Krčok v 6. mesiaci

12. apr 2024

Ahojte stretli ste sa niektorá s tým že na každom vyšetrení či na pohotovosti alebo u svojho gynekológa vám povedali vždy inú dĺžku krčku ? Mne sa na to nikdy doktor nevyjadril či je to zla dĺžka alebo dobra či treba aby som mala nejaký kludový režim alebo nie alebo aby som brala nejaké magnézium alebo niečo iné vždy povedal všetko je v poriadku. Na začiatku marca som mala 3,5 a 4 cm na konci marca mi zas namerali 2 a 3 cm. Tak ja neviem teda aký krčok mám.

-3,5 cm dlhé, tuhé, uzatvorené
-4 cm dlhý, tuhé, uzatvorené, vnútorná branka bez funnelingu
- 2 cm dlhý, tuhý, uzatvorené
- 3 cm dlhý, tuhé, uzatvorené

trgypadl
12. apr 2024

Ak krcok vysetruju palpacne je to len orientacne vystrenie….ked meraju ultrazvukom je to presnejsie

autor
12. apr 2024

@trgypadl zo spodu palpacne

trgypadl
12. apr 2024

Kazdy lekar moze mat iny odhad.dolezite je,ze je hrdlo tuhe a uzavrete,posledna hodnota 3 cm je v poriadku

autor
12. apr 2024

@trgypadl tak keď je hrdlo tuhé uzavreté aj pri 2 cm je to v pohode ?

dixitka
12. apr 2024

Je to v poriadku, veď ti to povedali 🙂 a hej pohmatom je to veľmi nepresné. Ak by sa im ale niečo nezdalo, iste by ti to zmerali aj sonom zospodu a niečo by ti k tomu povedali.

trgypadl
12. apr 2024

2 cm hrdlo je skratene hrdlo,ale ak by sa krcok skracoval bol by aj makky ,mozno pootvoreny.dolezity je aj celkovy stav tehotnej,mas nejake tazkosti?

autor
12. apr 2024

@trgypadl nie nemám ťažkosti akurát ma niekedy boli podbruško alebo mam tlaky tam dole. Keď som vravela môjmu doktorovi že mám tlaky povedal že to je normálne. Dávam si magnézium 3 krát denne. Takže keď bolo pri tom krčku 2 cm napísané že je tuhý, uzatvorený tak sa neskracuje nie je to až taký problém ?

trgypadl
12. apr 2024

Ak bol pred tym 4 a potom 2 ,tak sa skratil . Ale zatial je tuhy a uzavrety. Horsie by bolo,ak by bol makky a pootvoreny.ak citis tlaky a bolesti ,tak vtedy viac oddychuj.magnezkom nic nepokazis. Uvidis aky nalez bude na dalsej kontrole

autor
12. apr 2024

@trgypadl no však práve že všade mi vždy povedali inakšie dĺžku tak neviem podla ktorej sa mam riadiť a ktorú teda mam. Poradňu mam o 2 týždne tak hádam tam všetko bude v poriadku. Ale teda pokiaľ je krčok tuhý a uzavretý nie je to až také hrozné

trgypadl
12. apr 2024

Zakazdym Ta vysetruje iny lekar?ak je tuhy a uzavrety ,tak to je dobre znamenie. ak pocitujes niekdy tlaky a bolesti podbrusk ,viac vtedy oddychuj. Na najblizsej kontrole popros nech Ti zmeraju dlzku uzv

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre