Kontrola počas tehotenstva

7. júl 2024

Mamičky peosim Vás ,mám už syna 16 ročného a som znova tehotná ,ale mala som iného gynekológa a teraz neviem či sa mi to zdá ale keď som čakala syna kontrola u gynekológa bola aj zo spodu,teraz ma častejšie bolieva brucho vždy to novému gyn.poviem ale on pri kazdej kontrole robí len sono bruska a nepozerá vôbec zo spodu.Je to vyšetrenie dostačujúce? Tak ma zaujma aké sú vaše kontroly a či je to tiež vždy len sono dakujem

pribinak
7. júl 2024

Je postačujúce. Už sa upúšťa od kontrol zospodu kvôli rôznym infekciám

autor
7. júl 2024

@pribinak no som v 18 týždni a zo spodu ma pozeral iba raz ,je to teda Ok? Nepamätám si ako to bolo u syna a tie bolesti bruska no neviem nekrvacam nespiním len keď mu to vždy poviem urobi sono a povie vsetko je v poriadku.

zuzanockamt
7. júl 2024

Nie, určite je potrebné aj klasické vaginálne vyšetrenie. Bolo to tak pri každej kontrole.

pribinak
7. júl 2024

Keď svojmu gyn. nedôveruješ , tak ho zmen

autor
7. júl 2024

@pribinak no práveže je milý ústretový nemá problém vypísať pn aj ako odborníka ho chvália ale uprimne sama meviem aj tu sú ženy ktoré pisu že je potrebné aj vag.vysetrenie

adka3321
7. júl 2024

Mna od 20tt aj zospodu vzdy vysetroval, dovtedy len cez brucho.

autor
7. júl 2024

@zuzanockamt kvôli comu

pribinak
7. júl 2024

Nepotrebuje tá neustále vaginálne vyšetrovať, veď na sone vidí všetko čo potrebuje
Veď toto je moderna medicína, skvele sono

One je si by si mala výtok, krvacala by si, alwbo spinila či mala nejaký vred alebo kŕčoch žilu

Na sone vidí celu maternicu bábätko.

mamaaja82
7. júl 2024

Za cele tehotenstvo ma moj lekar pozeral presne dva krat od spodu inak vzdy cez sono,naco sa ma v tebe zbytocne hrabat?kym nespinis,nekrvacas nema na to dovod

michaela329
7. júl 2024

Prvé tri kontroly zo spodu, môj berie aj stery. Od 16 tt cez bruško, už je vidno.

zuzanockamt
7. júl 2024

Autorka Kontroluje krčok maternice.

autor
7. júl 2024

@zuzanockamt vidí ho aj keď robí sono?

autor
7. júl 2024

@pribinak dakujem za odpoved 🙂

zuzanockamt
7. júl 2024

autorka
Áno, vidí. Ale pri otváraní je potrebné aj vaginálne vyšetrenie. Ako inak zistí, či sa krčok otvára, alebo nie.

pribinak
7. júl 2024

@zuzanockamt cervix vidí aj na sone a pokial je všetko ok, nie je nutne vaginálne vyšetrenie

marcela199
7. júl 2024

Mňa pozrela v do 13tt zo spodu a v 20tt zo spodu, aktualne som 31tt a na kazdej poradni okrem tych pozera len cez brucho. Podla mna to nieje potrebne “draždiť” tam dole, určite keby niečo nevidel alebo by bolo zle vidno cez brucho tak by pozrel zo spodu.

zuzanockamt
7. júl 2024

@pribinak Vidí dĺžku, ale určite neuvidí, či sa otvára. Vaginálne vyšetrenie má určite svoje opodstatnenie.

aliaray1
7. júl 2024

Ano v 18tt je to ok. Az posledne (asi 3-4) poradne su zo spodu, kontroluje sa krcok.
Od asi 35tt prejdes z ambulancie do kontrol nemocnice kde si vyberies rodit a tam porkacuju, zo spodu aj zvrchu sono..

smajliica
7. júl 2024

No ja bývam v zahraničí a tu sa nerobí vyšetrenie zospodu (čokoľvek to je) ani raz za celé tehotenstvo. Sono sa tu robí 1 v 18-20 tt ak teda nie sú nejaké problémy 😅
Takže to asi až také dôležité nie je.

pribinak
7. júl 2024

@zuzanockamt či sa otvára vidí aj cez sono.
Proste moderní gyn., upúšťajú od vyšetrovania zo spodu. Má to pomerne veľa rizík

zuzanockamt
7. júl 2024

@pribinak Ok, v poriadku. Mám asi iné skúsenosti. S modernými gynekologičkami. Ale beriem, asi si nedávno rodila, tak máš čerstvejšiu skúsenosť.

anavixy
7. júl 2024

Ano, uplne dostacujuce. Vaginalne vysetrenie ma svoje opodstatnenie ale nie na kazdej poradni. Ci sa zena otvara - teda skracovanie krcka - vidi lekar aj sonom a len sonom vaginalnym sa da presne urcit dlzka krcka, urcite nie palpacne. Neskrateny krcok sa neotvara. Cervikometria sa standardne robi az v druhej polovici tehotenstva, ak nie su problemy aktualne alebo v anamneze. Ak je krcok skrateny, potom je na mieste posudit palpacne jeho zrelost, makkost, naliehanie hlavicky. Rutinne vaginalne vysetrenie nie je ani potrebne ani prospesne.

autor
7. júl 2024

@anavixy dakujem veľmi pekne

luciferka93
7. júl 2024

Ja som v 24tt a od spodu ma gynekologicka pozerala iba 2x, takže podla mňa je to v poriadku... Čím bude bližšie termín myslím ze bude kontrolovať častejšie ci sa neotvaras a pod...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre