Kozmetika na rosaceu v tehotenstve

9. sep 2023

Ahojte, prosím Vás viete mi poradiť kozmetiku na rosaceu počas tehotenstva? Používala som LR na odlicovanie, a dermazin na striedačku so skinorenom, ale ani jedno z toho sa nesmie v tehotenstve. Prišla som. A to až teraz 7tt 🤦 prosím aku kozmetiku vôbec môžem?? Ďakujem za každú radu

pokemonkaa
9. sep 2023

mne na rosaceu pomaha len jarišov roztok (dostať v lekarni) a krem klasicka modra indulona a striedam s AD calcis krem, tie sa mozu aj pocas tehotenstva
https://www.mojalekaren.sk/dr-konrad-ad-calcis-...

ak mam uz velmi "zapalenu plet" robim si aj obklady z jarisovho roztoku a potom nahrubo natriem modrou indulonou.

autor
9. sep 2023

@pokemonkaa ďakujem veľmi pekne, takže aj jarisov roztok môžem v tehotenstve áno ?? Idem hneď nakúpiť, lebo vyzerať totálne katastrofálne. Dúfam že som doteraz bábätku neuškodila, keď som stále používala skinoren a dermazin 🤦🤦 ach zas hlava v smútku a nervy do ďalšej kontroly. Ešte raz moc ďakujem za radu

autor
9. sep 2023

@pokemonkaa a ptqzocka ešte, s čím sa prosím ťa odlicujes?

pokemonkaa
9. sep 2023

na vat.tampon si rozotriem modru indulonu a tou, nic ine nemozem, vsetko ine ma stipe.

autor
9. sep 2023

@pokemonkaa ďakujem ešte raz 🙏

lenpodka
9. sep 2023

Mojej sestre sa rozvinula v tehotenstve silná rosacea a nedá dopustiť na kozmetiku značky Madara, ktorá ju jediná vôbec nedráždi. Ponúkajú aj vzorky, treba vyskúšať.

domiklik
9. sep 2023

Ako si prišla k tomu skinorenu? Je to 20%na kyselina azelaova a ta sa počas tehotenstva môže... Počas tehotenstva nemôžeš používať akurát retinol a jeho deriváty a alpha arbutin... Druhá vec je, ako pleť reaguje na niektoré účinné látky počas tehotenstva...

domiklik
9. sep 2023

@pokemonkaa a tvoj kožný lekár na tuto tvoju precitlivenosť co hovorí?

autor
10. sep 2023

@domiklik v pribalovom letaku je napísané že sa neodporúča v tehotenstve, alebo po zvážení lelarom, no nesmie sa stretnúť s pokožkou novorodenca. Takže radšej zvolil variantu ktorá sa s pokožkou novorodenca dotknúť môže 😉 nerobí na mne zázraky, takže radšej ho vymením a skúsim niečo iné.

enoula
10. sep 2023

Mas IG? karolina baumgartner tam ma viacero prispevkov k nej, mozno najdes este nieco co by ti pomohlo

autor
10. sep 2023

@enoula ďakujem, idem pozrieť ♥️🙏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre