Krvácanie v 6. týždni po KET

33ada33
18. júl 2024

Ahoj dievčatá, som po KET čiarky na teste od 5DPT, hcg na 14 deň hodnota 2273 jednotiek a včera do rána som začala krvacat. Jasná červená krv + krvné zrazeniny. Dr má pozrel povedal že gestacny vak je neporušeny a že musíme len čakať. Vo vnútri GV nevidel ešte nič. Nasadil mi ASCORUTIN.
Nič viac mi k tomu nepovedal. Ďalšie sono až 25.7. bojím sa aby bolo všetko ok nakoľko už som raz mala MA.
Stalo sa Vám niečo podobné? Ako to dopadlo? Ďakujem za kazdu spätnú väzbu 🙏

matullienka
18. júl 2024

@33ada33 úprimne u mňa rovnaký stav skončil 5x kyretažou ale pred 5 rokmi sa bábo aj napriek masívnemu krvácaniu udržalo. Držím ti palce

33ada33
autor
18. júl 2024

@matullienka ďakujem. A nepamätáš sa ako dr riešil to krvácanie? Či len ten ascorutin?

matullienka
18. júl 2024

@33ada33 viem, že mi v nemocnici pichli injekciu, po nej to prešlo a na druhý deň mi robili sono s tým, že som mala byť na lačno, že ak tam nič nebude pôjdem rovno na čistenie, našťastie tam bábätko bolo a aj srdiečko krásne bilo. Som sa vtedy pri tej dr až rozplakala od šťastia

33ada33
autor
18. júl 2024

@matullienka aha, ja som bola len u obvodného gyn ten mi povedal že GV je neporušeny, že on je spokojný, že treba len počkať. Možno to bol hematóm, vyriekol a bude kľud 🙏 uvidíme ...ak by to krvácanie neprestávalo určite pôjdem na pohotovost

matullienka
18. júl 2024

@33ada33 držím ti palce

cookie29
18. júl 2024

ono zalezi preco krvacanie a to sa nie vzdy vie. U mna je to pol na pol, skoncilo to bohuzial aj MA ale ked som mala silne krvacanie, tak sa nakoniec ukazal hematom a drobec sa udrzal. Drzim palce

petronela1985
18. júl 2024

@33ada33 ja som tiež bola na začiatku 6. TT na pohotovosti s krvácaním, to som bola presvedčená, že sa spustil potrat. Vlastne aj doktorka si myslela jak sme najprv riešili anamnézu. A potom na ultrazvuku videla náznak akcie srdiečka, hematóm sa mi spravil, našťastie bol pod plodom. Celý prvý trimester som mala problémy s krvácaním, kým sa vstrebal. Teraz som v 25. TT, krvácam tiež ale už menej, tentoraz kvôli slabým cievam v maternici. Držím palce ✊

33ada33
autor
18. júl 2024

@petronela1985 ďakujem aj ja tebe držím ✊✊ myslíš si že v nemocnici majú lepšie sono ako obvodaci v ambulancii. Neviem či mám ísť na pohotovosť, ( teraz uz "len" hnedo spinim) alebo počkať na sono v CAR 25.7?

petronela1985
18. júl 2024

@33ada33 Mne tak povedali v CAR, aj na pohotovosti, aj moja obvodná gynekologička, že špinenie je ok. Vždy sa ma gynekologička pýtala na farbu toho špinenia, to prechádza z tmavo hnedej do bledo hnedej a to je už ok, je to len zoxidovaná krv. Akonáhle začneš krvácať jasne červenou krvou, vtedy treba ísť k doktorom. A nemyslím, že kvalita sona nejako rozhoduje, skôr lekár ako vie v tom čítať. Ja som pred mesiacom nekrvácala, bola som na sone bábätka a pri vyšetrení krčku mi doktorka vravela, že vidí farbenie, spustí sa krvácanie. A tak aj bolo. Čiže kým hnedou farbou špiníš, tak by som to neriešila, dočisťuješ sa. Ono ten hematóm je krutý v tom, že sa doplní a potom vytečie v nejakých intervaloch. Ja som mala toto každý týždeň a pol až dva týždne.

petronela1985
18. júl 2024

@33ada33 ešte mi napadlo, neberieš injekcie na riedenie krvi? Ja som brala Clexane a to mi vravela gynekologička, že je to kontraproduktívne, na jednej strane musíme brať lieky na zastavenie krvácania (Dicynone, Ascorutin) plus progesterón a na druhej strane sa krv riedi. Mne Clexane hematologička vysadila do 36. TT, v CAR odporúčali brať celé tehotenstvo a hematologička po výsledkoch skonštatovala, že nemám žiaden dôvod brať ho (z hematologického hľadiska). A veru, zlepšilo sa to, hematóm sa vstrebal. Aj keď zase sa objavili ďalšie komplikácie, u mňa sú to tie slabé cievy, tak už v piatom mesiaci som musela ísť na rizikové. Keď som sa pýtala, čo to prečo vlastne hematóm vzniká, lekári mali každý iný názor - dôsledok hormonálnej liečby; u druhorodičiek nič výnimočné; vzniká bez vysvetlenia. Tak si vyber 🙃 najhoršia je tá nejednotnosť lekárov, v CAR mi vraveli, že Ascorutin mám brať maximálne pár dní, vysadiť postupne, Progestenalle kým nepreberá funkciu placenta; moja obvodná gynekologička mi nasadila Ascorutin a Progestenalle na mesiac (v druhom trimestri). Človek je už domýlený. Ja sa spolieham na výsledky Nifty Pro testov a 2x sono u MUDr. Grochala, bábätko je zdravé a silné, tak chúďa moje, dobojujeme to do úspešného konca ✊

33ada33
autor
19. júl 2024

@petronela1985 tak to je hlavne aby bábo bolo ok 🙏🙏 už máš viac ako polovicu za sebou, to už dobojujes do pôrodu ✊✊
Áno užívam fraxip aj aspirín. Po konzultácii s hemat mi dočasne vysadil aspirín, fraxiparin môžem naďalej. Vysvetlil mi že ten ascorutin je len na spevnenie ciev, nie na zastavenie krvácania
Dnes je 3 deň od tej udalosti, už vďaka Bohu 🙏🙏 nekrvacam ani nespinim. Dúfam že to bol "len" hematóm a že na najbližšie sono bude vidno bábo so 💛
Ďakujem za povzbudenie a želám ti nech ti všetko dobre dopadne 🙏

janickamalicka1988
19. júl 2024

Ja som zakrvacala v 6tt a 8tt. Pravdepodobne mi len praskla nejaka cievka. Tiez beriem aspirin. Dali mi na pohotovosti Kanavit a Ascorutine. Kontroly boli v poriadku. Treba verit ze bude vsetko dobre 🍀🍀🍀

33ada33
autor
19. júl 2024

@janickamalicka1988 a keď si krvácala v Tom 6tt už si mala plod a 💛? Lebo ja som mala prázdny gestacny vak bolo to 6tt+0 neviem či veľmi skoro, alebo už nič nebude 😔

janickamalicka1988
20. júl 2024

@33ada33 ano, na pohotovosti bolo “naznacene echo srdiecka”.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre