Kŕčové žily a cisársky rez

30. máj 2022

Baby upokojte ma niekto. Čaká ma druhý pôrod a pravdepodobne to bude zas sekcia (drobec je priečne). Problém je,ze mám strašné, naozaj strašné kŕčové žily a doktorka ma varovala , že pri sekcii je to dosť problém, lebo žily sú aj v bruchu. Mňa desí stále hrozna predstava, či keď budú robiť sekciu,tak tam nevykrvacam 😱 neviem sa tej obavy zbaviť. Prosím ste tu také,ktoré máte reálnu skúsenosť so sekciou a žilami? Ako to prebehlo? Ďakujem 🙂

sisoun
30. máj 2022

Ahoj, ja som mala mega krcove zily v tehotenstve a tiez som mala
sekciu, dlhsie ma zasivali lebo som zevraj dost krvacala ale teda vsetko ok. Teraz v januari som si dala
krcove zily na nohe spravit, tak snad mi to vydrzi aj ked budem druhykrat tehotna.

autor
30. máj 2022

@sisoun a veľmi dlho si sa po sekcii zotavovala? Vraj sú to oveľa väčšie bolesti, kvôli tým žilam...po prvej sekcii som bola rýchlo fit, ale to som nemala takéto žily hnusné

sisoun
30. máj 2022

myslim som sa
celkom rychlo zotavila, brucho sa rychlo zahojilo, akurat som musela nosit pancuchu, aby som nedostala trombozu.

jenn82
30. máj 2022

Mala som kŕčové žily na nohach aj na maternici a všetko prebehlo ok, jazva sa zahojila super, ani som takýto perfektný priebeh nečakala. Po pôrode som si žily dala do poriadku.

hviezda1603
2. jún 2022

@sisoun môžem sa ťa spýtať? ja mám tiež kŕčové žily ale až také hrudky, či si to aj ty mala? keď spomínaš že si mala mega kŕčové žily...a ešte kedy po pôrode si si dávala robiť tie žily?

sisoun
8. jún 2022

@hviezda1603 mala som tiez take hrce.. cez tehotenstvo a po porode mi pekne “vykvitli”
dala som si ich robit 2roky a 4 mesiace po porode,, lebo vtedy som prestala kojit, skor by mi ich nespravili.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre