Kontrolujete si váhu počas tehotenstva?

8. jún 2024

Ahojte.
Ako a či vôbec kontrolujete vahu počas tehotenstva?
Momentálne som v 18tt a už +5kg😬 mám chut absolútne na všetko a vôbec neviem kedy mám prestať jest, proste najpr necítim že som najedena až zrazu som hrozne prejedena…. Pritom pred tehotenstvom vzdy som jedla malé porcie, nikdy som nezvládla 2 chody, proste bolo toho veľa… teraz kľudne dokážem aj 3 chody zjesť a neviem čo s tym🫠 potom mám len výčitky že som zase prejedena
Mám obavy aby som nepribrala extrémne veľa, veď este viac ako polovicu tehotenstva mám pred sebou. Mate nejake vychytávky ako kontrolovať tu neskutočnú chut k jedlu?😄
Ďakujem

jajanka31
8. jún 2024

Som v 18 tt a som na tom este horsie mam +5kg ale nejem, nic mi nechuti, na zaciatku mi bolo strasne blbo a fakt sa do kazdeho jedla nutim. A ked mam varit tak je to katastrofa lebo na nic nemam chut..

ada85
9. jún 2024

Treba sa opýtať gyn. A je rozdiel ak priberie štíhla žena napr. 20 kg -aj take sú a iné ak priberie tých 20 kg silnejšia žena

gumkac19
9. jún 2024

https://fitshaker.sk/tehotenstvo-po-tyzdnoch-ak...
Tu je napr aj tabuľka prírastku váhy
Myslím, že 5kg je stále v pohode
Niekto priberie skôr niekto neskôr 😋

evcagabi
9. jún 2024

Ano , kontrolujem, koncim 31tyzden a mam +9kg

lucia13022023
9. jún 2024

Ja som si nekontrolovala. Pribrala som za 3 mesiace skoro 30kg, išla som rodiť s 88kg.
Nepríde mi ale, že som sa nejak extra prejedla. Možno ten posledný mesiac. Ja som sa ale cez celé tehotenstvo veeeelmi veľa hybala, ešte aj deň pred pôrodom som dala 8km prechádzku🤣
Schudla som rýchlo, do dvoch mesiacov, čiže u mňa to bola väčšinou voda.

darkswan
9. jún 2024

Ja som pribrala 9kg, ono netreba hlavne jest za dvoch a blbosti, neprospieva to ani matke, ani dietatu

pato88
10. jún 2024

Nektrolujem, ale na poradni ma vazia 🙂 ja som mala v 20tom uz 8,5 navyse… a to som mala ozaj chute cele dni na brokolicu a ovocie, cize ziadne prejedanie sa a sladke vobec. Stravu som nezmenila obsahovo. Ja som si robila test uz kvoli tomu, ze som nezapla rifle a mala
som uz po prvom mesiaci 2 kg a brusko si ludia vsimali uz druhom mesiaci… zavisi asi kolko si mala povodne a od stavby tela. Ja som cely zivot vela sportovala, mam taku svalnatejsiu postavu a prve co som si vsimla okrem brucha bolo, ze sa mi strasne vela tuku zacalo ukladat na zadku a bokoch… dokonca sa mi spravila celulitida, co som nikdy nemala :( minule som sa rozpravala s jednou mamickou, ktora je tiez vysportovana a chodi cvicit s trenerom a vraj pribrala 17kg pocas tehotenstva. Ja pri prvom tiez vela, ale prve mesiace po porode islo vsetko dole samo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre