Krčok v 31. týždni 29 mm

domcavesel
11. aug 2024

Baby, ako ste to mali Vy? Ja som bola štvrtok na poradni a krčok nameral podľa sona 29 MM, beriem magnézium 3x do dňa a dve tablety utrogestanu. V pondelok kontrola, ak sa to zhorší tak smer nemocnica. Doteraz bolo všetko ok, žiadne bolesti, len tvrdnutie bruška pár krát do dňa. Dokonca som v pondelok bola u pána Grochala a ten nepovedal vôbec nič o krčku....
Všade čítam že 29 MM je v pohode. Doktor mi povedal, že mám dodržiavať kludovy režim. Skutočne je potrebné cely deň ležať ? Dosť ma z toho už boli chrbát...verím, že mi to ten utrogestan pomôže...ešte je dosť nízky týždeň na pôrod 🙄

bessdonna
11. aug 2024

@domcavesel nelez na chrbte ale na bokoch.grochal ta vysetril iba cez brucho a na dlzku krcka je potrebne vysetrenie cez vaginu.inak ta dlzka sa tak trochu aj meni.

miskamisiq
11. aug 2024

Ja som mala v 32. tyzdni krcok 21 mm. Rovno si ma nechali v nemocnici na týždeň a potom ma pustili domov. Brala som tiez magnézium, utrogestan a pichala som si fraxiparin. Vydrzali sme a v 38 týždni som rodila 🙂

domcavesel
autor
11. aug 2024

@miskamisiq ležali ste celý deň alebo ste mohli vykonávať aj nejaké bežné práce a pár prechádzok ? Ja sa snažím ležať ale navariť a troska poriadit musim. A rada by som totizto si niečo už aj pomaly chystala do izbičky. 🙄

kolobezkabicykel
11. aug 2024

@domcavesel ahoj, ja som to mala dosť akčné, keď som čakala babo 🙂 v pondelok na kontrole som mala 2,2 a štvrtok, keď som šla z prace, mi začali strašne bolesti. Šla som k Dr a zistila, že mám krcok 1,5. Hneď smer nemocnica, kde si ma nechali na týždeň - liečba presne ako u teba (utrogestan, magnézium a kľud). A vy držala som s týmto krckom až do pôrodu. Do 36.tt som bola naozaj poctivá, maximum kľudu, ležanie, sedenie, prechádzky len nutné. A od 36.tt som začala normálne fungovať. Mňa veľmi vystrašilo, ze sa to za 3-4 dni tak zhoršilo, ze v nemocnici sklonovali slová ako pôrod a ešte je veľmi skoro. Najhoršia situácia bola, keď ma hneď po prijatí prišla informovať Dr. Z neonatologickeho oddelenia, ze ak by som porodila, ze prevezmú bábätko a kedy sa ním budem môcť chodiť a podobne. To som sa úplne zložila a povedala som, že vydržím aj mesiac na zadku. Hneď po prepustení som začala všetko vybavovať z domu - zbalila som si tašku do porodnice, všetky veci pre bábätko do kúpila online a čakala. Nakoniec sa dcerka narodila zdravá a presne na termín. 💪

miskamisiq
11. aug 2024

@domcavesel cez týždeň som len ležala a bola som doma. Obchod vybavil manžel aj všetko čo bolo potrebné.
Cez víkend som sa išla s nim prejsť trosku na vzduch (povolil mi to lekár, ale ze to nemám preháňať).
Keby som vedela aké zihadlo sa mi narodí, tak oddychujem ešte viac, lebo teraz si nesadnem (už má rok a pol) 🙂

seva22
13. aug 2024

Ja som mala v 24tt krcok 17mm a o tyzden neskoe v 25tt krcok uz len 7mm a porodila som v 40tt;) krcok 29mm sa mi zda uplne v pohode;)

domcavesel
autor
13. aug 2024

@seva22 no už je to len 17 MM, som v nemocnici, ďalšie meranie zajtra, snáď to bude držať 🥺

timejka97
13. aug 2024

@domcavesel to je ešte stále v pohode, ja som bola v nemocnicni v od 28.tt do 30.tt s krčkom 2,2 cm, zajtra začnem 36.tt a krčok mám od 34.tt iba 1,3 cm a otvorený na špic prsta. Beriem utrogestan, magnezko a samozrejme ležím min.23 hodín denne, žiadne prechádzky, iba rychla sprcha, wc, jedlo. Všetko urobí manžel. Proste treba to vydržať, ja viem, že je náročné.

seva22
13. aug 2024

@domcavesel drzim palce! A v ktorom tt si? Ja som so 7mm vydrzala 15 tyzdnov;) a tiez som bola mesiac vnemocnici (od 25 do 30tt)

eva233
13. aug 2024

Krcok v 22tt 6mm, následná serklaž na 3cm, nedržal steh v 26tt 2,5cm v 29tt 2cm.... Vydržala som do 37+ 4 s tým, že kebyže sa nerozhodnu pichnúť mi vodu drží to ďalej... Ale bola som otvorená na 8cm tak si povedali ze to pichnu....aj sa otváras?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre