Kolisavý tlak v tehotenstve-psychika či zdravie?

tina.olbreitova
13. sep 2022

Ahojte, od nedele mi strašne kolíše tlak. Naozaj neviem, či je to zdravotný alebo psychický problém. Odmeriam si 1.krát, mám ho vyšší okolo 125-130/80-90. Urobím po chvíli ďalšie 2 až 3 merania a už je nízky, v rozmedzí od 100-115/75-80. Nerozumiem tomu. Najskôr som si myslela,že mám zlý tlakomer, ale už mám iný a robí to aj na ňom. Už len vidím tlakomer a stúpa mi tlak. Meriam si ho až prehnane veľa krát denne, možno 10-15x. Strašne sa bojím o seba a o malú, mám stres z pôrodu. Zajtra mam poradňu, poradim sa samozrejme s lekarom. Som 38tt. Ráno aj v noci je tlak vždy ok, nemám čas asi premýšľať. Stretli ste sa s tým niektorá? Môže tak kolísať alebo je to fakt psychika? Ako s ňou bojovať?

ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
irusa
13. sep 2022

veď ho máš v poriadku...netuším aký tlak by si chcela mať

ivanaempe
13. sep 2022

ahoj čo by som ja dala za taky tlak. ja mam cele tehotenstvo najvyšší 100/60 a inak len nižší až z toho aj kolabujem. nestresuj sa!!!!!!!! a ukľudni sa! zachvíľu rodíš, a nemeraj si už tlak lebo nerobí ti to dobre.

danielahamar
13. sep 2022

ja som nikdy nemala vysoký, až tretie tehu, ako som porodila, aj tlak sa upravil

tina.olbreitova
autor
13. sep 2022

@ninka297 no mňa chytá stres už keď mám 120 :(

tina.olbreitova
autor
13. sep 2022

@irusa asi nízky ako vzdy :(

irusa
13. sep 2022

@tina.olbreitova veď ideálny tlak je 120/80 ako neviem, čo riešiš

tina.olbreitova
autor
13. sep 2022

@danielahamar a brala si niečo na to?

danielahamar
13. sep 2022

@tina.olbreitova dopegyt , ale asi len týždeň som ho brala na konci, mala som aj holter a tlak vysoký som mala len doobeda, kedže som bola v práci, tak to bolo normálne😀 , ale skrz tlaku som 2x ležala, čo mi nešiel dole

tina.olbreitova
autor
13. sep 2022

@danielahamar no mne sa práveže neudrží hore, vždy ide hneď dole, ale skúsim sa spýtať zajtra doktora na dáke tabletky, možno na nervy a uvidím, resp. na vyvolanie pôrodu skôr, lebo fakt to už nedávam...

danielahamar
13. sep 2022

@tina.olbreitova a inak som brala 6x denne magnerot, ale to bolo skrz brucha a tetanie

tina.olbreitova
autor
13. sep 2022

@danielahamar ja som užívala magnosolv 2x denne,všetko bolo ok, len mi ho kázal doktor už vysadiť.....

danielahamar
13. sep 2022

@tina.olbreitova ja som ho mala do posledného dňa

tina.olbreitova
autor
13. sep 2022

@danielahamar spýtam sa na ti zajtra, ci nemôžem zase nasadiť....a rodila si na čas či si prenasala?

danielahamar
13. sep 2022

@tina.olbreitova 2týždne skôr, ale to si myslím, že to bolo len skrz covidu

simca06022011
13. sep 2022

nastuduj si nieco o tlaku, to ze chytas stres ked mas 120 nie je v poriadku, pretoze 120/80 je uplne idealny tlak.

panizima
13. sep 2022

@tina.olbreitova kvôli vysokému tlaku som bola hospitalizovaná v 39 TT v ktorom si týždni?

panizima
13. sep 2022

@tina.olbreitova tiež som brala Dopegyt

tina.olbreitova
autor
13. sep 2022

@panizima ja som 38tt

tina.olbreitova
autor
13. sep 2022

@simca06022011 študovala som už niečo, zvyšuje sa so stresom, ohrozuje až ten nad 140....

tina.olbreitova
autor
13. sep 2022

@simca06022011 hovorím,že psychika....

simca06022011
13. sep 2022

ale u teba to nie je ani psychika, ty s tlakom nic nemas. Keby si mala stres vyleti ti tlak na 160-180, co sa bezne napr. v tehotenstve stava, a potom by sa to ukludnilo... riesi sa ked neklesa tlak, alebo maju zeny casto zvyseny tlak, trvalo tie tlaky okolo 140/..., pripadne maju ine komplikacie okolo. To, ze ti nabehne tlak 120-125 je nic, normalka, nic nemas zvysene. A to ze postupne klesa je tiez normalne. Sedis a cakas... a preto klesa.

tina.olbreitova
autor
13. sep 2022

@simca06022011 ďakujem za názor, som trosku kludnejsia....len dakedy tie odchýlky sú riadne....130 a po minúte už 100, to mi nejde do hlavy...

tina.olbreitova
autor
13. sep 2022

@panizima a mala si dlhodobo zvýšené hodnoty? ci len tiež nárazový ako ja...

andyka105
13. sep 2022

@tina.olbreitova ja som tlakárka uz par rokov. Spravne meranie tlaku: ked si v klude aspon na 5 minut si sadni daj sa do kludu a potom zacni merat tlak. Tlak sa meria 3x po sebe s 15 sekundovimi medzerami a robi sa priemer z tych 3 hodnou. Taketo mam ja instrukcie od internistu. Preto sa podla mna vobec nemusis trapit ked mas jeden tak a druhy tak to moze byt ze pri tom prvom si sa pohla alebo si nieco povedala cokolvek z toho moze ovplyvnit tlak. Dokonca podla spravnosti by si mala obe nohy mat na zema merat na lavej ruky a ruka by mala byt vo vyske srdca. Mne dokonca pomahalo ked som sa nepozerala na tlakomer ked to meralo lebo ked som na to kukala tak som mala vzdy vyssi tlak…. Psychika robi vela 😉

simca06022011
13. sep 2022

@andyka105 mne napr. kvoli tomu skakaniu tlaku zakazal merat 3x v 15s intervaloch, mam si odmerat raz a dost. A jasne nepozerat na tlakomer :D
a okrem toho co opisujes, napr mas mat oprety chrbat, cize v opdstate sediet s vystretymi nohami na zemi, opreta a tak merat..

tina.olbreitova
autor
13. sep 2022

@andyka105 ďakujem....presne to robím....kukám a stresujem a čakám, čo vybehne....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre