Krvácanie v 7. týždni tehotenstva

dada767
29. aug 2023

Ahojte 🙋
Chcem sa vás spýtať či niekto nemá takú skúsenosť som v 7tt od začiatku tehu prakticky špinim ale v poslednom čase mávam normálnu červenú krv a už druhý deň ráno je toho viacej pri močený dokonca zomňa vyšli aj dva večšie kusy 😔 samozrejme som bola na pohotovosti aj u obv.gynekologa predpísal mi duphaston, dycinone aj ascorutin dycinone beriem len dnes druhý deň chcem sa spýtať či niekto niečo takéto mal a pritom normálne porodil a za koľko cca začne dycinone účinkovať 😔😔 som zúfalá ... Na dome inak všetko ok srdiečko byje ako má a bábo rastie len vlastne mám hematón ďakujem za odpovede a príjemný zvyšok večera

maminkadeticiek
29. aug 2023

Tak ak je plodik stale tam a srdiecko bije tak zrejme vylucujes ten hematom.Ja som mala v 9tt masivne krvacanie a babatko to dalo a dnes je to prekrasny chlap 😊

dada767
autor
29. aug 2023

@maminkadeticiek tak to ste ma aspoň trošku upokojila 😊 ... Gynekológ mi tiež vravel že ak je plod v poriadku mám šancu ale ak nie tak potratim 😔 a toho sa veľmi bojim lebo je to vytúžené bábätko a o jedno som už prišla o toto nechcem prísť 😔

basska_b
29. aug 2023

Ja to veeelmi zovseobecnim, ale niekde som pocula, ze hneda krv je zle, jasnocervena v pohode. Co sme sa tak s kamoskami bavili a co som aj ja na vlastnej kozi zazila, tak je to tak. Budeme drzat palce!!

danika13
29. aug 2023

@dada767 Ja som v 12 tyzdni dost krvacala, lezala som tyzden v nemocnici na infuziach a davali mi aj lieky. Mala som velky hematom. Potom som doma este vyse mesiaca lezala a mala kludovy rezim. A doma mam 4 mesacnu dceru. Ustali sme nastastie. Drzim vam prsty aby vsetko dobre dopadlo.

maminkadeticiek
29. aug 2023

@basska_b Tak to tiez nie jenpravda.Pri vsetkych tehotenstvach som mala tmavo hnedu krv a nokdy to nebol.problem.Praveze znaci problem jasnocervena krv lebo ta je cerstva.Ale ma hematomy,babatko je tam tak to nemusi but vzdy problem.

dada767
autor
29. aug 2023

@basska_b ďakujem 😊 dúfam že všetko dobre dopadne 😊 snažím sa byť pozitívna a nemyslieť na najhoršie ale vždy ma to premôže a strašne sa bojím 😔

dada767
autor
29. aug 2023

@maminkadeticiek ja dúfam že tam nie je problém a hematón mi bol zistený v papieroch z pohotovosti bolo že je veľký 20x10mm takže neviem 😔 .. a tiež som počula že by nemal prasknúť že vtedy je problém že by sa mal vstrebať

deti95060810
29. aug 2023

ja som pri jednom tehu 3 krát masííívne krvácala - nie že len troška, ale tak, že keď som stala na rodič. zo stoličky, tak na stoličke bola kaluž krvi... s vložkami som chodila do 5 mesiaca.
dcéra sa narod. v termíne a chodí na gymn.

basszabik
29. aug 2023

@dada767 moj prípad od 8tt krvácanie hematom, nariadený kludovy režim PN skoro do 5 mesiaca užívala som dycinone, ascorutin, progestenalle. Hematom sa vstrebal okolo 17tt. Momentálne som v 36tt tak dúfam že to už bez komplikácií dotiahneme.

dada767
autor
29. aug 2023

@basszabik tak to ste ma všetky veeeelmi upokojili 😊😊😊 budem spať kľudnejšie 😊 ja som tiež PN mám nariadený kľudový režim abstinovať sexuálne .. len teda som si myslela že ten dycinone je vlasne nato aby žena poňom prestala krvácať tak asi nemám nič také čakať keďže aj vy ste po ňom krvácala až do 17tt. Občas ma bolieva podbrušku niekedy viac niekedy menej je aj to asi normálne že

dada767
autor
29. aug 2023

@basszabik držím palce 👍 aby vám všetko dopadlo čo najlepšie 😊

basszabik
29. aug 2023

@dada767 áno treba hlavne ten kludovy režim ja som sa snažila čo najviac ležať oddychovať a keď som sa už cítila lepšie tak som niečo porobila a krvácanie sa zas vrátilo tak mi to dalo varovný prst. V tom 17 tt sa mi hematon vstrebal ale naďalej som bola PN aj kvôli krvnej skupine nakoľko som negatívna a babo pozitívne tak mi ešte pichali protilátky. Ono to krvácanie ustálo samé. Netreba sa stresovať viem, že to nie je jednoduché sama som si tým prešla ale nakoniec všetko dobre dopadne len to treba dodržať a vydržať aj ked je to náročné prídu lepšie dni ☀️. Držím palce

dada767
autor
29. aug 2023

@basszabik ďakujem 😊 držím aj ja vám palce 😊 ... Len teraz k večeru je to krvácanie o niečo horšie dokonca na wc opäť zo mňa vyšla taká večšia zrazenina a mám mierne bolesti v podbrušku 😔

maminkadeticiek
29. aug 2023

@dada767 Ja by som na tvojom mieste rano na 7 zbehla za tvojim gynekologom nech ta pre istotu osonuje.Budes vediet na com si.Toto nie je naozaj bezne,netreba to ignorovat.Tym nechcem povedat ze to musi byt vazne,to nie,ale.bolo by to skontrolovat.

dada767
autor
29. aug 2023

@maminkadeticiek tak ja som mu o Tom vravela že vlasne idú zo mňa tie zrazeniny no on mi povedal že na pohotovosť ani k nemu nemám už chodiť až pokiaľ by tej krvy nebolo extrémne veľa až teda na kontrolu ktorá je 5seprembra že aj tak nič nezmôžeme vraj lieky mám a že buď bude všetko v poriadku alebo teda žiaľ potratim

maminkadeticiek
29. aug 2023

@dada767 Jasne,to dava zmysel,to chapem.

dada767
autor
29. aug 2023

@maminkadeticiek len aj tak sa veľmi bojim a naozaj neviem čo si tie zrazeniny čo zo na vychádzajú ja som myslela že z toho dycinonu to krvácanie prestane

dada767
autor
30. aug 2023

@dada767 tak ženy je po všetkom 😔😔😔 som veľmi sklamaná a nešťastná 😢😢😢 nakoniec som sa v noci zobudila na silné krvácanie 😢😢 šla som hneď na pohotovosť a dr mi povedala že som potratila že krčok už je dolu som úplne zdrvená 😢😢😢

martaatram
30. aug 2023

Ja som mala v 8tt masivne krvacanie aj so zrazeninami…jasnocervena krv je zle hneda a spinenie je ok lebo je to stara krv a postupne sa ti hematom vyplavuje …kludovy rezim mala som 3 tyzdne hore nohy a v posteli max wcko… zatial klop klop tahame 20 tt ak je babatko silne vydrzi ✊drzim palce

dada767
autor
30. aug 2023

@martaatram u mňa žiaľ potrat 😢😢 práve som prišla z kyretaže 😢

natuliatko777
30. aug 2023

@basska_b presne naopak si to napisala

martaatram
30. aug 2023

@dada767 to mi je luto :( a co si viacej zacala krvacat ? Ked vcera este srdiecko bilo :(

dada767
autor
30. aug 2023

@martaatram áno od večera sa to už stupňovalo potom to prešlo zaspala som a v noci o pol 3 to šlo už prúdom 😱😢😢 tak som hneď utekala na pohotovosť a tam mi dr potvrdila potrat 😢

martaatram
30. aug 2023

@dada767 to ma velmi mrzi :(

dada767
autor
30. aug 2023

@martaatram ďakujem za súcit 😢 ... Som s toho v šoku ešte aj teraz jediná moja útecha je môj 6rocny syn 😊 chcela som síce i druhé bolo to naše vytúžené ale tak čo už mám za sebou už druhý potrat 😢😢😢 možno môžem byť rada že sa mi podaril donosit aspoň synček

martaatram
30. aug 2023

@dada767 urcite si v soku je to pochopitelne a boli to …ja mam tiez za sebou potrat ,,biochemicke .. po 9 rokoch vytuzene tehotenstvo a strach kazdy den … ale musim verit 🙏🏻🍀verim ,ze u teba to pride coskoro znova a do uspesneho konca 🙏🏻❤️

dada767
autor
30. aug 2023

@martaatram tak to gratulujem že sa to podarilo aspoň aj keď neskoooro až po 9 rokov .. a ďakujem za povzbudenie 😊 verím že raz sa mi to podarí aj keď velmi nechcem tlačiť na pílu ak to má prísť tak to príde už som si to povedala tak že skrátka Boh vie kedy a či vlasne mi dá ešte jedno moje už druhé vytúžené bábo ...

martaatram
30. aug 2023

@dada767 urcite 🙏🏻 a nahodou hematku mas vysetrenu ? Mozno staci nasadit preventivne clexan/fraxik

dada767
autor
30. aug 2023

@martaatram a to je načo tie tabletky ? Myslíš tým či mám vyšetrený ten hematón ? Správne chápem? 😊

martaatram
30. aug 2023

@dada767 nie …feaxiparin alebo clexan sa davaju ak mas zlu zrazanlivost krvi …niekomu to davaju aj preventivne ..ked ma potraty ..to by si sa mala porozpravat s dr

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre