Kŕče a slabé pohyby v 30. týždni

16. jún 2024

30 + 00 tt - krče a slabé pohyby
Ahojte, dnes mi začína 30 tt, od vcera som mierne na nervy. skoro kazde rano sa budíme s bábätkom spolu, hned po prebudení cítim jeho kopkanie a v podstate cely den je aktívny hlavne ked ho troska aj posteklím, stuchnem tak odpovedá. od vcera to tak bohuzial nie je. rano bez pohybov, cely den som sa snazila vyprovokovať pohyby ale velakrat márne. popoludní sa mi konecne trocha pohol ale to su tak slabucke pohyby neporovnatelné s tými kopancami, ktoré boli pred tym. tie kopance citim uplne slabsie akoby inde kde by som mala. Horsie je to ze od rana som začala mať akoby MS krče, presne ten pocit ako ked mi prichádza menstruácia, Popocuvala som ho vcera angelsoundom a srdiecko pekne bije. Otazka je ci je to normalne a ci tie slabe MS krce mozu byt kvoli rastu maternice. neviem ci ist na pohotovost alebo nie, nechcem byt za hysterku kedze na začiatku tehotenstva som tam bola 3x kvoli spineniu. Podla momej mami je to ok, ale tak ona rodila naposledy pred 36 rokmi, podla mna sa uz moc nepamätá. Vcera som mala aj zaludocne problemy,strasne ma naduvalo a hnackovala som ale len jednorazovo a potom to prestalo. Podla vas? co mam robit

aliaray1
16. jún 2024

Falosne kontrakcie su bezne (ms bolesti), pichanie vo vagine napriklad tiez a tiez aj to, ze je babo v klude. Nepanikarila by som. Som v 35tt, 2.tehu. Ak chces vyvolat pohyby, ok, daj si coca colu s ladom, nanuk...(cukor a ladove vyvolava pohyby). Az ak by som necitila po tomto absolutne nic, sla by som pre pokoj v dusi na gyndu nech ma pozru.

autor
16. jún 2024

@aliaray1 skusala som , nereagoval. vcera sme si boli sadnut na take posedenie a bola tam ziva hudba, vtedy tusim 2x slabo zakopkal. je mi do placu..

barbora0308
16. jún 2024

Ak mas byt do dalsej kontroly u gynekologa takato vystresovana, tak radsej zbenhni na pohotovost. Velakrat su tie obavy na mieste, u mna sa vzdy problem potvrdil a dakujem bohu, ze som pocuvala svoje telo, co sa mi snazi povedat, inak by som doma nemala svojho syna. Drzim palce!

michaelam2
16. jún 2024

Dnes sa este nepohol? Sla by som pre istotu

svokrinjazykmonika
16. jún 2024

Neriskuj a choď dať malé skontrolovať.

aliaray1
16. jún 2024

Vcera vecer ak ano aj slabo, to je ok. Ale ak odvtedy vobec nic, v klidku by som zasla na pohotvost, ze velmi zoslabli pohyby a od vcera vecer 2 slabunke odvtedy nic. Neboj, nebudes za ziadnu hysterku.

aliaray1
16. jún 2024

Len pre tvoj vnutorny pokoj este dodam, babatko bude coraz vacsie a preto moze neskor nastat, ze tie pohyby nebudu az tak silne (nebude mat tolko miesta. Kazdopadne plati, chod sa dat radsej pozriet a povedz im, ze si skusala aj ladove aj sladke a nic.

julska
16. jún 2024

Chod, nevahaj, radsej bud za hysterku a chod tam zbytocne ako by sa to malo skomplikvat, daj vediet ako si dopadla

andrejka1974
16. jún 2024

Urcite chod na pohotovosť radšej viackrát zbytočne ako neskoro

anavixy
16. jún 2024

Je ti do placu, ale nechces ist na pohotovost. Neblazni, normalne tam chod, ked pre nic ine, tak pre svoj pokoj. Jedno sono nikoho z personalu nezabije, na to su tam a verim tomu, ze kazdy pochopi strach tehotnej zeny (a urcite to pochopia lepsie cez den ako ked budes cakat do noci a potom sa rozhodnes, takze sup sup). Drzim palce, verim, ze vsetko bude ok, bola som na tom takmer rovnako (vecer vecierok z prace, bez pohybov az nad ranom slabo, rano pred dennou so slzami v ociach za sluziacou kolegynou gyn ze ju slabo citim, vsetko bolo uplne v poriadku)🍀

autor
16. jún 2024

uz som oblecena cakame na taxik. dakujem za rady

michaelam2
16. jún 2024

Daj potom vediet, drzte sa

palicka
16. jún 2024

Nikto na pohotovosti nebude riešiť, že si prišla zbytočne. Toto sú vážne veci, nie zbytočne…držím palce, len je len ospalý…

autor
16. jún 2024

takze, krpec sa otocil dole hlavou do uplne inej polohy a preto necitim. prietoky, akcia srdiecka boli ok, len ani na usg sa moc nehybal, ale tak relativne je vsetko ok

autor
16. jún 2024

takze, krpec sa otocil dole hlavou do uplne inej polohy a preto necitim. prietoky, akcia srdiecka boli ok, len ani na usg sa moc nehybal, ale tak relativne je vsetko ok

michaelam2
16. jún 2024

super, som rada ze je ok 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre