Krvácanie v 15. týždni

augustina17
14. feb 2017

Ahojte
Som v 15 tt a bola som uz dva krat na pohotovosti zijem v anglicku a bola som poslana domov ze mam oddychovat zopar dni a mechat to na prirodu vraj nevedia nic spravit a neviem ani pricinu krvacania vraj nevedia povedat nespravili mi ani sono gynekologicka ma pozrela zvnutra ale kvoli krvacaniu nic nevidela.bolesti velke nemam akurat od prveho krvacania su to dva tyzdne kde to ustupuje ale nikdy neprestane alebo sa zmeni na hnedu krv a ked som si myslela ze to prechadza v robote mi zacalo zas velke krvacanie. Srdce babatka sme poculi a znelo vporiadku ale nevieme dokedy

uzanka16
14. feb 2017

Mozes mat aj hematom ale ten vidno ked robia sono,ako citam v Anglicku je to krute volako ,tu by ti hned dali injekcie na zastavenie plus tabletky duphaston,ja som mala hematom a 2x krvacala a skoro 3 tyzdne spinila hnedym

augustina17
autor
14. feb 2017

@uzanka16
Toto je prve tehotentvo a akurat pocuvam ako je to na slovensku ako sa lekari snazia daju to a hento a tu ma nepozru ani na ultrazvuku.
Tak chcem asi nacerpat co najviac informacii aby som sa pri najhorsom na to mohla zas niekoho pytat
Lebo mne sa to nejak nezda ze ked po kolena krvacam a nemam bolest ze ma poslu domov ze mam cakat na potrat alebo ze sa sama vyliecim
To neuveris kym nezazijes NHS

uzanka16
14. feb 2017

@augustina17 hrozny ze maju taky pristup ale este by som pochopila ze by boli taky do 1.trimestra ale ty si uz v druhom to by im uz nemalo byt jedno,ved mne sa ani nechce verit ze by v UK nemali ziadne lieky na udrzanie tehu

uzanka16
14. feb 2017

@augustina17 na slovensku uz by si bola v nemocke,ja kvoli krvacaniu 3 tyzdne lezala v nemocke

augustina17
autor
14. feb 2017

Bohuzial zdravotnictvo tu je hrozne a doteraz ma to nezaujimalo kym som nemala taketo problemy
A to co si mi napisala o tabletkach a zrazenine tu nespomunul ani jeden gynekolog

uzanka16
14. feb 2017

@augustina17 smutne ☹

sevcikovaanna
14. feb 2017

Ahoj ja som 3krat tak krvacala nakoniec my zlyhal krcok zevraj to bolo z toho ...bola som 20tt chlapcek chvilu žil no nechali ho umrieť....casom som zistila že sa to dali zachrániť keby to riesili v inej nemocnici....tak len odporucam nedaj sa odradiť aby nebolo zle

mon895
14. feb 2017

Ja som tiez krvacala v 15tt - diagnoza hematom a hroziaci potrat. Dostala som dicynone na zastavenie krvacania a utrogestan na udrzanie plodu krvacanie sa zastavilo potom som este spinila cca tyzden - dva a odvtedy (klop klop) sme bez problemov ale stale na pn. Drzim palce nech je vsetko ok

erickatt
14. feb 2017

@augustina17 v diskusii DUCH NA TESTE. Pise patkamirko, napíš jej ma s tym skúsenosti. Tiež je v UK

erickatt
14. feb 2017

@augustina17 oprava, patkaamirko

bienennest
15. feb 2017

@augustina17 Treba ist do inej nemocnice, respektivne k inemu gynekologovi. Nenechaj sa znechutit nezaujmom, skus ineho lekara. Neviem ako je to v Anglicku, ale v Nemecku si mozes kedykolvek vypitat dodatocny ultrazvuk, len si ho potom platis sama (nieje to nic strasne, tusim 20 alebo 30€). V takomto pripade by som urcite na ultrazvuku trvala. A ak mas krvacanie, tiez by si sa mala aspon na par dni nechat vypisat na PN-ku. Mozno ti tym telo signalizuje, ze potrebujes viac oddychu. Tehotenstvo nieje choroba ale je napriek tomu obrovskou zatazou pre cely organizmus.

augustina17
autor
15. feb 2017

@bienennest
Popravde tu robia take moresy ohladom ultrazvuku vsak si vezmi som 15tt a 4dni a mala som jeden ultrazvuk v 13tt a to sa babime o nie normalnom priebehu tehotenstva
Niezeby som sa lutovala ja po lekaroch som nikdy nejak nechodila ale ked si platim poistenie cele roky chodim do roboty odvadzam dane a potom potrebujem v 26rokoch pomoct tak mi povedia nech lezim doma bez nicoho
Taku radu by mi nedala ani pani z tesca
V sobotu mame ultrazvuk za ktory sa plati 60libier lebo je to sukromna nemocnica a to ma byt len na urcenie pohlavia takze neviem ci sa mi tam vyjadria k niecomu inemu a ked tak zas priplatit ..
Dnes za vsetko dvojnasobok sa plati aby si ako taku starostlivost dostal?
No trosku som sa vyzalovala teraz

bienennest
15. feb 2017

@augustina17 Je to zle, ked nemas dobreho gynekologa pocas tehotenstva, hlavne ked mas problemy. Skus sa mozno popytat kamaratok, ci ti nejako kvalitneho lekara nevedeia odporucit. Aj mne sa len po znamostiach podarilo najst dobreho gynekologa.
Drzim ti palce, nech napriek vsetkym neprijemnostiam nakoniec vsetko dobre prebehne.

PS: Ak tam natrafis na dobreho lekara, rozhodne sa nechaj dobre a kompletne vysetrit.

augustina17
autor
15. feb 2017

@bienennest dakujem x

piacere
15. feb 2017

@augustina17 no pokiaľ lekári neriešia, že krvácaš (vzhľadom k tomu, že si v takej krajine akej si, s takým prístupom k tehotenstvo aký tam je 😖 ), tak jediné, čo môžeš urobiť je, že si sama nariadiš (pokiaľ to ide) maximálny kľudový režim. Takže žiadna práca, žiadne státie na nohách, ani sedieť, len ležať, nohy hore...
Krvácať totiž môžeš z hematómu, ktorý sa vyplavuje, ale si v takom týždni, že ešte so sebou môže strhnúť aj plod 😔 alebo môžeš krvácaš z nízko posadenej placenty, to je tiež nebezpečné, pretože sa môže celá odlúčiť a tam si už nepomôžeš.... preto píšem, MAXIMÁLNY kľudový režim, nohy hore, ladovať sa aspoň c-čkom alebo aspoň citrónovou vodou. Ideálny by bol ascorutin, ale ten neviem, či zoženieš.. aspoň od rodiny zo Slovenska... Držím palce.

augustina17
autor
15. feb 2017

@piacere
Dakujem za spravu x
No akurat sme prisli od lekara takze ten ze co by to zmenilo keby vidime na sone kde je zrazenina tak ja uz nemam slov sama sa liecit a modlit ze to prejde teda.
No a bohuzial do roboty musim urcite nastupit buduci tyzden ale kedze robim v office tak sa aspon tolko nenamahaˇ ale dovolit si nemozem byt doma dlhsie ako do konca tyzdna 😕

alerka
16. feb 2017

@augustina17 a nemozes ist na pn???

augustina17
autor
17. feb 2017

@alerka som do konca tyzdna a ked budem dlhsie tak mi je jasne ze si mozem hladat nieco ine 🤔

alerka
17. feb 2017

@augustina17 :( och to mrzi.. aspon ze v sr sa nemusim bat ze ma tehotnu vyhodia. Drz sa a vela sil prajem. Hlavne zdrave babatko..

augustina17
autor
17. feb 2017

@alerka dakujem x

sovicatko
27. mar 2023

@augustina17 ako si prosím.dopadla ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre