Kratšia stehenná kostička u bábätka v 26. týždni

misulka47
25. sep 2012

Ahojte, chcela by som saoyptat ci mate niektora rovnaky problem ako ja, vlastne ani neviem ci to nazvat problemom... Som v 26 tyzdni a vcera som bola na ultrazvuku a dr mi povedal ze maly ma kratsiu stehennu kostičku o tyžden..dva aj ramennu kosticku rovnako. oproti telu.. inak podla ms som 25plus4 a podla velkosti 24plus 5.. vraj je to este v norme a bolo by zle keby to bolo o tri tyzdne pozadu...ale aj tak mam obavy a strach ze co ak sa nieco pokazi...mali ste niektora podobnu skusenost???

xenicka13
25. sep 2012

@misulka47 ja mam rovnaku skusenost s prvym synom, prvy krat tehotna som vsetko hltala, co dr. povedal a cele tehotenstvo som sa triasla, ze syn bude trpaslik s malymi nohami plus mi povedal, ze ma nadpriemerne velku hlavu.... dalsie tehotenstva som dr. pocuvala jednym uchom dnu, druhym von, aj kvoli tomu, ake su u nas kvalitne sona- nula bodov, syn je skoro najvacsi v triede 😀 😀 😀

misulka47
autor
25. sep 2012

@xenicka13 hmm no tak dufam, ze to bude nieco podobne...a nic vazne

malapepka
25. sep 2012

@misulka47 Ahoj. Ja som zástanca teórie - načo sa stresovať popredu. Odchýlky vždy boli a budú, bábätko to môže ešte dorásť buď v brušku, alebo po narodení.
Zopár príkladov - sestrinej malej vyrátali, že má hlavičku o 3 týždne pozadu, moje má 1 týždeň pozadu, kamoškin malý mal zas vraj veľkú hlavu.... Tie dve deti sa narodili zdravé, krásne... neterka nemala žiadne problémy po narodení, iba bola menšia, ale teraz je z nej 3-ročná škôlkárka a výškovo, mentálne vyspelá...
Nestresuj sa, k ničomu to nevedie. Rozprávaj sa s malinkým, teš sa z tehotenstva a bude to dobré!!! 🙂 Ja som mala na začiatku kopec problémov, ale snažila som sa myslieť pozitívne... to malé všetko cíti, vníma... keď má byť ono spokojné, musíme byť aj my!!! 🙂

merylivi
25. sep 2012

nemusíš sa ničoho báť. Keď bola moja švagriná tehotná, tak tiež pri jednom sone jej dr. povedal, že nôžky zodpovedajú jednému týždňu, rúčky zase inému a hlávka niečo medzi. A neter sa narodila úúúúplne v poriadku. Takže sa nestresuj aj keď viem, že to nie je ľahké. Bábo bude zdravé 😉

misulka47
autor
25. sep 2012

@malapepka ahoij, jasne ja som velmi pozitivny a optimisticky clovek, len vcera ma to tak nejak prekvapilo a miesto 3D ultrazvuku sme polovicu casu merali a kosti... som rada ze dr je taky aky je, ze sa zaujima, ale niekedy je asi lepsie vedet menej ako uplne vsetko, potom su z toho len stresy...ale dufam ze nakoniec bude vsetko ok

pectore
25. sep 2012

s tymto vobec ale vobec netreba stresovat...kazde dietatko sa vyvyja svojim tempom ...myslim ze ked niesu rozdiely v meraniach viac ako 3 týždne tak sa stym vobec netreba zapodievat.,..navyse je to najskor podla tabuliek..a kazde dieta je ine.... aste treba zobrat do uvahy ze hoci je to vez ultrazvuk staci aby dieta bolo trochu natocene zo sikma a uz mas dlzku nozicky inu... takze vobec to neries.... ale najlepsie by si mala ist na 3D ultrazvuk...kde je vsetko daleko lepsie vidno...a aj ten pristroj je o inom nez obycajny ultrazvuk... nam tiez povedali ze mame kratsie nozicky tak som sla na 3D a tam bolo vsetko v poriadku...

malapepka
25. sep 2012

@misulka47 Jasné, že bude všetko v poriadku. Oni tí lekári povedia, čo vidia, a podľa mňa, neberú to ako katastrofu, len informujú... ale ten dopad na myslenie budúcej mamičky nedomyslia. Mne tiež, keď lekár niečo povie, tak si vypočujem, ale dôležitejšie je to, ako to vnímam.
Mne občas napadne, že narodením sa obavy a strach o dieťa ešte len začínajú... Radšej to nejdem rozvádzať do detailov... 🙂 Inak, môj manžel sa narodil ako 3 kg, celé obdobie školy bol ako somálske dieťa, malý a tenký, a teraz má 180 cm, poriadny chlapák z neho vyrástol. 😀
Pozdravuj bábenko a ver tomu, čo cítiš 🙂

anika11
25. sep 2012

@misulka47 presne to iste mi povedali pri prvom synovi.este sa ma doktor opytal,ci nieje manzel nizsi a my obaja dlhani.ja 178 a muz 186.nakoniec mal maly 52 cm ked sa narodil a vsetko bolo uplne v poriadku.podla mna to nieje az take presne tie ultrazvuky.vsak ked on o polmilimetra dalej klikne,tak mu to moze hned vyhodnotit,ze kost je o tyzden mensia..pri prvom nam este aj triple test vysiel pozitivny,takze ja som bola furt v strese.a uz je z neho krasny zdravy stvorrocny chalan.pri druhom tehu,som uz bola viac v pohode..az tak velmi som to vsetko neprezivala.. neboj,malicke bude urcite zdrave a krasne-snaz sa byt v pohode 😉

atreyu
25. sep 2012

@misulka47 náš mal stále väčšiu hlavu o 3 týždne 😒 a to len preto lebo ostatné merania boli naprd 🤐 bodľa odhadov mal mať niečo okolo 3100g 😀 a nakoniec mal 4000g čiže hlavička sa rovnala telíčku...

nestresuj sa 🙂

evina57
25. sep 2012

Mne tiež doktor povedal, že má štuplík krátke nožičky. Ale brala som to tak, že ani ja nie som neviem aká modelka :D :D nestresovala som a čil mám doma 15. mesačného krásneho majstra :D :D :D s krásnymi nožičkami 🙂

katren
25. sep 2012

@misulka47 tak ja som pripad, ze mam podla UTZ dietatko mensie o tie 3tt ako by malo byt....dr. z toho vedu nerobil, posunul mi termin a povedal, ze to sa stava, ked zena otehotnie pred ms....nie kazda zena otehotnie presne v strede cyklu, takze vobec neriesil.....cakam tretie dietatko a predchadzajuce 2 boli podla UTZ mensie o 2tt 😉
takze nestresuj a diskusie ohladom tohoto tu uz su 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/1-trimester/babo-je-mensie-o-dva-tyzdne/
https://www.modrykonik.sk/forum/3-trimester/som-v-36-tyzdni-a-babo-velkostou-zodpoveda-33-tyzdnu-2/

misulka47
autor
25. sep 2012

@atreyu dakujem za info
@evina57 dakuje, tvoj prispevok mi vycaril usmev na tvari 🙂

ste baby fakt zlate

misulka47
autor
25. sep 2012

@anika11 no u nas je to tak ze ja mam 163 a partner ma cca 185 takze asi tak ... no budem sa snazit nejako to prekusnut a nemysliet na to..

karin1234
25. sep 2012

@misulka47 Netráp sa nad tým, veď všetky bábätká nemôžu byť rovnaké, každé má svoje tempo vývoja a dr. by chceli aby bolo všetko tabuľkové. Všetko bude v poriadku, maličké si bude pekne rásť. 😉

misulka47
autor
25. sep 2012

@pectore my sme boli na 3D vcera prave

samantha223
25. sep 2012

nie sme rovnaky, ja napriklad som rovnako vysoka ako moja mama a predsa mam kratsie nohy ale dlhsi trup, dcerka mala dlhsiu kost a syn zasa kratsiu. Proste sme vsetci iny

misulka47
autor
12. okt 2012

Ahojte kočky, pišem znova, bola som na kontrole u svojho dr, po mesiaci a nameral mi ze maly zaostava v raste tej stehennej kosti o 3 tyzdne...takze sa to asi stupnuje ja neviem...poslal ma aj na genetiku, ale tam nic nevedeli povedat, vraj mam prist v stredu na dalsi ultrazvuk tam...tak som zvedava, uz som z toho celeho na nervy, ale nejako si nepripustam ze by nieco nemalo byt v poriadku....

monikapt
25. mar 2015

@xenicka13 ahoj, chcem sa opytat, tiez na dr vcera povedal, ze dcerka v brusku ma kratsiu stehennu aj ramennu kosticku, naplasil ma strasne, odporucil mi amnio..bojim sa velmi, vam to ako nakoniec dopadlo? Vsetko OK?

simca06022011
25. mar 2015

@monikapt no podla jej albumov vyzera drobcek dobre,c o myslis? 🙂) ono nie vzdy vidia na tom sone dobre.. a vela spravi aj genetika ... mna tiez vyplasil lekar, ale sam uznal... my sme mali malu hlavicku a velmi dlhu stehenu kost, rozdiel bol mesiac... a vies ako to dopadlo? Mala je vysoka a dlhonoha.. :P A to je vsetko... urcite ta este budu kontorlovat, ale zbytocne kym nemas nejaky vysledok v ruke sa nestresuj

monikapt
25. mar 2015

@misulka47 ahoj, chcem sa opytat, ako ste nakoniec dopadli kvoli tej kratsej kosticke? tiez nam to vcera povedali na sone tak ma to zaujima, dakujem

monikapt
25. mar 2015

@simca06022011 som z tej spravy zo sona uplne mimo a ani ma nenapadlo pozerat album 🙂 idem kuknut

monikapt
25. mar 2015

@simca06022011 a teda ani nemam co pozerat, kedze ma album asi otvoreny iba pre priatelov 🙂

misulka47
autor
25. mar 2015

@monikapt Ahoj máme nakoniec diagnozu ktorá sa volá hypochondroplazia. Je to lahsia forma achondroplaziE čo je vlastne trpaslíci vzrast. Zistili sme to az ked mal maly 18 mesiacov. Testy trvali jeden rok.

monikapt
25. mar 2015

@misulka47 a aky je syncek? do akej vysky narastie? alebo co to obnasa? zistili vam to v tehu na zaklade tej kratsej kosticky alebo tam bolo aj nieco ine?

misulka47
autor
25. mar 2015

@monikapt môže nárast do 165 cm ako chlapec, dievčatá sú menšie. Nie pisala som ze sme to zistili keď mal 18 mesiacov. V tehu nikto nič nevedel a keď sa maly narodil nikto nič neriesil .až ja som začala pýtala som sa pediatra on nás poslal na genetiku a z krvných testov to zistili.
Inak je ako každé indieťa, krásny, živý, zdravý. Akurat rastie pomalsie ako ostatne deticky. Nemáme žiadne iné problémy stým súvisiace. ..

misulka47
autor
25. mar 2015

@monikapt keď som bola tehotná bola som smutná z toho. Nepoviem že som sa stým už úplne vyrovnala. Ale sú horšie veci a ja ďakujem že mám takého krásneho a zdravého syna V podstate. . takže nevesaj hlavu nič nie je také strašné ako sa moze na prvý pohľad zdať. A nakoniec možno to bude váš prípad a nič to neznamená. Poznám kopu mamičiek čo mali tieto príznaky v tehu a majú úplne zdravé deti.

monikapt
25. mar 2015

@misulka47 dakujem za odpoved 🙂 len teraz nechapem celkom...pises, ze v tehu nikto nic nevedel a potom, ze ked si bola tehotna tak si bola z toho smutna 😕 co si vlastne v tehu vedela? prepac, ze sa pyxtam tak blbo, len nejako som sa stratila

misulka47
autor
25. mar 2015

@monikapt ach jo.v tehu mi nikto nepovedal aká to bude diagnóza a či vôbec nejaká bude.atale mi len hovorili že zaostava v raste toľko a toľko takže som bola nervózna a zaroven smutná z toho lebo som nevedela čo sa deje a bála som sa aký bude výsledok. ..bola som v neistote celé tehotenstvo.

monikapt
25. mar 2015

@misulka47 aha jasne, rozumiem, a zaostaval celkovo v raste vsetkymi mierami? alebo nejaka cast tela bola mensia? my ideme na amnio, nevydrzala by som byt v strese az do porodu

misulka47
autor
25. mar 2015

@monikapt zaostavali len kosti stehenné a ha by som amnio nepostúpila. Držím palce. Daj vedieť ako ste dopadli ale na amnio ti zistia aj telesnú vadu alebo len mentalnu? . ..h

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre