Krvácanie v 6. týždni

gabriela198
30. jan 2024

Ahojte baby test mi vyšiel pozitívny som v 6tyzden tehu v nedeľu som začala krvácať v pondelok som išla ku svojmu gynekológovi ktorý má hneď odbil že keď krvacam už tam gravidita nieje a keď mi vyšli testy pozitívne tak som mohla mať v moči krv. Ani na mňa nepozrel vôbec celom má odbil tak mi priateľ vybavil v nemocnici primára za ktorým som posla a on ma vyšetril povedala som mu jaký je problém. A povedal vy ste tehotná srdiečko bilo ale máte tam hematón máte niektorá stým skúsenosti beriem čipky na večer a ráno a vecer beriem ascorutin a tabletku na železo. Mám sa niečoho báť ako dlho ste s tým zápasili a dnes mi pichli aj infekciu na zastavenie krvacania hematón sa mi buď strebe alebo vyplavi. Mám sa niečoho báť

anjelicek26
30. jan 2024

Tie prve tyzdne su 50-50 vzdy, ked zena krvaca. Dolezite je, ze srdiecko bije, lieky mas, vyloz nohy a oddychuj. Teraz je to na prirode, drzim velmi palce, nech male bojuje.

anavixy
30. jan 2024

Je to bud alebo vzdy v prvych tyzdnoch tehotenstva, ale celkom bezne zeny maju hematom a tehotenstvo prosperuje, tak mysli pozitivne (aktualne kamaratka tiez s hematomom, krvacala kazdych par dni). Drzim palce a zmen gynekologa! 🙏🍀

sweetbrownie
30. jan 2024

Ja som mala presne takto isto na začiatku tehotenstva testy mi vyšli pozitívne dokonca pekne silneli tak som vedela že som tehotná týždeň pred prvou kontrolou u gynekológa krvácanie. Ale nebolo to také menštruačné kde boli kusy ale skôr také ako keď sa porežieš a bola to svetlá krv vedela som že to nie je MS. Tak hneď ráno som volala ku DR v ten deň som tam aj šla na vyšetrenie. Pozrel ma povedal že je to tehotenstvo bilo aj srdiečko ale vraj sa tam nachádza hematón a tak ako povedali tebe buď sa vstrebá alebo pôjde von. Odvtedy som ešte krvácala 2x vedela som že to ide von ale velký strach som mala vždy a poväčšinou sa to udialo pár dni po sexe. Tak sme na určitú dobu prestali a pri dalších kontrolách ma DR informoval ako to vyzerá či sa tam stále nachádza a tak. Dnes som 32tt. Želám ti pevné nervy a aby to všetko dobre dopadlo🍀🤗

gabriela198
autor
30. jan 2024

@sweetbrownie ja mám niekedy silné a niekedy slabé dali mi ascorutin a infekcie na zastavenie krvacania dúfam že sa to zlepší preto mám poslali do nemocnice kde má kontrolujú zomna išli aj kúsky krvy a ako dlho si krvácala ty ja od nedele

sweetbrownie
30. jan 2024

@gabriela198 mne predpísal len duphaston. Ja som vždy krvácala pár hodín nikdy nie viac ako 24h

mima1608
30. jan 2024

@gabriela198 ja som krvácala v 9tt... Dali mi tiež ascorutine a Progestanelle vkladať do pošvy na udržanie. Mne napríklad hneď zabrali. Švagriná krvácala dlho, dlho, tiež od 6tt cca (brala Duphaston), ešte bábu ani srdiečko nebilo, keď jej začali tieto problémy... a obe máme zdravé dcérky, takže kľud, vylož nohy, mysli pozitívne a nájdi si nového gynekológa ☺️

lucia7933
30. jan 2024

ahoj, ja som tiez krvacala v 8tt a v 13tt...nastastie to vzdy preslo, boli tam hematony, vyplavili sa, nastastie vzdy bolo vsetko ok, do 20tt (doteraz) som brala progesteron, ale ja berem (musim) brat lieky na riedenie krvi tak myslim ze u mna to bolo aj tym..

cookie29
31. jan 2024

hematom je pol na pol, podla toho kde je a pod. Lieky v reali moc nepomozu, je to skor psychicka podpora, aby si nepovedala, ze Ta odbil :(
rada vyloz nohy je podla mna tiez blba... prepac... akoze problem pri hematome je aby nestrhol plod so sebou. Vylozene nohy = krv sa hromadi a tecie ked sa postavis, riziko strhnutia je skor tam... ale je to moj nazor.

Inak suhlas so zmenou doktora, je fakt ze v 6tt nic nezmoze, ale ludska strana je tiez dolezita.
PS ja som s hematomom krvacala ako niagarske vodopady a drobcek uz davno beha

gabriela198
autor
3. feb 2024

@sweetbrownie A aký veľký si mala hematón keď môžem vedieť beriem už týždeň inekcie na zastavenie krvácania ale zo štvrtka na piatok som začala v noci krvácať a od piatka obeda až do dnes celý deň nič chvalabohu dúfam že sa to už zastavilo a pustia má aj domou

sweetbrownie
3. feb 2024

@gabriela198 velkosť si už nespomínam alebo mi ju ani nehovoril dr neviem už🙈 treba už len počkať na kontrolu neviem kedy máš

gabriela198
autor
4. feb 2024

@sweetbrownie ja som akurát v nemocnici a kontrolujú každý druhý deň ale od piatku poobedia nekrvacam vôbec tak uvidím dúfam že sa to pomaly strebe

sweetbrownie
4. feb 2024

@gabriela198 tak to je dobre držím palce aby všetko dobre dopadlo.

gabriela198
autor
18. feb 2024

@sweetbrownie ahoj v piatok m pustili domou z nemocnice do domácej starostlivosti kde mám dodržiavať kludovy režim nasadili mi lieky dicynone 500 ascorutin progesterón čipky a na železo ale po čipkach keď idem na toaletu v noci alebo nad ránom tak vychádza zo mňa hnedý výtok aspoň že niečo zo mňa ide von nie veľa ale po kus je to dobré som v 8/6 tt pomaly to dávame a zvládame to zatiaľ sa to drží

sweetbrownie
19. feb 2024

@gabriela198 tak to dosť dlho si tam bola. Tak držím palce aby ste to s malým drobcom dobojovali dokonca

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre