Kŕče v 9. týždni

24. jan 2024

Ahojte dievčatá. Som 8+3 a od včera mám také slabé MS krče občas.. nehovorím, že celý deň, ale v takých periódach. Presne odkedy začali tie jemné krče mi prestalo byť zle, nehovorím, že úplne ale o 70% lepšie ako napr. cez víkend a aj prsia ma bolia pomenej. Cítim také pichanie v strede maternice, nekrvácam, nemám žiadny výtok iba ten klasický.. Môže to znamenať niečo zle? v nedeľu som bola na pohotovosti, kedze ma silno bolel ľavý vaječník kde som mala 5cm cystu, tak mi robil sono a cystu tam nevidel, takze zrejme praskla a bábo bolo ok, cm zodpovedajú týždňom a bilo aj srdiečko. Na kontrolu mám ísť 1.2. Mám dôvod na strach alebo je to normálne?? mala som pred 2 rokmi MA takze som zo všetkého vyplašená..

cookie29
24. jan 2024

Na to ti nikto neodpovie. Moze a nemusi. Bohuzial po MA je tehotenstvo vzdy viac menej psycho lebo vies na vlastnej kozi ze sa nieco moze stat. Ja viem, ze by si chcela pocut, ze je vsetko OK, ale to Ti bohuzial nikto nepovie. Ja som bola na kontrole, kde vsetko bolo perfektne, srdiecko bilo, velkost tabulkova a do par hodin som potratila. A v inom tehu som krvacala ako Niagarske vodopady, a nedavala tomu sancu a ten "potrat" ma uz skoro 3 roky....
Bolesti mozu byt normalne, maternica sa zvacsuje, robi si miesto, takze ano nemusi to nic znamenat. Vymiznutie priznakov je tiez. 9ty tyzden prebieha organogeneza a je aj najvyssie HCG, ktore potom zacina klesat... cize aj znizenie priznakov moze byt uplne normalne. Drzim palce a zelam pevne nervy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre