Kontrakcie pri potrate dva roky po cisárskom

emao
24. máj 2017

Mám surnu otázku, pred tým ako začnete urážať a odsudzovať, tak sa zamyslite, že nie vždy sa dá všetko ľahko vyriešiť..

Zistila som, že som tehotná, ale z osobných dôvodov a plus zlej skúsenosti s predchádzajúcimi dvoma porodmi a tehotenstvom, bojím sa ísť na ďalšiu sekciu, som sa rozhodla pre potratove tabletky, ktoré sú u nás dostupné a setrnejsie ako chirurgický potrat..moja,otázka znie, som dva,roky po sekcii a nakoľko pri potrate nastanú kontrakcie, či sa mi môže jazva roztrhnúť??
Najradšej by som počula odpovede od,tých, ktoré mali potrat po cisárskom..na bolesti a tak ..
Ďakujem za pochopenie

bona_dea
24. máj 2017

toto je otázka skôr na lekára, ktorý bude potrat vykonávať, resp. Ti dá potratové tabletky

bosoriak
24. máj 2017

@emao Ja si myslim, ze tie tabletky tak ci tak nekupis volne v lekarni a pri predpisovani by som sa na toto radsej opytala lekara ako nejakych anonymov na zenskom fore.

emao
autor
24. máj 2017

@bosoriak
@bona_dea
Tabletky mám už objednané, nie sú na predpis, sú volne dostupné a bezpečné..
Iba neviem, či ich môžem užiť, kvôli tým kontrakciam a jazve..
Nechcem ísť na chirurgický potrat, pretože aj sa bojím a som proti takým potratom, ani toto by som nepodstupovala, keby nemám žiaden dôvod na to....
Čo som čítala, tak všetky, čo užili tabletky, boli spokojné, všetko rýchlo prebehlo a bez problemov prebehlo..

bona_dea
24. máj 2017

@emao potratové tabletky nie sú voľne dostupné ani bezpečné.
Ak si si ich objednala z čierneho trhu, tak je to nelegálne a môže Ťa to stáť život.

Ja som na túto tému teda toho nečítala moc, ale to málo čo som si prečítala rozhodne neboli spokojné a nadšené užívateľky. Kŕče, krvi jak na zabíjačke, nutná hospitalizácia, komplikácie a pod.

Ja ťa za rozhodnutie neodsudzujem, mne je jedno, prečo si sa rozhodla pre potrat, to je vaša vec, ale tvoj plán je nebezpečný, nepremyslený a riskantný.

máš doma dve deti som pochopila, tak popremýšlaj či to za to stojí.
pos*ať sa môže čokoľvek a kedykoľvek.

veď ak sa logicky nad tým zamyslíš, ak by potrat bola taká jednoduchá a bezpečná záležitosť, tak by sa to predávalo v lekárni voľne jako paralen.

Potrat je ukončenie tehotenstva a tehotenstvo je zložitý proces.

to len tak, aby si vedela, čo ťa môže prekvapiť.

evkakorcek
24. máj 2017

@emao potratové tabletky nie su na slovensku legálne. ak sa aj stretnete s predajom cez internet, nie je to legany tovar, a môzu vazne poskodit zdravie ci uz tvoje alebo nenarodeneho dietata. Boli pripady ze zeny po potratovej tabletke mali silne kontrakcie, ale samotny potrat sa nesukutocnil, nastalo prudke krvacanie do dutiny brusnej a nasledna otvara krvy. a vely inych pripadov, kedy bolo ohrozene zdravie matky.
Cudujem sa, ze dospela zena a matka deti uvazuje vobec nad takymto chemickym zakrokom. Si zodpovedna za svoje spravanie a zdravie. Je ine ked zena samovolne potrati, ako ked ides cestou chemickeho potratu.

elizaaa
24. máj 2017

@emao nebudem sa vyjadrovat k tabletkam, baby uz popisali asi vsetko
V lete som v 16tt prisla o babo, prestalo mu bit srdiecko, som po dvoch sekciach a bol mi vyvolany porod, nebudem klamat, velmi to bolelo, ihned som sa otvorila na 7cm, ale babo sa nedarilo vytlacit, museli mi manualne pomoct ho dostat von, neviem si predstavit, ze by som toto vsetko absolvovala sama doma bez pomoci lekarov, asi by mi islo o zivot, ale odpoved na tvoju otazku jazva bola v pohode

kristinka86
24. máj 2017

@emao Si proti operatívnemu potratu, ale proti takému už nie? O čo to je iné? Nechápem... V živote som o takých tabletách ani len nepočula (jedine o tých, čo sa užijú tesne po ... ). V koľko týždni si, že niečo také vôbec zvažuješ? ☹
O jazvu by som sa nebála, tá vydrží veľa. Veď 2 roky je dosť dlhá doba. Ja som mala 3SC necelé 2 roky po komplikovanej druhej... Premysli si to, lebo tu nejde o jazvu, ale skôr o iné komplikácie...

bona_dea
24. máj 2017

@kristinka86 potratové tabletky existujú, sú legálne v ČR a v Rakúsku napríklad. Ale musí to prebiehať pod dohľadom lekára, lekár ich podáva, nekupuje si ich žena sama v lekárni.
Dá sa to využiť len do určitého týždňa a hrozia pri tom najrôznejšie komplikácie.
K telu je to údajne šetrnejšie než chirurgický zákrok, každopádne, neviem si predstviť si takto prežiť pri plnom vedomí umelý potrat.

kristinka86
24. máj 2017

@bona_dea Fuha.. Nechápem, kam sme to dospeli.. 😢

vanesanova
24. máj 2017

Je dost zvlastne ze si proti klasickemu potratu a bojis sa ho ako si sama povedala a tohto riskantneho nelegalneho bez lekarskeho dozoru a pomoci sa nebojis?skus si to este premysliet ja som bola hlupa mlada a chcela som ist na potrat hned ked som si myslela ze som v tom uz som bolav nemocnici vsetko pripravene na potrat na stastie sa zistilo ze som na koniec tehotna neni a neskor ked som uz dieta chcela zrazu sa nedalo...asi nejaky osud...teraz mam po dlhom nestastnom snazeni konecne babo a som najstastnejsi clovek na zemi vsetko som.olutovala a strasne sa hanbim za to ze som nad tym vobec uvazovala neviem si predstavit ze by som zabila svoje dieta vtedy a moj syncek by tu teraz nebol...mas dve deti a asi ich aj lubis...lubis svoje nenarodene dieta menej?ja ta nesudim len hovorim aby si neurobila nic unahlene a nebezpecne ono nemusi boliet ten zakrok len teba...bude boliet aj to malicke....

vanesanova
24. máj 2017

A kto ti povedal ze urcite pojdes rodit aj teraz sekciou?bojis sa rodit pod dozorom lekarov ked uz mas dva porody za sebou a potratu doma sa nebojis vazne nechapem...

emao
autor
24. máj 2017

Toto sú recenzie a popis k daným tabletkam..

alex49
24. máj 2017

presne tieto tabletky sú zakázané, ak chceš vykrvácať doma vo vani a z detí spraviť siroty, tak si ju kludne daj

sissy27
24. máj 2017

@emao ono nie všetko, čo sa dočítaš na internete, je pravda... tieto tabletky na slovensku v žiadnom prípade nie sú legálne a tam, kde legálne sú, nie sú voľnopredajné, ale žena ich dostane priamo od lekára v ambulancii, kde ich aj musí užiť a ktorý ju aj predtým vyšetrí, oboznámi so všetkým potrebným, kontroluje, skrátka je zodpovedný za pacientku.
nový čas síce nie je úplne dôveryhodný zdroj, ale výnimočne nech sa páči, celkom "chutné" čítanie... každopádne na konci sa vyjadrujú aj odborníci https://www.cas.sk/clanok/309046/jozef-jej-dal-...

evkakorcek
24. máj 2017

@emao Prosím ťa never tomu co maju na internetovej stranke. Ty nevies ako funguje biznis? Vytvori sa internetova stranka, kde propaguju svoj produkt (v tomto pripade nelegalny liek na vyvolanie potratu!) Samozrejme co by to bola stranka bez poriadnej diskusie a samozrejme nesmu tam chybat pozitivne reakcie. este tam dame ADMINA, ktory bude mat fotku doverihodnej lekarky a diskusia sa moze zacat. Samozrejme treba ju okorenit aj nejakym tym skutocnym pribehom, ze sice to bolelo zvracala som a myslela som si ze je to moja posledna hodina a mala som okolo seba kyble lebo som vedela ze sa pozvraciam..... takto psychologicky chcu navodit dojem, ze aj ked budes po tabletke umierat a budes mat neziaduce ucinky, NIE NIE nevolaj doktora - ono to samo odoznie, to tak ma byt. ty budes uspokojena myslienkou ze ked sa to bude diat tebe, tak je to v uplnom poriadku, lebo to uz predsa NEJAKA BABA NA tom ich fore zazila. Len si precitaj dalsie reakcie. Vsetko pisane zamerne! Aj odpovede admina nie su ani zdaleka odborne, su to iba psychologicke zvasty a presne take aby im naleteli zeny, ktore sa chcu nezodpovedne zbavit zodpovednosti za nenarodene dieta. Viem ako sa robia recenzie a internetove pútače na ludí.
Neodsudzujem interupciu, ale preboha pod dohladom lekara a nie drogy, ktoru predava ani nevies kto na internete. Oni na tej stranke nemaju ani len adresu ani telefonicky kontakt. Ty si myslis, ze je to doverihodna stranka??
Na koho sa prosimta obratis, ked sa nieco pokazi?

gumimaci
24. máj 2017

@emao Si naivna alebo hlupa? Vsetky recenzie aj otazky si pisu tito predajcovia sami. Je to ilegalne, a ano riskujes komplikacie, mozno aj rupturu jazvy. Pretoze nikto nevie, ake skutocne ucinky tieto zazracne tablety maju.

bona_dea
24. máj 2017

inak, na českej verzii modrého koníka je diskusia na túto tému, nakoľko v ČR sa realizuje legálne potrat aj touto formou. Tak si to vyhľadaj a prečítaj si reálne skúsenosti reálnych žien.

Tabletky nie sú lentilky, majú schopnost spôsobiť potrat. Častokrát nastáva tak masívne krvácanie, že je nevyhnutný zásah lekára, tak si to prosím ťa fakt premysli

bona_dea
24. máj 2017
dida98
24. máj 2017

Ako moze niekto verit tomu, ze takyto potrat je normalny nechapem....Je to len biznis a o zeny im vonkoncom nejde...Rozum sa mi zastavuje, ze si este mozes vybrat set tabletkoveho bordelu podla tyzdna tehotenstva... Takze v pohode doma potratis napr. 22 tyzdovy plod, ktory bude uz takmer babatko a potom ho das do kontajnera alebo zakopes v zahrade? Ved je to vrazda....!!! A nehovorim o koplikaciach, ktore mozu nastat.... Je to nelegalne, a kde je to povolene, tak iba s lekarskym dohladom... Nikoho neodsudzujem za interupciu, ale z tohto je mi fakt zle...

chorucka
24. máj 2017

Ked sa bojis porodu ci uz normalneho alebo sekcie alebo si dietatko nemozes nechat z ineho dvovodu tak si si mala dat antikoncepciu a nie hazardovat so zdravim Nechapem zeny co sexuju a ked sa smikne a ostanu tehotne tak by si aj do kokena dali vrtat aby sa dietata zbavili Moj nazor chod na normalny potrat alebo dietatko porod a daj ho na adopciu ak sa nedokazes on postarat ale neriskuj Co ak sa ti nieco stane a kto sa postara o tvohe deti pokial budes v bolestiaxh v posteli alebo v nemocnici Deti potrebuju mamu Vela stastia

emao
autor
24. máj 2017

@bona_dea
Áno, vidím tam skúsenosti s tabletkami a boli spokojné a tak isto radšej odporúčajú takúto formu potratu ako chirurgický, čo je zásah do tela a určite nebezpečnejšie ako samovolny potrat po tabletkach..

A tabletky nie sú zakázané, iba sa nepoužívajú, ale u nás ich tiež predpisujú..tým zakázané, bolo zrejme myslené, že sa nesmie užiť iba tabletka RU-486, pretože to je iba tabletka, ktorá odobere embryu výživu, ale potrat nenaatane, až Misoprostol spôsobí kontrakcie, ktoré plod vypudi z tela. Stačí si trochu naštudovať keď chcem do niečoho mudrovat o čom neviem nič.. preto to je set tabletiek, lebo RU-486 sa samotne kúpiť nedá.
@dida98
@evkakorcek
@gumimaci
Recenzii je tam viac..

gumimaci
24. máj 2017

@emao ty studuj nieco ine ako pochybne stranky. Dufam ze ak sa ti to podari tak ta obvinia z nedovoleneho prerusenia tehotenstva.

emao
autor
24. máj 2017

Pýtala som sa iba na jedinú vec, či môže dva roky po cisárskom nastat pri potratovych kontrakciach ruptura jazvy..a nie diskusie o tabletkach. S nimi by som určite zašla k doktorovi, aby mi prvé tabletky aplikoval a s ním prediskutovala, či zvyšok môžem užiť sama..Ale na rupturu jazvy sa radšej opýtam takých, ktorí podobné zažili ako doktora, ktorý je každý iný a každý hovorí niečo iné....

moni244
24. máj 2017

No tyblen dufaj, ze ti dojde placebo, nech tvoje deti nemusi byt siroty, si strasne naivna, ked veris recenziam na takejto stranke. A to, ze je to nelegalne, ani nevravim. A cakas, ze tu najdes skusenost niekoho, kto to zazil? Pochybujem. Radsej lekarsky dohlad a klasicky potrat, ako toto hazardovanie zo zivotom

emao
autor
24. máj 2017

@gumimaci a ty prosím ta keď chceš nabudúce do niečoho mudrovat, tak si o tom niečo zisti, je tu veľa mamiciek, toré celý deň nemajú čo robiť, tak komentujú každú diskusiu hlupymi komentarmi.
A neviem aké máš právo TY mňa nazvať hlupou, no asi sama si hlupa a nebudem sa viac s tebou zaoberať, tak ta poprosim nekomentuj ďalej môj príspevok.

dida98
24. máj 2017

Ja som si to nastudovala... A keby slo o to, aky je rozdiel medzi tym ze samostatne sa to kupit neda a ako set ano? Ved stale sa po tu RU -486 dostanes... Skor som narazala na moznost vyberu setu tabletiek podla tyzdnov tehotenstva... Zarazajuce je to, ze niekto da moznost zbavit sa plodu v takom vysokom stadiu tehotenstva... Neviem, ci ti to pride normalne....
Ak chces potrat, tak chod do nemocnice... Mysli na svoje deti.... A ked uz ide o to, tak aj to co cakas je tvoje dieta.....

evkakorcek
24. máj 2017

@emao No ako chceš. Ved je tvoj zivot, tvoje telo. Nik ti nemoze zakazovat vec o ktorej si 100% presvedcena.
Daj nam potom sem recenziu, ako si to zvladla ty. Som nesmierne zvedava.

rybka16
24. máj 2017

Po prvé, normálny, zodpovedný lekár ti určite nedá nejakú tabletku, ktorú si si ty kúpila bohviekde na internete. To si na triko nevezme nik, musel by to byť totálny idiot.

Po druhé, kupovať si lieky, ktoré sú aj v iných krajinách len na predpis a na užitie pod dohľadom lekárov, cez internet na pochybnej stránke je hazard so životom. Ako vieš, čo ti príde? Ako vieš, či v tej tabletke bude to, čo predajca deklaruje? Môže to byť cukrová tabletka, čo by bol ešte ten lepší prípad, ale môže to byť aj oveľa väčšie svinstvo, ktoré nemusí mať s deklarovanou účinnou látkou nič spoločné.

Po tretie, recenzie na stránke... Nenechaj sa vysmiať. Takých pozitívnych recenzií ti napíšem 20 za hodinu. Falošné recenzie vo veľkom využívajú všetky možné obchody, takéto pochybného charakteru ešte hojnejšie.

Fakt apelujem na tvoj zdravý rozum. Ak chceš ísť na potrat, choď naň normálne do nemocnice. Alebo si vycestuj do zahraničia, kde túto tabletku LEGÁLNE môžu používať, a tam si celý zákrok zaplať. Neriskuj vlastný život a zdravie na základe sladkých rečičiek niekoho na internete, komu ide akurát tak o vlastný zisk.

dionyzka
24. máj 2017

@emao odpoviem iba na Tvoju povodnu otazku: Po cisarskom reze sa zenam nesmu podavat lieciva, ktore sposobuju kontrakcie, hrozi ruptura maternice - tuto informaciu dostanes, ked ides rodit po sekcii. Takze velky pozor!!!

beybitko
24. máj 2017

Áno, môže sa roztrhnúť, ja som rodila prirodzene 4 roky po sekcii a jazvu kontrolovali pred, aj po a počas celého pôrodu sa ma pýtali, či ma nepáli. Lekár mi povedal, že po sekcii je tam riziko vždy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre