Krvácanie v prvom trimestri

2. júl 2021

Je tu niekto taky co krvacal pocas tehotenstva? Ja som tak v 8tt a uz 3x som za posledny tyzden krvacala, vzdy len par minut velmi silno cerstvou krvou bez bolesti a vzdy som letela do nemocnice... Nastastie nam stale ♥️ bije a babo je vzdy o cosi vacsie, ale dost ma to znepokojuje. Jeden dr. Tvrdi, ze je to kvoli hematomu, druhy ze sa to stava a treri, ze je to kvoli tomu ze rastie maternica... Stretli ste sa s krvscanim pocas tehu?? Ako to u vas dopadlo??

vikybotka
2. júl 2021

Ja som krvacala v 10tt po sone od rana do noci a všetko bolo ok 🙂

gbgb
2. júl 2021

Divne, ze ta pustili domov. Tu nechavaju na pozorovanie v nemocnici.

autor
2. júl 2021

@vikybotka a bola to normalne cerstva cervena krv???

autor
2. júl 2021

@gbgb 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ tiez sa divim, ale som v zahranici tak asi preto🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

marticka85po
2. júl 2021

Ja som krvacala medzi 6-7tyzdnom 2x cerstva krv ako pri menzese plus par zrazenin zo mna vypadlo,bolesti v krizoch podbrusku a stehnach. Polezala som si v nemocnici 2 tyzdne a isla som domov.

autor
2. júl 2021

@marticka85po no mne nasadili vsetko mozne, uz po potvrdeni tehu... 2x progesteron, ascorutin, magnezium, fraxiparin, proste vsetko, uz mi nemaju ani co dat navyse🤷‍♀️🤦‍♀️ ale ja sa tak bojim... Ach.. Ako stale verim a modlim sa, ale uz by som najradsej nekrvacala a nespinila... 🤦‍♀️🙏

autor
2. júl 2021

@marticka85po po prepusteni bolo uz vsetko ok?? A co ti nasadili v nemocnici si nepamatas?

marticka85po
2. júl 2021

Brala som Cyclonamine, ascorutin, Progestanelle, Duphaston a nejake infuzky mi pichli. Odvtedy som ani nekrvacala ani nespinila.momentalne som 11tt. Ale ja som nemala hematom ale praskla mi nejaka cieva v maternici

queen_el
2. júl 2021

Ak je to cervena krv tak to bude hematom, ak to jeden dr videl. Aj ja som mala ale iba 1x v 6tt. Mas kludovy rezim? Ak sa to opakuje tak by ta asi naozaj mali nechat v nemocnoci.

majamat
2. júl 2021

ja som spinila v 7-8tt a v 11tt krvacala ( cerstva krv ). zvysok tehu uz rebehol bez tazkosti. dcera ma uz 10,5r.
druhe tehu kvapka cerstv. krvi na toaletaku doobeda, potom nic. a poobede znovu a potom uz nic. dalsi den nic a potom sa rozbehlo krvacanie. skoncilo to MA. bola som samozrejme v nemocke a mala som na izbe tehulku, ktora opakovane krvacala, bola tusim uz 3x v nemocke a po case som ju stretla s kocikom.

nikdy nevies cim to je, ale krvacanie rozhodne nemusi byt koniec.

inak aj Fraxiparine moze sposobovat krvacave stavy. no asi je dolezitejsie ho brat, ak je k tomu indikacia, ako nebrat.

deti95060810
2. júl 2021

pri druhom tehu som krvácala niekoľkokrát. aj v nemocnici som ležala asi 3 krát. S vložkou medzi nohami som chodila do 5 mesiaca - stále som krvácala a špinila. Po 5 mesiaci sa všetko upravilo a dokonca som išla ešte aj do práce. Dcéra sa narodila v termíne, má 15 r.
ďalšie tehu už boli bez krvácania....

nttnnt
2. júl 2021

jeden doktor ti povedal ze mas hematom tak mas ho ci ako a aky velky ??? minimalne by si mala mat kludovy rezim ja som 3 tyzdne viac menej prelezala v postely len sprcha vecko ziadna namaha nic, aby sa pekne vstrebal co sa aj podarilo lebo nie je to sranda....a k tomu som mala nasadeny progesteron vklady

vikybotka
2. júl 2021

Áno čerstvá krv cely deň, večer keď som sla na Kramáre má dok. Na sone zvrieskala že načo som tam vôbec 🤦🏼‍♀️ Skontrolovala všetko ok dala mi duphason ten som ale nevyhrala nakoľko po návrate z pohotovosti krvácanie prešlo 🙂 už mám doma dvojročnú slečnu

autor
3. júl 2021

@queen_el jj hematom tam bol potvrdeny, a kludovy rezim mam uz 2 tyzdne🙏♥️

autor
3. júl 2021

@majamat mas pravdu. A som rada, ze su aj take pripady kde to skonci dobre🙏🙏♥️ no veruze fraxiparin mam nasadeny preventivne, kvoli predoslym potratom, ale nik mi ho neodporuca vysadit🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ zevraj aj on sa postara o vstrebanie a vylucenie toho hematomu, tak neviem.. 🤷‍♀️

autor
3. júl 2021

@deti95060810 tak to je super🙏🙏♥️ dakujem za zdielanie tvojho pribehu🙂 verim ze aj nas skonci stastne🙏🙏🙏♥️

autor
3. júl 2021

@nttnnt ano. Ten hematom mi potvrdili 2 lekari, len som napisala, ze kazdy sa k tomu krvacaniu vyjadruje inak.. 1 tvrdi, ze je to kvoli hemat. 2. Ze kvoli tomu ako sa zvacsuje maternica, 3ti zas ze to sa stava, ze je to normalne, ze to nevie ale vysvetlit, preco.... Ale dakujem ze si sa podelila zo svojou skusenostou, ja tiez vkladam progesteron tak verom ze bude dobre... 🙏♥️

autor
3. júl 2021

@vikybotka 🙏♥️ tak to je super, ze to nakoniec dobre dopadlo, ja uz sa tiez bojim chodit na pohotovost, lebo na mna divne cumia, ale tak cerstva krv ktora sa zo mna leje ma proste vydesi🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

sense
3. júl 2021

Krvacala som v 8tt aj v 10tt a dcéra má 8 r., mam za sebou aj zamlknuty potrat kde tomu nič nenasvedcivalo že sa niečo deje a u lekara prišiel sok... Prvý trimester je ako lotéria... Prajem všetko dobré a veľa zdravia...

majamat
3. júl 2021

hematomy sa vyskytuju bezne a casto babo vydrzi. ak je teraz aj napriek tomu hematomu ok, tak to bude bojovnik.
drzim palceky.

roztlieskavacka
4. júl 2021

Ja som prekrvacala takmer cely 1. Trimester.. príčina bol velky hematóm od potvrdenia tehotenstva, kazdy 2-3. den sa zo mna vylialo mega vela krvi naraz, ALE bez akejkoľvek bolesti, a potom zas ďalšie dni spinenie a dokola... az do 13 tt..

roztlieskavacka
4. júl 2021

Ozaj a mala som vraj doma ležať a nehýbať sa, chceli ma dat na PN no ja spm chcela aby sa hematóm vYplavil cely a nechal male sa vyvíjať, preto mi lepšie robil pohyb ako ležanie, aj do práce som chodila, žiaden kľúčový režim

petkasmr
5. júl 2021

@roztlieskavacka a všetko Vam dopadlo do re aj ked ste chodili a nedodrziavali kludovy rezim?

roztlieskavacka
8. júl 2021

@petkasmr zatiaľ ano 🙂 v druhom trimestri som hematóm uz nemala ani krvácanie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre