Kŕčové žily v maternici + tehotenstvo

68iva
6. mar 2017

Ahojte....Máte niektorá skúsenosť s krčovými žilami v maternici?..Bola som u dr. na potvrdenie tehotnosti..ktorú aj potvrdil...ale na ľavej strane maternice mi našiel strašne veľa kŕčových žíl...nevyjadril sa k tomu...ale videla som na ňom že nebude to všetko asi v poriadku....a keďže som tehotná neviem či to nejak dieťatku neublíži....alebo či nenastanú nejaké komplikácie....KO mám 14.3...ale budem rada za každú informáciu...ďakujem

lukyazojka
6. mar 2017

A si si ista ze ti povedal že su to kŕčové žilý v maternici? Nepočula som este o takej diagnóze.

68iva
autor
6. mar 2017

@lukyazojka Ano...mám to aj v papieroch....veď práve to že každého koho som sa pýtala tak o tom nepočul...akurat na nete som čítala že to tehotenstvo nemusí dopadnúť dobre a pod..preto som chcela vedieť či je niekto kto to mal

lukyazojka
6. mar 2017

Držim palce nech ti tehu dobre dopadne a maš zdrave babatko.. určite ťa budu sledovať aby bolo vsetko ok..mysli pozitivne 😃

68iva
autor
6. mar 2017

@lukyazojka ďakujem krásne....no snáď bude všetko ako má byť 🙂

rusalkablack
6. mar 2017

ja som mala krcove zily na maternici, a porodila som 2 deti, v pohode. Akurat ze som bola na rizikovom od 6. mesiaca. Bolo to pred 30 rokmi, vtedy sa to neriesilo, iba ze som mala pocit, ze tam dolu mam zavazie, ktore ma taha.Deti som rodila klasicky. Treba viac oddychovat, nenamahat sa, aj ked ja som to moc nemohla dodrzat ( ale to je iny pribeh o mojom ex manzelovi ) Vsetko dopadlo dobre, chvalabohu 🙂 Drzim palceky

68iva
autor
7. mar 2017

@rusalkablack tak to som rada že aspoň niečo pozitívne.. 🙂 na nete o tom samé komplikácie atď.... :( ďakujem krásne 🙂

chiccco
13. mar 2017

Ja som bola dnes na preventivke a tiez mi gynekolog oznamil ze mam krcove zily v maternici ale vraj len male nic vazne ale aj tak ma to vyplasilo nikdy som o takej diagnoze nepocula povedal ze pokial neplanujem byt tehotna tak nic sa s tym nerobi.ale aj tak by som ocenila nejake skusenosti aby sa nezvacsovali.

68iva
autor
15. mar 2017

@chiccco ahoj....mne gynekológ vravel že sú nato nejaké tabletky..aby tie žilky postupne praskali....skus sa opýtať svojho gynekológa alebo sa s ním poradiť tom...no ani ja som ešte o ničom takom nepočula...ale keďže som otehotnela a zistil mi s tehotnostou aj tie žilky...tak je to dosť také...že mám strach a tak....môžeš pociťovať bolesť sem tam pri námahe alebo pohlavnom styku...aspoň mne to tak vravel...ja ich mám na celej ľavej strane maternice :( čiže bolesť neskutočná a to som len na začiatku tehotenstva :( cize skus sa opýtať dr....držím palce 🙂

jeny266
16. nov 2017

@68iva Ahoj.Prepac prosim,vidim,ze mas 2 tyzdnove babatko,takze je vsetko ok a samozrejme blahozelam 🙂 Ak si najdes chvilku prosim ,napisala by si mi,aky priebeh malo tehotenstvo aj porod?Som v 5 mesiaci,tiez mam varixi,ale okolo celej maternice a zistili mi ich presne v mesiaci,ked som otehotnela.V prvom tehotenstve som ich nemala.Teraz mam strasne bolesti a fakt sa docitat da len o problemoch ☹ Budem velni vdcna za kazdu tvoju radaˇu 🙂 Dakujem,Jana

68iva
autor
17. nov 2017

@jeny266 ahoj, jasné 🙂 písala som spravu

ivkadracova
21. nov 2017

@68iva mala si tie krcove zily aj na posve, alebo iba v maternici? Rodila si prirodzene?

zubrienka1
21. nov 2017

@ivkadracova Ja mam na maternici a aj na vonkajsich pyskoch. Prve dve deti som porosila prirodzene a treti musel ist cisarskym. Prirodzene porody boli bez problemov a bez straty krvi. Dokonca som nemala ani poranenie. Pri cisarskom to trochu viac krvacalo z tych krcovych zil. Po porode som dostala jednu transfuziu a bolo to OK.

ivkadracova
21. nov 2017

@zubrienka1 Preco si mala indikovany cisarskky rez?

zubrienka1
21. nov 2017

@ivkadracova Koniec panvovy a chlapec. Sice jedna gynekologicka chcela, aby som rodila prirodzene, ze ako tretorodicka to dam... Ale ja som mala z toho hrozny strach. Hlavne ked som citala, ze pri porode koncom panvovym sa musi nastrihavat a to som si nevedela predsavit... ved to by bolo ako na porazke🙈 Potom dalsi dr. povedal, ze bez debaty cisarak... padol mi kamen zo srdca, ale strach zostal😔

68iva
autor
22. nov 2017

@ivkadracova iba v maternici, áno prirodzene 🙂

terezaberkesova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre