Komu robili konizáciu krčka maternice?

beja6
4. nov 2017

babenky, je tu niekto komu robili konizaciu?

ivu80
4. nov 2017

@beja6 áno, mne

beja6
autor
4. nov 2017

@ivu80 ahoj, mne robili 11.9.2017, po zakroku dlhe krvacanie, potom menzes, a dnes ma cely den boli v podbrusku. myslite ze je to ok? alebo by nemalo byt ncic take?

sasa1983
4. nov 2017

@beja6 Ahoj. Konizacia nie je natoľko invazivny výkon, že by mal hoc aj s takouto latenciou robiť väčšie ťažkosti. Ak by si krvacala, ak by mali bolesti pretrvavajuci, alebo stúpajúci priebeh a ak by začali niekde vyžarovat, choď k Dr. Aspoň USG sa môže urobiť. Osobne si myslím, že to bude ok. A keďže nič nepíšes, asi to bolo histologicky negat. Čo len pridáva na predpoklade, že to je prechodné.

ivu80
4. nov 2017

@beja6 keďže je od zákroku už pomerne dlhý čas, nemyslím si, že to nejako s ním súvisí, keďže nepíšeš, že by si mala aj predtým nejaké ťažkosti.. každopádne by som radšej zašla k dr.😉

beja6
autor
4. nov 2017

Áno našťastie histologia je bez rakoviny. Ta dnešná bolesť má vystrašila. Dakujem sasa1983 za podporu

beja6
autor
4. nov 2017

@ivu80
Mábála som A predtým bolesti podbrušku.

beja6
autor
4. nov 2017

Je možné že je to pre ovulaciu tie bolesti?

xxxxxnnnnn
4. nov 2017
sasa1983
4. nov 2017

@beja6 pozri, ja som Dr. Bolesti môžeš mať z hocicoho. Netreba hneď robiť paniku. Normálne si daj ak máš najlepšie Algifen kvapky, kľudne 20kvapiek. Je to na Rp, takže ak nemáš, tak obyčajný Novalgin/Ibalgin 2tbl. Ak by to neprešlo, choď na USG. Nepítvala by som sa v žiadnych záveroch. Preto som len malá priamu otázku, či bola histologia negatívna. Ak by nebola, vedela by som z čoho môžeš mať bolesti. Takto je to len príliš skoro na gynekologicky pôvod Tvojich ťažkosti (lebo si nedávno mala iste USG a aj biopticky negat nalez) a zároveň už pomerne dosť prineskoro na dake infekcie, ktoré samozrejme z konizacie môžu byť.

beja6
autor
4. nov 2017

@sasa1983 dakujem. No keď to neprejde tak ten liek si dám pretože nie som za lieky. Po zákroku mI robila kontrolu vtedy ešte stehy neboli všetky von ale vravela že ten krcok je pekný. Ukázať sa mám až V januári. Natieram si tymián krémom. Skúsim dnes aj ten cipok

sasa1983
4. nov 2017

@beja6 nie som za lieky je tá klasická blbost. Ak by si si dala Algifen, pokiaľ ho napr.máš, tak by Ťa to prešlo. Každopádne držím palce

beja6
autor
4. nov 2017

@xxxxxnnnnn Áno toto som si už prešla ešte predtým než som slA na zákrok. Ďakujem

beja6
autor
4. nov 2017

@sasa1983 ibalgin mám . Len som taká že keď niečo boli treba prísť nato prečo. NieLen potlačiť bolesť. Ale V každom prípade tá posluchnem. Dakujem ešte raz.

sasa1983
4. nov 2017

Tak napr. S každým výstupom horucky netreba hneď robiť komplet všetky odbery aj kultivacie z nosa/tonzil/moc/jazyk. Ale zas nie je dôvod nedať si Paralen. Obdobne v Tvojom prípade. Aj by bol dôvod, keby to neprešlo a stupňovalo sa, na príčinu sa iste príde. Ale aj kým by na ňu prišli, aj tak by Ti lieky dali. Preto je to blbost si niečo nedať . Ak mas čo a nemáš alergiu na to, čo si ideš dať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre