Kožná vyrážka v tehotenstve

evilgrace
29. apr 2023

Dobrý deň, posledný týždeň trpím neznesiteľným svrbením najmä v oblasti rúk a nôh, hrudi, no občas aj iných častiach tela ako aj tvár, krk či chrbát. Po tom, ako si uľavím od svrbenia poškriabaním, vyhodia sa mi pupienka, ktoré časom zmiznú alebo si ich tak rozškriabem, až sa na nich spravia chrastičky. U kožnej som bola, najskôr povedala, že to svrab potom keď sa mi spravil na ruke výsev vyrážok povedala, že to bude skôr alergia, dala mi na to tekutý púder s ichtamolom a vybavené. Nakoľko to mám prvýkrát a som tehotná, trochu ma znepokojuje, či to s tým nesúvisí a mám trvať na nejakých odberoch. A otázka vlastne znie, či sa s tým niekto nestretol prípadne či vám tieto pupienka nie sú povedomé. Vydesila ma s tým svrabom, no ďalšia vec je že mám trojročnú dcéru a priateľa, ktorú nič nemajú. Nakoľko táto pani doktorka nie je veľmi dobrá bojím sa,že jej diagnóza tak isto stojí za .... a dúfam že aspoň tu mi bude vedieť niekto poradiť. Ďakujem

miimss
29. apr 2023

@evilgrace veď to odkonzultuj s gynekológom. Viem, že svrbenie kože je príznakom pri zvýšených hladinách pečeňových testov, no vyrážky neviem či z toho môžu byť. Môže to byť len niečo hormonálne, alergia. Určite to spomen na najbližšej poradni dr.

evilgrace
autor
29. apr 2023

@miimss práveže ženskej som to ukazovala s tým, že možno sa s tým stretla a povie mi viac. Podľa jej slov je to v tehotenstve bežné aj pri kombinácii nejakého ovocia, ktoré mi pred tým nemuselo vôbec škodiť, dodala že tehotenstvo je niekedy peklo a poslala ku kožnej. Tá mi dala ten tekutý púder. Preto som skúsila "šťastie" tu, či mi niekto bude vedieť povedať podľa vzhľadu vyrážok, čo to môže byť. Nakoľko som ešte nikdy nemala ani alergickú reakciu ani svrab, ktorý mi stále leží v hlave a veľmi ma to stresuje. Prípadne či mal niekto v tehotenstve takúto skúsenosť.

miimss
30. apr 2023

@evilgrace veď keď nie si spokojná s kožnou tak choď k inej a zistíš ďalší názor.

evilgrace
autor
30. apr 2023

@miimss to je samozrejmé, avšak to až v utorok, no myslela som, že dovtedy mi aspoň niekto poradí, z vlastnej skúsenosti, pretože to svrbenie a rozširujúce sa pupienka ma znervózňujú

petruska173
30. apr 2023

@evilgrace je tu na MK skupina že zdravotníci na MK, pridaj sa tam, radia tam zdravotné sestry aj doktorky. Ak mi to pôjde skopirujem ti link. Mne tam pomohli

evilgrace
autor
30. apr 2023

@petruska173 Ďakujem, tam už som tiež skúsila napísať

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre