Kľudový režim - Duphaston, Ascorutin

ivkav5
20. sep 2023

Ahojte, myslím, že polovica z vás ma pozná z prechádzajúceho príspevku🙏😅 Dnes som dostala kvôli špineniu a krvácaniu Ascorutin (3x1) a Duphaston (2x1) od pani dr. a do správy napísala fyzické šetrenie. K tomu sa ale vôbec nevyjadrila, nehovorila, že treba nejaký extra kľudový režim alebo čo. Beriem ešte aj kyselinu listovú (Femibion 1) a magnezium práškové. Prosím otázočka na tie, ktoré si tým istým prešli- Do akej miery ste dodržiavali kľudový režim? Pracujem z domu, takže gro som doma, ale niekedy potrebujem vybehnúť do kancelárie, prípadne do terénu. Jednoducho nedá sa mi 24/7 ležať s vyloženými nohami 🙈😅

A ďalšia vec, o týždeň mám kontrolu, takže sa určite opýtam, no zabudla som dnes, ako to je s pohlavným stykom? Teraz keď špiním mi to ani nenapadlo, ale keď špinenie pominie tak by sme ho mohli mať bez problémov, či?

Ešte dodám, že bolesti v podbrušku a krížoch včera boli celkom silnejšie, dnes vymizli, ale oni prichádzajú v takých vlnách- väčšinou práve bolesť a pichanie v podbrušku, bolesť krížov, jedine bolesť prsníkov pretrváva,
Ďakujem vopred.

gejb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gejb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivkav5
autor
20. sep 2023

@gejb 6tt, do pondelka žiaden problém, klasické teehu príznaky- bolesť krížov, bolesť podbruška, sem tam pichnutie, taká ťahavá bolesť, únava, bolesť prsníkov od začiatku. Problémy žiadne, minulý týždeň som mala isť na potvrdenie k lekárke, ale zrušila ma lebo bola po dobolenke, že ma nestihne, tak nech dojdem túto stredu (dnes). V pondelok som začala jemne špiniť, šla som hneď na pohotovosť, pichli dicynone, povedali že vidia pekný gestačný vak, žltkový vak ale plod ešte vôbec. Vraj ale všetko ok, tak nech v stredu idem k svojej lekárke. Včera na papiery normálna krv (zrejme po vyšetreení praskla cievka), zasa som sa zľakla letela som na pohotovosť, lekár napísal do diagnózy missed abortion, bol ku mne maximálne nepríjemný a povedal, že gestačný vak ma strašný tvar…vedela som, že to už zrejme nebude dobre..odovral krv na hcg, že mám dnes ísť po výsledky, do toho mi večer začali silnejšie bolesti podbruška, pichanie, bolesť krížov. Ráno vyšetrenie u mojej dr., zhodnotila, že ma lekár včera zbytočne vystrašil, všetko je vraj ok, videla aj plod a srdiečko, gestačný vak krásny pravidelný, dokonca vraj celkom veľký. Bolesti odchádzajú, prichádzajú na striedačku, ale to mám tak odkedy som zistila, že som tehu (ešte pred očakávanou MS).

zuzi0911
20. sep 2023

Určite žiadny styk aspoň prvý trimestr,(my sme do konca tehu nič,keďže som spinila do 17tt a potom prišli bolesti 😅)
Žiadny beh,nič ťažké nosiť,či dvihat,snažiť sa čo najviac oddychovať (upratanie neutečie ) ten prvý trimestr je veľmi krehký a radšej vydržať chvíľu v takom väčšom kľude 🙂

gejb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivkav5
autor
20. sep 2023

@gejb kriste pane 🙈 čo hneď útočne..jasne, že vydržíme, to bola normálna otázka keďže nie sme zvyknutý mať styk raz mesačne🙄🙈 veď ja sa to budem určite pýtať gynekologičky o týždeň, skôr šlo o ten kľudový režim…ďakujem…

ivkav5
autor
20. sep 2023

@zuzi0911 ďakujeem pekne za normálnu odpoveď 🙏☺️ Lekárka nepovedala ani slovo, aby som si dávala pozor na nejakú námahu, preto ma zaujímal názor tuto, že do akej miery si treba dávať pozor 🙂 Len v správe stálo “fyzické šetrenie”.

gejb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivkav5
autor
20. sep 2023

@gejb do budúcna stačilo tú prvú časť komentára, bez “nevydrzite?”…zbytočne tieto hlúpe poznámky..písala som niekde, že sa z toho idem zošalieť? Nie, len sme zvyknutý mať styk pravidelne, tak mi to príde ako úplne normálna otázka.

zuzi0911
20. sep 2023

@ivkav5
Mala som to úplne rovnako ..tiež v mojom prípade asi cievky a teda je to riziko aj skrz ten styk lebo šanca,že začneš krvácať je väčšia ...a teda aj napr ak som viac chodila som viac spinila atď ...čiže taký fakt kľud radšej ..ja som prelezala prvý trimester a potom som išla v 14tt do roboty ,že veď mi je dobre a v 16tt som skončila na infúziách čo opäť spinenie ...a potom už som zostala doma až do konca 🙂 a teda ja som sa šetrila aj potom 🙂
Potom už si moc neoddýchnes😅🙂

ivkav5
autor
20. sep 2023

@zuzi0911 uf 🙈🤣 to si ma celkom nepotešilaa, lebo predstava, že mám byť 9 mesiacov doma je celkom desivá, najmä kvôli práci…hovorím, gro pracujem z domu alee aj tak musím raz za čas vybehnúť do kancelárie..no mimo toho sa budem určite šetriť, zasa pohybujem sa autom, takže nejaké veľké prechádzky vynechám…verím hlavne, že to bude dobre🙏🥰 pre zdravie bábätka všetko..

zuzi0911
20. sep 2023

@ivkav5 tak ja som bola doma,ale išla som von či do obchodu ,na návštevu atď ..dokonca aj na vianočný večierok do roboty v 26tt čiže nelezala som bez pohybu 😅 len som bola opatrnejšia 🙂

ivkav5
autor
20. sep 2023

@zuzi0911 no super, takto som to potrebovala vysvetliť presne… budúci týždeň máme oslavu narodenín, ale len posedenie, žiadne chystanie ma chvalabohu nečaká lebo nebude sa konať u nás 🙏😂 len som sa v prvej chvíli zľakla, že aj také musím zrušiť😅 neplánujem sa nejako flákať po mestách, prechádzkach a podobne, ale zas pár krokov na čerstvom vzduchu aspoň do obchodu si myslím, že nemôže ublížiť, skôr ešte aj pomôcť môže psychicky 😂🙏😊 ďakujem pekne 🙂

lenka098123
20. sep 2023

Ja robím z domu a gyn.mi povedala, že vôbec nič, ani kancelárska práca doma, iba ležať a chodit len wc. A že keď sa to zlepší, dovolí mi prechádzku. Mne to nakoniec aj tak nepomohlo. Držím palce, hlavne sa snažte čo najmenej stresovať .

ivkav5
autor
20. sep 2023

@lenka098123 ďakujeem za skúsenosť, to mi je ľúto :(
No mne sa k tomu gyn. vôbec nevyjadrila, ani len nahlas nepovedala, že treba nejaký kľudový režim, tak preto som z toho taká zmätená.

ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka098123
20. sep 2023

@ivkav5 Jj ja som sa preto tiež hneď pýtala, že veď robím len na PC. Pohrozila mi nemocnicou 😀 tak som radšej iba ležala a pozerala seriály…

ivkav5
autor
20. sep 2023

@ninka297 no len mne práve dr. nič nepovedala 😅 len v závere správy je napísane, že mám prísť o týždeň na kontrolu; ako brať lieky a “fyzické šetrenie”…ona sa k tomu práve vôbec nevyjadrila, prečitala som si to doma..

k47
20. sep 2023

Ono keď je tam nejaká vývojová chyba, čo sa proste štatisticky deje, tak ten potrat príde tak či tak. Ale keď pred tým žena robí nejakú aktivitu, tak si potom vyčíta, že to kvôli tomu 😞. Pritom tá aktivita možno len urýchlila proces alebo to bola náhoda.

ivkav5
autor
20. sep 2023

@k47 ďakujem, áno tiež som toho názoru, že asi naozaj ani 24/7 ležanie tomu nepomôže ak proste nemá…poznám žiaľ aj také ženy…ale samozrejme, že šetriť sa treba určite…žiadne túry, dlhé chôdze, šport a podobne…len mi príde pritiahnuté za vlasy od rána do večera len ležať, žiaľ nie každy si to môže dovoliť🙈 ale beriem to tak, že mi zatiaľ lekárka nič nepovedala len napísala, takže sa idem šetriť ale zdravo, nie tak, že z domu nevýjdem😅

zuzi0911
20. sep 2023

S týmto súhlasím ...žiaľ pred synčekom ..som mala MA v 11tt ...spinenie kôli hematomu v 6tt ,v 9tt vstrebany.kludovy režim a srdiečko prestalo biť ....a pri malom to isté len teda nebol hematóm ,robila som tak isto ako aj keď som čakala anjelika ....aj keď pri anjelikovi som viac ležala kôli hematomu ..

nttnnt
20. sep 2023

3 tyzdne som lezala len sprcha a wc mala som hematom a niekedy som krvacala viac...pekne sa mi vstrebal...a sex do konca tehotenstva som mala zakazany aj ked potom uz bolo vsetko ok

ivkav5
autor
20. sep 2023

@zuzi0911 to mi je ľúto :( ale áno, žiaľ asi je to tak…veľkú úlohu zohráva príroda..
@nttnnt
Mne bol hematóm zatiaľ vylúčený, dr. skonštatovala, že šlo zrejme len o nejaké podráždenie alebo o cievky kvoli vyššiemu prekrveniu..

mk22
20. sep 2023

@ivkav5 kľud režim, nohy hore. Aspoň kým nebudeš mať potvrdene, že všetko je ôk, srdiečko bije.
Keď máš potratit, tak to proste príde.
Teraz, ostáva iba čakať a robiť čo povedal doktor plus užívať lieky kt si dostala.
Ja som si cítila fajn, mala kľud režim lieky ako ty a v 13tt som potratila..

ivkav5
autor
20. sep 2023

@mk22 to mi je veľmi ľúto, čo sa stalo?:((
Ďakujem ale za radu, určite sa budem fyzicky šetriť, ako napísala do správy..

mk22
20. sep 2023

@ivkav5 najskôr som mala potrat v 9tt.
Pri ďalšom tehot som brala všetky možné.lieky, kľud režim, len na WC a naspäť.. Nekrvacala som nič.. Nebolelo nič.. Mala som strach z 1.potratu, aby sa nič neopakovalo naozaj ze odpočíva la šetrila sa a bum v 13tt mini špinenie.
Neprišli na dôvod, stalo sa

ivkav5
autor
20. sep 2023

@mk22 to mi je veľmi ľúto, prajem ti veľa zdravíčka a držím palce 🙏❤️

mk22
20. sep 2023

@ivkav5 to bolo dávno, po oboch potratoch sa mi narodila dcéra, dnes má 16r slečna na strednej
Držím ti palce 🍀

ivkav5
autor
20. sep 2023

@mk22 to sú krásne správy🥰🙏🙏 ďakujem veľmi pekne

bubinkaaa
20. sep 2023

@ivkav5 to všetko je vo hviezdach....to či bude všetko ok,alebo to dopadne inak....sú ženy,ktoré nemajú problém vynosit, sportuju počas tehu,nesetria sa....ine fajčia, a donosia....a potom ženy ,ktoré majú problém donosit...musia brať lieky,dodržiavať kľud. režim a občas sa stane,že aj napriek tomu potratia....
Čo ti poradím?setrit sa,aby si si to neskôr nevycitala....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre