Krčové žily v 35. týždni

rebekamarcusko
12. aug 2015

Ahojte zienky, na nohach mam neskutocne krcove zily. 😢 pribrala som 14kg,momentalne vazim 54kg(153cm)pri prvom tehu som s tym problem nemala,az teraz. Zacina to uz neskutocne boliet. Myslite,ze sa po porode stratia? A co na to pomaha? Budem vdacna za kazdu radu. Dakujem pekne ☺☺

bonaqa2013
12. aug 2015

Tak tiež sa mi pri tehu objavili a viac sa nestratili. Mňa nebolia, ale po estetickej stránke nič moc. Je tu aj skupina - pozri skupiny hádam niečo poradia...

bonaqa2013
12. aug 2015

ešte som si v tehu kupovala pančušky v lekárni - tie pomáhali. aj dosť stáli, no ale čo už.

rebekamarcusko
autor
12. aug 2015

@bonaqa2013 no vsak prave,ze to nevyzera najkrajsie. 😢 dufam,ze mi zmiznu,nechcem sa vzdat sukien ani vysokych topanok 😢 no skusim aj ja tie pancuhy

zanted
13. aug 2015

Ja som pred tehu bola na operacii mam ich po mame.Krasne mi to spravili v BB.Same ti urcite nezmiznu.Mozno ze ti bude stacit spravit sklerotizaciu ale az ked porodis a dokojis.Ja som teraz v 31 tt.spravili sa mi nove krcove a strasne bolia.pomaha na to lioton 1000.ak ta bolia striedaj teplu a studenu vodu ked sa sprchujes.Hlavne NEMASIROVAT lioton len vtriet.

rebekamarcusko
autor
13. aug 2015

@zanted dakujem pekne za odpoved. No uvidim ako na tom budeme po porode a kojeni

sardinka333
13. aug 2015

@rebekamarcusko aj mne nabehla krčová žila ku koncu tehu, pod kolenom v tom zhybe...bolelo, štípalo akoby mi tam niekto vrelu vodu prelieval...
Po porode sa ti istotne zmenšia, nechcem povedať že stratia ale aj to sa može stať že sa ti ,,zatiahne,,. Mne sa pekne zatiahla a vidno ju mááličko. Doktor mi povedal, že krv hlada ,,menší odpor,, a preto niekedy navru žili. Po porode sa cirkulácia krvi dostáva do ,,normálu,, takže je možné ze sa to spraví. Každopádne ak máš predispoziciu tak je dobre podla mna si na to davať pozor. Ja odporučam - neviem ako v týchto horučavách ale stahovacie pančuchy, ja som si kupila take len do polky stehien, take samodržiace - kedže som to mala len pod kolenom tak reku načo sa pariť v celých pančuchách?
Po porode sa kludne prelieč liekom Detralex, predpíše ti ho obvodák, gynekolog...pomaha. Ja mám zatial kuru Mobivenal tak uvidíme. Ak mám pocit ťažkých noh natriem si ich chladivým gelom z pagaštanu, prinaša to ulavu a može sa aj v tehotenstve.

zanted
13. aug 2015

Ano ano sardinka 333 mas celkom pradu .Detralek predaju aj bez receptu plne sa uhradza je super udrzuje zily pruzne .Brala som na striedacku aj ten Mobivenal ale bol mi strasne tazky na zaludok ale je zas lacnejsi ale chyba mu jedna zlozka co ma detralex .No ci sa moze aj v tehu to neviem treba zistit na nete kuknem..... 😉

ollski
13. aug 2015

@rebekamarcusko ahoj, mne sa spravili krcove zili pocas tretieho tehu, nastastie SKORO vsetky zmizli, nie uplne ale nie je to take hnusne ako som to mala pocas tehotenstva, mala som ich horsie ako moja babka 😅 ...spravili sa mi na jednom lytku, uplne komplet celom, na stehnach (tam som mala vnutorne, tie sice vidiet nebolo, ale o to viac boleli 😖) a na druhej nohe zase pri kolene...boleli, palili... pomahali podkolienky, nosila som len jednu, ale fakt to pomahalo, asi najviac so vsetkeho, brala som aj detralex, natierala vsetkym moznym :-P 😉 Dr na cievnom mi povedala ze lioton, len trosku chladi, ale ziadne zazraky nespravi, ze su to vyhodene peniaze...neskor sa mi spravili aj na slabinach a kade-tade hore 😝 ...tie sa zmensili takmer ihned po porode este na por sale...

rebekamarcusko
autor
13. aug 2015

@sardinka333 no v tomto teple na sebe znesiem ledva tricko 😂 uz vydrzim do porodu.ja to mam presne na tkm moeste ako opisujes. Ako neni to take strasne su modre tie zily a ked dlhsie chodim tak vylezu jak keby von. Ked lezim je to ok. Ale vseobecne ja som cela zilnata. Strasne a prsia mam asi najzilnatejsie. Az sa mi tk protivy. Neciem sa uz dockat porodu,lebo tieto horucavy k tomu su zabijak 😂😢😢

rebekamarcusko
autor
13. aug 2015

Dakujem baby za rady a odpovede

zanted
13. aug 2015

Tak ze pozerala som to .Nazory gynekologov su pozitivne ze sa moze uzivat v tehotenstve.Inak nechcem strasit ale pri problemoch s krcovymi zilami sa spaja aj problem so zlatou zilou a ta ked vylezie to je riadna bolest ale to je uz ina tema....

rebekamarcusko
autor
13. aug 2015

@zanted a ta ma sprevadza uz nejaky ten cas. Zvykla som si. Chvala bohu ma nejako neboli,ale vonku je. 😢

zanted
13. aug 2015

rebekamarcusko tak ason to ze neboli to je super mne ked vyliezla v noci isla som sa zblaznit......ale si vytrpime 😒 no musime vydrzat....

rebekamarcusko
autor
13. aug 2015

@zanted nic ine nam neostava. Ale je to krasne utrpenie,kgore zazivame pre nase poklady

zanted
15. jan 2016

@rebekamarcusko AHOJ ja som mala ten isty poroblem chvalabohu mam po porode pomaha na to lioton 1000 ten je uplne super len sa natiera .Krcove zily sa nesmu masirovat pozor.No a potom striedat studenu a teplu sprchu na nohy to ta upne postavy na nohy no a mala by sisi kupit DETRALEX ten mozes aj v tehu ...rano 2 tabletky prestane ta to bolet nieje to liek od bolesti neboj pomaha zilam mat lepsiu elascitu .....ja som uz po dvoch operaciach a toto co som ti poradila je asi najlepsie .je este super kupit si kompresne stahujuce pancuchy su aj na predpis zadara mas narok raz rocne ....VYDRZ DRZIM PALCE....

zanted
15. jan 2016

@rebekamarcusko a s toho ze si pribrala 14 kg si nc nerob 9-10 kg nehas v nemocnici a to -placenta je kilo,krv je kilo ,babo 3-4 kila ,prsia 1 kilo plodova voda kilo atd.....tuk mas mozno len 2-3 kg .a to si pribrala este malo daktore zeny priberu aj 30 kg

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre