí veľmi malinku dutinku tak mi spravili krvné testy,vyšli pozitívne a že hcg mám 2100. Teraz neviem či to je veľa alebo malo a či sa mám báť že nevidiet ešte plod. Možem byt tak 4tt viacej nie . A to krvácanie má veľmi plaší,predpisal mi kvôli nemu duphaston tak ho beriem dva krát za deň a mám prísť na kontrolu za týžden. Prosím vás aký máte na to názor mám sa niečoho obávať???? Dakujem

vydrnik
14. jan 2016

Krvacanie pri tehu sa moze vyskytnut,ak si v 4 tt nemusi este pkod vidiet zalezi ake kvalitne ma sono,takze uz mozem len gratulovat k tehu

mnamko
14. jan 2016

Dobry je este ku tomu ascirutin rano vecer

mnamko
14. jan 2016

Ascorutin

dejna1812
autor
14. jan 2016

Nemusí to znamenať nič zle? Nemám žiadne bolesti. Tak ďakujem pekne😊 Ten ascorutin je proti krvácaniu ?

1safirka1
14. jan 2016

Nemusis sa nicoho bat🙂 hlavne sa nestresuj tiez som na zaciatku tehu krvacala a brala som duphaston a mam dve krasne zdrave deti 🙂 drzkaj sa a neboj sa vsetko dobre dopadne

dejna1812
autor
15. jan 2016

No však toto že už som taká vystresovaná ale keď čítam že sa to stáva tak som kludnejsia a ďakujem pekne 😊

mantilka
15. jan 2016

Ked som lezala s malou v brusku v nemocke...povedal byvaly primar, ze ascorutin je prezitok...pomaha proti krvacaniu ale nie pri tehotnych zenach. Davaj si na seba hlavne pozor, nenamahaj sa ked nemusis a ber duphaston a kyselinu listovu...najlepsie vitaminy pre 1. trimester.

mnamko
15. jan 2016

@dejna1812 ano a nie som jedina ktorej on pomohol

danielamurkova
4. mar 2023

Ahojte ja som bola pred týždňom na kontrole mešká mi menštruácia, test mi vyšiel pozytivny, lekár mi robil sono no vydeľ len ze dutina maternice je zvecena tak mi robili odber krvy na hcg, výsek pozytivny ale jeho hladina bola všetcia tak ich opakoval mam sa báť alebo je to normálne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre