Krvácanie pri veľkej potrebe v 20 týždni

sasha226
13. jan 2013

Ahojte, chcela by som sa opytat ci ma niekto z vas podobny problem a ci ho nejako riesil ak ho mal. Som v 20 tt tehotenstva a uz asi 3 tyzdne mam pri velkej potrebe krvacanie. Krv je na papiery ale aj vo WC mise, nemam ju nikdy na nohavickach alebo vlozke. Na WC chodim kazdy den , niekedy aj viac krat, takze problem nieje tvrda stolica. Poradte mi prosim ci ste mali podobny problem a ci to mam riesit. dakujem

elli333
13. jan 2013

Urcite to ries...nechcem strasit ale ja by som riesila,mozes sa totiz otvarat a to je vzhladom na 20tt velmi nebezpecne

veronika.nov
13. jan 2013

Moze to byt aj prasknuta cievka ktora potom sposobuje slabsie krvacanie. Po par dnoch by to malo prestat.

pingu1
13. jan 2013

ja som mavala tieto problemy po porode. mozu to byt hemoroidy vo vnutri v creve. ries to. minimalne ti daju cipky, alebo mast. mas prekrvene brucho a takisto ti to moze tlacit na na creva.

anjelicek26
13. jan 2013

@sasha226 - od hemeroidov, zlatu zilu az po rakovinu hrubeho creva. Z krvou v stolici nie je sranda. Urcite to ries.

sissika
13. jan 2013

@sasha226 neviem, ci len ja som zle pochopila ... nekrvacas zo zadku, ci? ja som to mala, trocha krvi po kazdej stolici (krv nebola v stolici ani zo zadku) a riesila som to, isla som na poradnu a pri ultrazvuku zistili, ze sa mi odlupuje placenta, bola som v nemocnici tyzden, dostala som lieky a prestalo to

pupendo5
13. jan 2013

Tiez som nepochopila ci krvacas z konecnika alebo z posvy. Ak z posvy, moze to byt ako uz bolo spomenute, prasknuta cievka, kedze je to tam dost prekrvene. Ja som mala pred tyzdom tento problem. Dost ma to vystrasilo pretoze krvi bolo v mise aj na papiery dost a doktor tiez skontroloval placentu aj krcok. Rozhodne by som to nepodcenovala.

sasha226
autor
13. jan 2013

krvacam z konecnika nie z posvy. mam to len pri velkej potrebe, inak cez den nie ani na nohavickach ani na vlozke.

sirinka
13. jan 2013

@sasha226 zrejme pojde o hemoroidy, pri najblizsej gyn. Prehliadke o tom povedz lekarovi,pripadne mozes si sama pozriet zrkadielkom ak by boli vonku to uvidis, ak vnutri, tak prstom sa daju nahmatat,
Pokial ide o cerstvu krv tak jasne to indikuje ze ide o problem na konci creva teda konecnik....

sasha226
autor
13. jan 2013

treba s tym niekde ist alebo je to o roztlacani panvy? boli na strasne kostrc, niekedy az tak ako ked celou silou spadnete na lad na zadok, presne ten usek medzi chrtom a zadkom.

miso123456789111
24. nov 2014

ahij ja mam taki isti problem s stolicov strasne krvacam a boli ma as pod brusko neviem skuste nekto aj mne poradit som teh 34tizdne a bojim sa...Dakujem

mischell0110
24. nov 2014

Ja som to mala tiez,ked som bola tehotna,tiez som sa zlakla,lebo to trvalo cca tyzden,ale citala som,ze su to hemeroidy,tak som to neriesila,preslo to same o tyzden,no strachovala som sa rovnako.Tak ak to bude trvat dlhsie,tak povedz lekarke,nic za to nedas.

ivaanuska
25. nov 2017

Zaujímalo by ma akej doktorke to treba povedať keď som 24 TT a občas sa mi to objavy to krvácanie po veľkej potrebe alebo respektíve pri veľkej potrebe či ísť za gynekológom alebo obvodnou doktorkou.

snehuuulienka
2. apr 2018

@ivaanuska ako si to riešila??ja dnes po veľkej potrebe,tiež krvácanie z konečníka...v minulosti som mala hemoroidy

basska_b
2. apr 2018

@snehuuulienka ja som to tiež mala zhruba v rovnakom týždni tehotenstva, asi 3x sa mi to stalo a potom to prestalo. Neriešila som to, lebo som si niekde prečítala, že sa to v tehotenstve stáva, hemoroidy sa môžu objaviť, lebo sú tam tlaky na konečník tiež

snehuuulienka
2. apr 2018

@basska_b no ja som mala cca pred 3 tyzd.krvacanie po stolici,ale len trocha na papieri...a dnes už veľa v mise...ty si tiež krvácala?

chrissie_kf
2. apr 2018

@snehuuulienka ja sim mala problemy taketo pri oboch tehitenstvach - hlavne na zaciatku , vyborne su kupele v dubovej kore - dostat v lekarni , bud saciky na vyluhovanie , alebo koru, ktora sa vyvari . To si normalne do lavora napr alebo na spodok vane das a sadnes na 10-15 min do toho 1-2x denne. A potom mne velmi pomohol hemostop, pripadne rektu mast. A dbat na stravu - vela vlakniny , a na zachode co najmenej tlacit. Idealne si podlozit nohy aby boli mierne pokrcene a minimalne tlacit. Ale ta dubova kora naozaj zabera, po par dnoch je po hemoroidoch 🙂

snehuuulienka
2. apr 2018

@chrissie_kf ďakujem za rady,ja už som hemoroidy mala ,takže viacmenej to poznam...kúpele si teraz robiť v tehu nemôžem,keďže sa bojím zápalov pošvy,čítala som,že to není dobre z gynekolog.hladiska....ale s dubovou kôrou som sa potierala teraz posledné 3 týždne ...no ale dnes po stolici som dosť už krvácala,predtým len po utreti trošku...kúpim asi ten hemostop

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre